Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tettek volna ebben a...

Ti mit tettek volna ebben a helyzetben? Bocsi ha kicsit hosszú lett.

Figyelt kérdés

Egyszer történt velem Budapesten hogy egy ismerősömnek segítettem volna egy bútort elhozni egy üzletből és odafelé a villamoson történt egy kis atrocitás.


Lévén csak pár éve tanulok Pesten, nem ismerem még az egész várost kívülről így mikor felszálltam a vilire megnéztem a telefonomon pár másodpercig a Google Mapsen,hogy hány megállót kell majd mennünk. A villamos elején szálltam fel majd miután láttam hogy mennyit kell menni elindultam villamos közepe felé mire pár lépés után egyszer csak hallom hogy valaki elkezdi mögöttem mondogatni, hogy: "Eee ne fotózzál le gyerek!" Először nem is gondoltam, hogy nekem szól de mikor hátranéztem láttam, hogy egy nem túl tiszta tekintetű, valszeg nem a napon barnult emberke jön felém az utasok között törtetve. Eléggé meglepődtem mivel én konkrétan észre sem vettem ezt az alakot ezelőtt a telefont meg magam mellett tartottam, hátuljával a föld felé, még csak véletlenül sem lehetett volna senki a kamerája látószögében sem, max 1-2 láb esetleg.


Hiába mondtam miután megálltam, hogy én aztán senkit és semmit nem fotóztam de ő fenyegetően követelte, hogy mutassam meg mit fotóztam én róla.


Na most a fő oka hogy kiírom ezt a kérdést az az, hogy én ezután vonakodva, de megmutattam a galériám utolsó képét amit még órákkal előtte csináltam és rájött hogy tényleg nem fotóztam le. Ám mikor ezt elmeséltem pár embernek legtöbben azt mondták Nekem, hogy ők nem mutatták volna meg a telefonjukat.


Én viszont szinte lehetetlennek tartom, hogy egy ilyen alak majd szépen belátta volna hogy "jaa jólvan haver, bocsi, ha tényleg azt mondod nem fotóztál akkor elhiszem, minden okés"


Az említett pali egyébként nem volt nagydarab, lehetett vagy 60 70 kiló között valahol én meg 100 körül, de külön külön is veszélyesnek tartom az agresszív drogosokat és a C típusú polgárok jó részét nem még a 2 kongóját így jobbnak láttam ha megmutatom azt a nyamvadt galériát hard lássa... Felvetődött bennem hogy mivan ha elkezd késsel hadonászni egy ilyen beszámíthatatlan egyén. Utána a velem lévő lány ismerősöm is mondta hogy ő már mikor felszálltunk kiszúrta, hogy hogy dülöngélt magában ülve, mint aki nincs teljesen magánál.


Egyébként miután lenyugodott kicsit, hogy nem fotóztam le még a válla felett nyomatékosította, hogy "Ne fotózzak mert szét leszek baxva" Mire erre már én is türelem vesztve visszakiabáltam, hogy "De nem fotóztam bammeg" Később nem problémázott.



2019. aug. 30. 18:01
 1/6 A kérdező kommentje:
*kombóját és hadd lássa akart az lenni
2019. aug. 30. 18:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt tettem volna, hogy elő se veszem a telefont ilyen környezetben, mert nagyon könnyen kikaphatják/kiüthetik a kezemből. Mielőtt felszállok, előtte nézem meg, hová megyek, diszkrétebb környezetben, a megállók meg ki vannak írva a járművön, meg az LCD szalagon, meg be is mondják jó esetben.
2019. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Okés ez jogos, de nem ez volt a kérdés. Amúgy is éppen hogy elértük futva a villamost nem volt idő nézelődni.
2019. aug. 30. 18:25
 4/6 Pupusz ***** válasza:
56%
A lényeg, hogy túl vagy rajta és nem lopták el a telefonodat. Könnyen megtörténhetett volna. Ajtózárás előtt leugrik vele és kész. Annyit tanulhatsz az esetből, hogy tömegközlekedésen, főleg C jelenlétében nem veszed elő a telefonodat, de legalábbis nem mászkálás közben, mert sokkal rosszabbul is járhatsz. Örülj neki, hogy így záródott ez az eset. Kár azon morfondírozni, hogy mit tett volna Batman, Superman, vagy a Láthatatlan ember.
2019. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Számomra nagyon kevés felfoghatatlan dolog van, de az töményen benne van, hogy az értelmiségi, és vagy jó szívű réteg miért nem képzi ki magát harcművészetben egy minimális szintre.

Én ezáltal már kismilliószor igenis meggyőztem ilyeneket is.

Mindenki ember.., egy kis megértés többet ér mint egy tonna arany. Ugyanilyen helyzetem már kétszer volt. Mindkétszer kb elmondtam, nagyon nyugodt hangon, hogy megértem, és én se bírnám ki, pont ezért én elvből sose fotózok le senkit sose. Ez hazugság, imádok fotózni, de így többet kap, mintha megmutatnám a galériám utolsó képeit, amik néha néha nagyon messze vannak a publikus tartalmaktól.

Max két perc az egész. Megéri az időt, mert így egy eléggé fertő embert is húztál a jó irányba, mintsem megerősítsd benne a tévkéozetet, hogy hatalma van mások felett, és jiga van feszülni, és kikövetelni a fotót. Pedig látod, nem is kötekedés volt, tényleg azt hitte, és még így is.

Kötekedésnél más, itt ignorálják a megértés 98%át, vagy céljuk a kár okozás, ott meg hasznos ha tudod hogy kell mozgatni a tested, főleg ha nem kis vézna fos mint nekem, hanem van egy kényelmes 100 kilód.

2020. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a választ. Hát én kétlem hogy ott és akkor abban az emberkében lett volna csipetnyi megértés is. Egyébként ha újra hasonló szitu lenne már valszeg én is máshogy járnék el de bevallom annyira hirtelen jött az egész és annyira abszurd volt hogy nem igazán tudtam teljesen tiszta fejjel gondolkozni. Korábban még csak hasonló sem történt velem bő 20 év alatt szerencsére.


A harcművészet jó ötlet én is gondolkoztam már rajta de attól tartanék a minimális szint lehet nem lenne elég a pillanat hevében ha nem vagyok mentálisan felkészülve. Egyik legjobb barátom 2 éve szilveszterkor támadta be valami söpredék de annyira hirtelen se szó se beszéd elkezdte sörözni (bár nem túl érősen) hogy hiába hiába Ju Jitsuzik pár éve hirtelen nem tudott/akart visszavágni mert éles helyzetben ő sem volt még.

2020. febr. 2. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!