Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs semmi életkedvem,...

Nincs semmi életkedvem, állandóan motiválatlan vagyok, céltalanul tengődöm a mindennapokban. Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Most fogok majd érettségizni, de már az iskola gondolatától is a sírás kerülget, görcsbe ugrik a gyomrom... Hiába csak pár hónap van hátra, nem tudom hogy fogom kibírni. Erősen introvertált vagyok, a beszédkészségem kb. nulla, gyűlölöm, hogy napi szinten 34 emberrel vagyok körülvéve, fojtogat a légkör. Ami még ennél is jobban aggaszt, hogy fogalmam sincs hogyan tovább, ha elballagok. Egyszerűen nem érdekel semmi, hosszútávon semmiben nem lelem örömömet. Szerintem az érettségim szar lesz, mert nincs kellő kitartásom a tanuláshoz sem, matekból meg örülök, ha átmegyek, az a legnagyobb gyenge pontom. Nagyon kétségbe vagyok esve a jövőmet illetően, próbálok nem gondolni rá, de sajnos muszáj... Elnézést, ha ez valaki szemében felesleges siránkozásnak tűnik, de nagyon magam alatt vagyok és ezt úgy éreztem ki kell adnom magamból és ezt hol máshol tehetném meg, ha nem itt...

2019. aug. 25. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj be az iskolapszichológushoz, lesznek ötletei.

A matekhoz vegyél igénybe segítséget: vagy fizetőst, ha belefér, vagy iskolai korrepetálást, ha van, vagy kérj meg egy jó matekos osztálytársadat, hogy hetente üljön le veled. (Elvileg közösségi órákat is kaphat érte, tőled meg valami ajándékot.) Menj el pályaválasztási tanácsadóhoz a helyi pedagógiai szakszolgálatba, hogy tesztek segítségével bemérjék, hogy mihez van érzéked. Olyan nincs, hogy semmihez, valamilyen erőssége mindenkinek van. A feleletekre úgy készülj, hogy magadnak vagy egy családtagnak hangosan felmondod, ezzel fejlődik a beszédkészséged. Ugyanis nem megállapítani kell, hogy nincs, hanem fejleszteni, még van kb 9 hónapod rá. Az osztálytársaiddal próbálj meg szóbaelegyedni, ki fog derülni, hogy van köztük jónéhány normális, érdekes ember.

2019. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Leírtad az én érzéseimet is :)
2019. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebbe voltam én is, ezért nem is tanultam tovább.. ha kiadnád magadból nyugodtan írhatsz, mert én teljesen megértem amit mondasz, én magántanuló lettem olyan szinten nem bírtam..

18f

2019. aug. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Matek érettségi egy vicc, ne parázzál. Könnyebb mint az átlag matekdolgozat és a világ összes csalása a függvénytábla. A fő problémádra meg te is tudod a megoldást: járj társaságba, ne végezz olyan tevékenységeket, amik megadják a társas lét és a siker illúzióját stb stb. Akaratot viszont nem tudok adni.
2019. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!