Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek ennyire az új...

Miért félek ennyire az új dolgoktól, a változástól?

Figyelt kérdés

Húszas éveim elején járó lány vagyok. Jelentkeztem hajópincér tanfolyamra ami egy kicsit távoli városban lenne. (kb. 1 órás busz út)

Már előre félek az egésztől.. lehet lekésem majd a buszt, lehet majd a busz késik, nem találom meg azt a helyet ahol lesz a tanfolyam, nem érek oda időben, lesz busz visszafele, de nem távolsági, át kell majd szállnom, vajon kijövök azokkal akik szintén részt vesznek a tanfolyamon, hogy oldom meg a munkahelyemmel együtt ezt az egészet és stb.

Mivel három műszakban dolgozok ezért nem tudom hogy sikerül összeegyeztetni a tanfolyamra járással..

Mondjuk az egyik irodai munkatársuk az iskolának mondta, hogy több állásuk van most, mint hallgatójuk.

Ha elvégzem a tanfolyamot majd jelentkezek is és felmondok a jelenlegi munkahelyemen mivel utálom csak már a felmondástól is félek sőt, minden új és váratlan dologtól/helyzettől félek ami kívül esik a komfortzónámon..

Más is van esetleg így ezzel?



2019. szept. 5. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek a változástól, csak nem szeretem. 10 dologból ami változik kb 7 rossz. Az a 3 nem éri meg.
2019. szept. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az idézet nagyon elgondolkodtató:

"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni." /Dokik/

2019. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató idézet..
2019. szept. 6. 22:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Véletlen ugyanazt írtam, mint te, de na, tényleg az.
2019. szept. 6. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!