Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy komplexusos és...

Normális, hogy komplexusos és feszült leszek, ha egy nagy értékű luxusautó jön mögöttem? Van köztetek aki hasonlóan érez?

Figyelt kérdés
Egy 1.2-es 10 éves kisautóval járok néha a városban és pl. ma egy +50 milliós luxusautó állt meg mögöttem a lámpánál. Baromira feszült lettem, hogy normálisan induljak el és picit izgatott lettem, múltkor meg a belső sávba soroltam be, pirosnál mögöttem egy sportkocsi bukkant fel és azon gondolkoztam, hogy inkább visszamegyek a külsőbe, amíg zöldre nem vált. Csak én vagyok ilyen besz**i és komplexusos ideggyenge?

2019. aug. 25. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyre kevésbé figyelek másokra.
2019. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes volna tisztázni, mitől félsz. Hogy neked jön? Hogy lenéző gesztust tesz? Hogy nem történik semmi?


Hajlamos azt hinni az ember, hogy aki egy ilyet vezet, az más kasztba tartozik, több joga van, vagy törvényen felül áll, ilyesmi.

A leggyakrabban azonban nincs így (csak a maffiózók esetén, de közúti balesetezéssel ők sem keresik a bajt), csak az ember fejében él egy ilyen kép róluk.


Legközelebb igyekezz tudomást sem venni róla, hogy ott van. Te közlekedj úgy, ahogyan mindig is szoktál, ha pedig nem tetszik neki valami, akkor majd megelőz.


Velem lépten-nyomon előfordul ilyen, nagyjából egyenlő arányban a luxusautókkal, szakadtabb verdákkal és kisáruszállítókkal.

2019. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Érdemes volna tisztázni, mitől félsz."

Már eleve a groteszk jelenlétével - főleg ha durrogtatja - illetve, hogy baromi nagy értékkülönbség van a kocsik között és a hazai állapotokat ismerve nem éppen bizalomgerjesztő figurák vezetnek ilyeneket. Picit megcsúszik a lábam aztán véletlenül lefullad vagy előttem hirtelen fékeznek amit nem reagál le és a 600 lóerejével hátulról belémszalad, de aztán gondolhatod, hogy ilyenkor mennyire ismerné el a felelősségét ebben a balkáni maffiaállamban. Még én lennék a vétkes.


"Hajlamos azt hinni az ember, hogy aki egy ilyet vezet, az más kasztba tartozik, több joga van, vagy törvényen felül áll, ilyesmi."

Magyarországon élsz? Egy ilyen arc letelefonál a rendőr/jogász/politikus haverjainak és bármit kimagyaráz egy olyan incidensben, amiben ő a vétkes. Kapcsolatok, mutyi, korrupció...


Meg ami még fontosabb, hogy ilyen luxusautók annyival gyorsabban mozognak, hogy sokszor a többi közlekedőnek kell lereagálnia a cirkálásukat és alkalmazkodni hozzájuk. Őrületes különbség van egy 80 illetve egy 500 lóerős autó mozgása között. Elég csak ha besorol elém majd pirosra váltva egy picit rátapos a karbonkerámia fékjére ő megáll 5 méteren én 20-an miközben hiába tartom a követési távolságot irreálisan nagy különbség van a két technika között.

2019. aug. 25. 23:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Már látom, mi a baj. Az összes gazdagot vélhetően maffiózónak, nagykutyának, egyszóval seggarcnak tartod.

Szerencsére ez nincs így, itt sem. No meg ha annyira gazdag valaki, simán a könnyebbik vége számára az, hogy kifizesse a kárt, amit okozott, mintsem hogy a kapcsolatait ilyesmire erodálja.

2019. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!