Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még más, aki szokott...

Van még más, aki szokott ilyesmiken merengeni, fantáziálni?

Figyelt kérdés

Este, mikor még nem alszok, csak forgolódok, gyakran találok ki olyan fiktív történeteket, amikben megsérülök, vagy meghalok.


Múlt éjjel például egy rendőr szerepében voltam és kétszer meglőttek.

Azelőtt pedig egy pszichológus voltam, aki a miközben a mentálisan beteg páciensével beszélgetett, az erőszakossá vált és meg akart ölni. Hosszas verekedés után puszta kézzel megöltem, de én sem jártam jól...


Aztán ott vannak azok a történetek is, mikor öngyilkos leszek, esetleg más öl meg.

A rendőrösnél is majdnem fejbelőttek, csak pont a végén aludtam el és nem emlékszem a végére.


Az öngyilkos gondolataimnál volt, hogy egy bakrabló voltam, és felmentem a tetőre, ahol szándékosan céltáblává változtattam magam a mesterlövésznek.


Illetve volt, mikor boncszikét szúrtam a szívembe, vagy egy nephrológus főorvos voltam, aki a sikeres karrierje ellen boldogtalan volt és begyógyszerezve megöltem magam (bekötöttem magamnak az infúziós koktélt mindenféle durva kombóval, beültem a kezelőszékbe és szó szerint elaludtam).

A sort még lehetne folytatni, mert 1-2 naponta csak úgy tudok elaludni, ha ilyen történeteket találok ki.Különben hajnali 3-ig csak forgolódnék éberen.


Egyébként van célom az életben, nem is kicsi, nem vagyok magányos sem, mégis ilyen gondolataim vannak.

Rejtett agresszió lehet, vagy mi a csuda?


2019. aug. 30. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Negativ beallitottsag. Majd figyeld mit hoz magaval

A gondolat teremtö hatasu

2019. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek az esetleges névelőhibákért, vagy félig írt szavakért (pl. ellen(ére)), a telefonon szótára gyakran megpróbál kijavítani.
2019. aug. 30. 15:15
 3/10 A kérdező kommentje:

Egy-egy szituációt le szoktam rajzolni, vagy megpróbáltam leírni 1-1 történetet, de felhagytam vele, mert félek hogy utána kiderül.


Ha pedig megsemmisítem őket, rögtön a keletkezésük után, akkor úgy érzem, mintha le sem vezettem volna.

2019. aug. 30. 15:17
 4/10 A kérdező kommentje:

...mármint az derül ki, hogy ilyen gondolataim vannak.

Nem egyedül élek, és rettegek attól, hogy valaki megtalálja, vagy isten tudja.

2019. aug. 30. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezek csak gondolatok. A szineszek meg el is jatszanak ilyeneket megsem valik valora. Azert kerdezz meg egy pszichologust, akar interneten keresztul.
2019. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pszichológusra már gondoltam, sőt online terapeutát is sikerült találni.

Egyeztettünk időpontot, de lemondtam végül, mert félek, hogy valahol, később hátrányom fog belőle származni.


Úgy értem, amekkora szerencsém van, kifogok egy olyan kezelőt, aki később esetleg egy munkahelyi pszichológiai alkalmasságin fog velem szemben ülni, és... hát szóval értitek.


Az orvosi titoktartással tisztában vagyok, de tényleg aggódom, hogy amilyen kicsi a világ, egyszer visszájára fordul.


Ráadásul beszélni sem tudok, írni sokkal hamarabb, és készségesebben tudok az esetleges problémámról.

Beszélgetve nem találom a szavakat és sokszor inkább meg sem szólalok. A pszichológus nem nekem való.

2019. aug. 30. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Az interneten vannak olyan oldalak ahol ingyen valaszolnak. Oda meg kamu nevet is beirhatsz es nem derul feny a szemelyedre nyugi.
2019. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érnek azok valamit? Tudnak érdemben válaszolni? Egy pontos diagnózis felállításához úgy gondolom a személyes találkozás és testbeszéd analizálása elengedhetetlen.


Ennek ellenére természetesen megpróbálom, tudnál ilyen weboldalt linkelni nekem?

2019. aug. 30. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez vagy a keresobe ha beirod h pszichologus valaszol. nyilvan rovidebb a "beszelgetes" de hatha jo.

2019. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Ha megbeszéled és rejtett számon felhívod és beszélsz vele sem fogja tudni ki vagy, ha rendes ingyen segíteni fog.

De amúgy egy rendes diagnózishoz egy picit több információra is szüksége lesz.

Például: Milyen a hangulatod a nap során, mit szoktál csinálni szabad idődben, nézzel-e valamilyen erőszakos sorozatot, ért-e bármikor valamilyen sokkoló élmény? stb.

Üdv.

2019. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!