Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » El kellene süllyednem szégyene...

El kellene süllyednem szégyenemben, ha 21 éves lány/nő létemre kicsit sem konyítok a főzéshez?

Figyelt kérdés
Mivel teljes mértékben hidegen hagy, mindig úgy álltam hozzá, hogy ráér foglalkoznom vele akkor, ha majd rá leszek kényszerülve. Ez a helyzet eddigi életem folyamán még sosem állt elő. Magamtól nem jutott volna eszembe, hogy ettől értéktelenebb lennék másoknál, és otthon sem nevelték belém ezt a mentalitást, úgyhogy furcsa érzés olyan kommenteket olvasnom a neten, amelyekben a hozzám hasonlóakat savazzák. Érdekel, hogy melyik vélekedés az elterjedtebb a mai világban.
2019. szept. 4. 00:15
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%

Hasznos ha megtanulod előre és nem a kényszer visz rá.

De az ítélkezés nem mások dolga. Ha te nem szeretnél főzni, nem érdekel és még tudod oldani az étkezés másképp, akkor szíved joga, hogy ez szerint tégy. Nem a múlt században élünk, ahol (CSAK) a nők, asszonyok kizárólagos dolga és KÖTELESSÉGE a háztartás vezetése és a gyerekek gondozása.

2019. szept. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
84%
Már egyre kevesebben tudnak főzni, főleg jól és sokfélét és amúgyse az van már mint régen, hogy a férfi dolgozik a nő meg gyereket nevel főz és templomba jár. Én pasiként tudok és szeretek is főzni, sütni, igaz még csak egyszerűbb dolgokat próbálgattam..na mindegy szerintem nem gáz.
2019. szept. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
81%

En sem szeretek fozni. :D


De szoktam, m ferjem van.. aki szeret enni.. :))

Jellemzoen hetvegente szoktam kulonben. Hetkoznap csak olyanokat, amik hamar keszen vannak.


Apam mindig azt mondta, h jobb lesz, ha szakacs ferjem lesz, m kulonben ehen fogok halni. :)


Szerintem, nem ezen mulik, h jo ember-e vki. Nem kell ezekkel az emberekkel foglalkozni, akik ez alapjan minositenek. Aki szeret, az elfogad igy is :)


34/L

2019. szept. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
62%

nem, semmiképp sem

most is tarthatsz szakácsnőt

2019. szept. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
70%

Elsüllyedni talán még nem kell, de szerintem egy bizonyos kor felett már illő lenne legalább az alapkaják (például húsleves, pörkölt, vagy akár csak egy rántotta) elkészítésével tisztában lenni, nemtől függetlenül.


25/F

2019. szept. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
66%
Főzni megtanulni, olyan mint megtanulni az úszást, biciklizést, vezetést... Nem muszáj, de nagyon jól jön, és nélküle kicsit béna vagy. Én utálom a rendelt kajákat, drága, ráadásul magadnak sokkal egészségesebben el tudod készíteni. Szerintem nem kell elsüllyedni szégyenedben, de én mindenképpen javaslom, hogy tanulj meg.
2019. szept. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
71%
akkor biztosan remekül tudsz kaját rendelni :D idővel változhat ez,nem késtél el semmivel. látod magad kb 10 év múlva? férj,aranyos kis pufi gyerekek,családi asztal megterítve,s a tányérokon a finoman gőzölgő, illatos, akciós családi pizza... :D
2019. szept. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
65%
Hasznos, ha valaki tud főzni, mert rengeteget lehet vele spórolni. De ha valakinél ez nem szempont, akkor nem kötelező tudni.
2019. szept. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
25%

48F


Ha tartós kapcsolatban élsz, akkor nem baj, ha konyítasz hozzá.


Vannak íratlan női és férfi szerepek.

Munkám során sokszor találkozom férfiakkal, akik semmilyen műszaki érzékkel nem rendelkeznek. Kicsit furcsállom, hogy a feleség állt neki a masszázs zuhanykabint összeszerelni és azt mondta a pasi, hogy , ha a felesége sem boldogul vele, akkor Ő, mint férfi hogyan tudná ezt megcsinálni. Ez azért égő.

Én nem riadok vissza semmi pasis dologtól és 30 évesen jöttem rá, hogy imádok a konyhában is alkotni.

Annyira kikapcsol, mint semmi más. Sokszor este 11-kor állok neki valaminek, mert előbb nem jutottam fakanál közelébe. Igaz nem minden nap csinálom, de ezt egy nőtől sem várnám el.

Nem úgy van már, mint régen, hogy hogy a férfi dolgozott, míg a nő a konyha és a gyerek körül sertepertélt.

És itt jegyzem meg gyorsan, hogy nők, akik régen ezt csinálták egyáltalán nem végeztek kevesebb munkát, mint a férfiak, sőt...

Mivel most a nők is ugyanúgy elmennek dolgozni, így a konyha jócskán háttérbe szorul.

De ha egyszer gyűrű kerül az ujjadra, addigra nagyon ajánlatos magadba szívni a gasztronómia illatait.

Elég csak , ha elmész egy társaságba és a többi nő elkezd dumálni a főzésről, oltári kellemetlen lesz neked, ha nem tudsz hozzá szólni, főleg, ha kiderül, hogy nem tudod, hogy a házban mi a szerepe annak a helységnek, ahol a villanykályha áll a sarokban.

Nem vagy még elkésve, de azért javaslom célirányosan kezdj ismerkedni a fakanállal.


:)

2019. szept. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Látom, inkább gyakorlati szempontból közelítitek meg a kérdést. Az igaz, hogy lehetne haszna a dolognak, spórolhat vele az ember, illetve könnyen ellenőrizheti az alapanyagokat, csak hát egyelőre hiányzik belőlem a motiváció. Mindenesetre ha gyerekem lenne, apunak is szavaznék bizalmat az ebéd elkészítését illetően, csinálhatnánk felváltva/közösen, vagy valami, hogy kíméljük egymást egy kicsit. Kivéve, ha neki szenvedélye lenne a főzés. Akkor maximálisan kiélhetné ezt a vágyát mellettem. :D
2019. szept. 4. 01:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!