Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most beszédes vagyok, vagy...

Most beszédes vagyok, vagy csendes?

Figyelt kérdés

Munkahelyen soha nem szólalok meg, csak ha kérdeznek. Bár akkor is, ha eldöntendő kérdés, előbb bólintok vagy csóválom a fejem, minthogy megszólaljak.


Viszont van egy kollégám, akivel jóba lettem és mondhatni barátom lett.

Sokat beszélgetünk, meghallgatjuk egymást.

Tegnap is elvoltunk, csináltunk délutánra közös programot.


Szóba jött, hogy ha munkahelyet váltok (mert hamarosan máshol fogok dolgozni), ott sem akarok senkivel sem beszélni.

Erre ő visszakérdezett, hogy "neked menne az?".

A délután végigpofáztam, ez tény.

De ha haveri társaságba megyek, vagy meghívnak valahova, bulizni megyek, vagy tökmindegy, hol vagyok, ott is néma vagyok az elejétől a végéig.


Párom aki viszont tényleg sokat beszél és neki ez egyfajta negatív tulajdonsága is, mert mindenki cukkolja azzal, hogy be nem áll a szája, múltkor nekem is "beszólt", hogy soka csipogok.


Nem tudom. 3 emberről tudok párommal együtt, akivel bármikor és bármiről tudok beszélni, bármennyi időt.


De se a szüleimmel, se más emberekkel soha sem kommunikálok, ők pedig gyakran megkérdezik, hogy "beszélni szoktál?"


Középiskolában, tanfolyamokon is mindig egyedül ültem és én voltam a csendkirály.


De ha valakivel egy hullámhosszon vagyok, be nem áll. Legalábbis ezt hallom vissza tőlük.


Két véglet? :)


2019. aug. 29. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Saját énemből kiindulva, beszédes vagy.

Nyilvános helyeken, olyan társaságokban azért nem kommunikálsz, mert zavarban, feszélyezve érzed magadat.

És mivel a barátaidnak szó szoros értelmében megnyílsz, nem fogod vissza magadat.

Ez az én véleményem, nem feltétlenül igaz.

2019. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%
Én is ilyen vagyok, azt hiszem ambivertáltnak hívják.
2019. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!