Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember a föld rákja?

Az ember a föld rákja?

Figyelt kérdés

Azoknak az embereknek szólna ez a kérdés akik nap mint nap szemetelnek és szennyezik a bolygonkat.

Annyiszor láttam már tucat embert aki eldobja az undoító cigarettáját. Cigizel? semmi probléma de akkor oltsd el , és dobd ki. azért mégis 12 ev a lebontakozási ideje, vegyük már figyelembe.

A másik a kártékonyság. Sokszor tapasztaltam már hogy felujítottak valamit, vagy esetleg csak letesznek egy padot. 1-2 hétre rá szanaszét van rugdosva. MOST KOMOLYAN MIRE JO EZ? csak engem háborít fel ez az egész. Csak engem érdekel a föld egészsége, és a további generáciok élhetősége?

Tudom , tisztában vagyok vele hogy mindenkinek megvan a saját problémája, elhiszem.

De csak egy kicsit figyelnénk oda magunkra, és akkor nem pustulnánk ki. (és elnézést kérek ezért a kikelésért. Csak már olyan szinten kiborít ez az egész, hogy egyesekre semmi, és senki nem tud hatni, hogy felháborító.) 21/L



2019. szept. 1. 04:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Sokszor hallok olyanokat, hogy világvége lesz, meg kipusztitjuk a földet.

A föld remekül ellenne emberek nélkül. Ahogy a csernobil után 3 évtizeddel is olyan élénk elovilag van azon a területen, ahol már nem élnek emberek.. Ha kihalnánank, elkezdené visszafoglalni magát a természet. Más kérdés, hogy az atom reaktorok emberi tényező nélkül felrobbannának és nem lenne egyszerű dolga a természetnek.

De tényleg kipusztítunk mindent magunk körül.

Pont ma olvastam egy csoportban, ahol egy anyuka vett vagy 30 zacskó pelenkàt és beszóltak neki, hogy 500 év, mire lebomlik és nem túl környezettudatos használni.

Mindenki csak röhögött a komment alatt, meg kit érdekel stílusban írtak rá.

Mindenki úgy van ezekkel és más dolgokkal is, hogy jár nekik a kényelem.

Persze, de milyen földet hagyunk így a gyerekeinkre?

A svéd lányt is folyamatosan oltják a magyarok, mert hogy takarodjon inkább az iskola padba, mit tud ő az életről még stb.. Fáj az embereknek, ha valaki már gyerekként jobban aggódik és többet tesz a földért, mint ők valaha fognak.

A cigit hagyjuk is, tragédia, hogy mennyire szennyezi a légkört, a talajt és a vizeinket. Plusz az összes embert, aki nem kér belőle.

2019. szept. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Beszélj a Brazil esőerdőket égetőlkel...
2019. szept. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A kormányt meg hagyjuk is, ballibsi hisztinek tekintik a környezet védelmet. Pont az ilyenek miatt fognak bukni egyszer, teljesen eltávolodtak attól, hogy az egész lakosságot képviseljék. A 3-4 gyerekre buzdítást is károsnak tartom. Gyakorlatilag nem jutsz saját házhoz, ha nem teszed meg.

Pedig lassan 8 milliardan vagyunk és ha elfogy a tiszta ivóvíz víz és a tiszta levegő, az rohadtul érinti majd a 9 milliós országokat is. Nincs olyan, hogy nálunk nincs túlnépesedés, így nincs mitől félnünk, éljünk a mának..

2019. szept. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, tudom, hogy bosszantó dolog, de alapvetően nem a szemetelésen és a padrongáláson múlik a dolog. Az alapvető probléma a túlfogyasztás. A szakértők szerint az egyén négy fő pontot betartva teheti a legtöbbet a környezetért:


1) minél kevesebb gyereket vállal

2) minél kevesebbet autózik

3) minél kevesebbet repül

4) minél kevesebb állati eredetű terméket eszik

2019. szept. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Vree ***** válasza:
0%

Úristen 12 év lebomlási idő! Az ásványvizes üvegnek amit tegnap ittál meg 500. Talán nem a csikken kéne akkor kiakadni.


Szerintem ásd bele magad komolyabban a témába mert úgy tűnik nekem, elolvastál egy lebomlás idő táblázatot és abból találod ki, mi káros. Na most ez nem elég, azt se tudod honnan szedték, higyan kalkulálták ki azokat a számokat. Olvass többet arról hogy hova kerül az ipari hulladék, hol, hogyan tároljuk, mennyit termelnek az iparágak naponta. Akkor nem a piszlicsáré tételeken fogsz kiakadni.

2019. szept. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a Mátrixban mondja Smith ügynök, mi olyanok vagyunk, mint a vírus. Tönkre tesszük ezt a bolygót és ami a legjobb, hogy már más bolygókra vágyakozunk...
2019. szept. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Olyan faj mint az emberiség nem tette tönkre ennyire a bolygót. Ez a bolygó tökéletesen megvolt emberek nélkül is.
2019. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

#7:

Csak tudnám, hogy a magatokfajták miért fogalmaznak mindig úgy, mintha ti nem is emberek lennétek, hanem valami teljesen más fajta élőlények.

2019. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az embert addig érdekli a föld jövője,ameddig nem szól bele a kényelmébe.Ha hirtelen mindenkinek le kéne mondania a modern világ előnyeiről,menne a hiszti+a felháborodás.Akkor hirtelen már nem lenne olyan fontos.
2019. szept. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Igy van, a tulfogyasztas a folyamatos vasarlas a kenyelmi eletmod sokkal karosabb. El lehet intezni az Amazonassal a lelkiismeretedet, de a kenyelmerol senki nem fog lemondani
2019. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!