Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor semmi se jó?

Most akkor semmi se jó?

Figyelt kérdés
Munkahely..észeevettem régóta,hogy barmit mondok,nem figyelnek ram. Jon egy harmadik fel,gond nelkul felbeszakit,rafigyelnek. Nagyon sokszor volt ez. Mondom,jó,akkor nem erőlködöm. Megmaradok magamnak. Erre most mindenki azzal jon,hogy “mi az? Miert nem beszelsz?” Nem ertem. Mit beszeljek ha le se szrnak? Akkor miert nem hagynak magamban?
2019. szept. 3. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen már velem is előfordult, főleg a munkahelyen. Beszélgetek valakivel, odajön egy harmadik, és onnantól a beszélgetőpartnerem rá figyel. De legszörnyűbb az, hogy amikor én megyek oda valakikhez, mert az egyiküknek fontos mondanivalóm van, ott állok, nem szólok közbe, csak szeretnék "sorra kerülni" feltartják a mutatóujjat felém, és végighallgatják a másikat.

Én vagyok annyira őszinte ember, hogy szóvá tegyem, hogy nem hallgattak végig, de ekkor csak magukat mosogatják, és megsértődnek.

Nem tudsz ezekkel mit kezdeni, a fő, hogy legalább te őrizd meg az intelligenciádat, és mutass jó példát.

2019. szept. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük,nekem a saját anyám ilyen..

..Családi bulikon ...

2019. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vree ***** válasza:

Gyakorold a testbeszédet, illetve hogy mit és hogyan mondasz el vagy vezetsz be. Látod, másnak sikerül, akkor te neked miért ne? Dolgozz az imázsodon, presztízseden, és a külsődön, lehet hogy azért ignorálnak, mert gyengének látszol, vagy butának ismernek.


Lehet, hogy simán csak unalmas vagy. Vagy olyat mondasz, ami a másiknak érdektelen, vagy vontatott, összeszedetlen stílusban. Ezt is lehet gyakorolni.


Egyébként nyugodtan tudathatod az igényeidet: “Nem tudok úgy beszélni, ha folyton félbeszakítanak” “Most rám figyelsz vagy másra? Ha nem érdekel, szólj és elmegyek, majd beszélünk ha nem vagy elfoglalt”


Nyilván nem ártana udvariasnak is lenni, nem önzőnek, nem mindig cirkuszolni, amiért jött valaki más és muszáj azzal is udvariasnak lenni (a barátodnak ezt is valahogy kezelni kell és inkább partner legyél, kapcsolódj be hogy lerázzátok/bevonjátok a másik illetőt, ne neki egy újabb probléma legyél) - de ha úgy érzed, higy rosszul bánik veled, tedd nyugodtan szóvá. És te is hallgasd meg őt, hogy neki mi volt a szándéka. Nyilván ő se rosszat aka, meg tudjátok beszélni ezeket.

2019. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!