Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljam meg, hogy ne...

Hogyan tanuljam meg, hogy ne foglalkozzak mas velemenyevel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 eves lany vagyok, meg minimum 2 evem van a kozepiskolabol. Egy nagyon jo csaladdal rendelkezem, viszont baratokkal nem mindig voltam ilyen szerencses. Mindig addig kellettem mig kellett nekik egy lelki szemetes, aztan ennyi is volt a “nagy” baratsag. Onbizalom hiannyal is rendelkezem, ezert ugy gondolom, hogy ezek miatt is kialakult egy megfelelesi kenyszer. Csak nagyon durvan. Mindenkinek megakarok felelni es azt akarom, hogy mindenki szeressen. De ezzel annyira stresszesse es depresszios eletet krealtam magamnak, hogy en ezt mar nem birom. Most kezdodik megint a suli es mar most stresszelek. Tudom, hogy fejben dol el, de van valakinek valami tippje, akar valami konyv ami ebben segit, hogy, hogy kezdhessem el?

Koszonom szepen es bocsanat a helyesirasi hibakert es az ekezet hianyert!



2019. aug. 29. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy mondat volt a fejembe ilyenkor.

Vajon 5 év múlva fog számítani a véleménye?

Hát nem...

2019. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az emberek mindig csak magukra gondolnak és az alól te se vagy kivétel.Saját magad miatt aggódsz azon hogy mások ugyan mit gondolhatnak.De a valóság az hogy a nagy többségüket egyáltalán nem érdekled vagy csak felszínesen foglalkoznak vele időnként amit hamar el is felejtenek.Persze nem baj az ha foglalkoztat hogy milyennek tűnhetsz.De nincs értelme az alapján meghozni a döntéseidet hogy mások számára elfogadható legyél mert ilyen nincs de nem is kell így tenned.Éld az életed a tőled és lehetőségeidtől telhetően úgy hogy az számodra a leginkább megfelelő legyen.Erre meg hogy mit gondolnak "mások" nincs értelme még egy percet se szánni.
2019. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szorongásra, depresszóra önállóan, szaksegítség nélkül használható módszerként a CBT-t szokták ajánlani (Cognitive Behavioral Therapy, fogalmam sincs, magyarul mi a neve). Itt egy hosszú és jó leírás róla:

[link]


Itt van egy ingyenes netes guide (angolul), még nem néztem végig, de jónak tűnik:

[link]


Esetleg nézz bele ebbe a könyvbe:

[link]


Azt nem tudom, hogy maga a könyv jó-e, megéri-e, mert nem olvastam, de a linken valamennyire bele tudsz nézni. A CBT, mint módszer, szuper, és pont olyasfajta problémákra van, mint a tied.

2019. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mihelyt az önbizalmad a helyén lenne - ezt kellene fejlesztened valamilyen módon! - a többi magától megoldódna.

Rögtön nem kuncsorognál senki szeretetéért, mert TUDNÁD, hogy szerethető vagy és nem érdekelne indifferens emberek véleménye.

2019. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia, én is hasonlóan vagyok, de én direkt vagyok lelki szemetes mert a világon senki nem fogadna el maga mellé.. ha más vagy, akkor legyél már, legyél Önmagad ez a lényeg, de nem kell megfelelni mindenkinek, kiöltözni szelfizgetni mint az összes ribi. Irj privátba ha szeretnél, én meghallgatlak szívesen és adok pár tanácsot, de ezt így felejtsd el hogy meg akarsz felelni.. én speciál egy valakinek akarok megfelelni, az pedig majd egy lány lesz, ha majd lesz egy aki elfogad, csak annak a jövőbeli valakinek, SENKI MÁSNAK.

18f

2019. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom mindenkinek!

Igen, gondolom nagyban az onbizalom hiany miatt alakult ki ez az egesz. Most azon vagyok, hogy megszeressem onmagamat!

Viszont ez a gorcsos hasfajas, meet izgulok, ha valakinek nem tetszik a velemenyem az kikeszit. Az is elfog mulni ha elfogadom magamat?

2019. aug. 30. 09:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Igen.

2019. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

És akkor mi van, ha valakinek nem tetszik a véleményed?

Akkor holnaptól már beesik az eső?

Ugyan már!

Még kalkuttai Szent Teréz sem volt szimpatikus mindenkinek. (Mondjuk én sem bírom az ilyen "szenteket")

Legyél egyéniség, ne egy mindenkinek a kedvébe járó bólogató báb! Merd felvállalni a konfliktusokat!

Akivel gyökeresen mások az élettel szembeni elvárásaitok, azokon kulturáltan túl kell lépni, nem kell bonyolítani!

A baráti kör és a jó párválasztás alapja pont az az elv, hogy hasonló gondolkozású és összeillő természetű, egymást kiegészítő emberek megtalálják egymást és akkor lesznek boldogok.

Ha te valamiért mindenkinek meg akarsz felelni, akkor elsiklik a lényeged, nem lesz karaktered és beválasztasz egy olyan párt akit nem kellene, mert megtéveszted őt is, de elsősorban magadat.

2019. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak szard le.
2019. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Masok utan is futok. Szinten onbizalom hiany miatt? Mert varom toluk azt a “szeretet” amit leginkabb magamtol kene megkapnom?

Bocsanat a sok kerdesert, de mar nagyon tanacstalan vagyok

2019. szept. 1. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!