Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen eszközöket használsz...

Milyen eszközöket használsz arra, hogy mentesülj a felelősség alól és mártirkodhass, hogy te csak áldozat vagy és nem tehetsz semmiről?

Figyelt kérdés
Miért ezeket használod?
2019. szept. 6. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondom (legalább magamnak, de néha másoknak), hogy a szüleim ezt vagy azt elhibáztak,

- hogy nem vagyok elég okos ehhez vagy ahhoz

- hogy nincs elég pénzem, hogy eszközöket szerezzek a gyakorláshoz

- nekem nincs elég erőm, hogy csináljam

- szarul volt felépítve az egyetemi rendszer és a tananyag

- gyerekkoromban kiközösítettek

- fáradt vagyok most is

- félek, hogy mi jön elő belőlem, ha kutatom magam

--pl. elmebaj

--tehetetlenség


... igazából bármi hülyeséget kitalálok, hogy miért vagyok akadályozva a fejlődésben.

De legalább felismerem. Bár ez, hogy tudom, hogy legalább felismertem, ez kicsit hamis megnyugvást is tud adni, egy újabb kifogást: "én már tettem egy lépést, nem kell olyan gyorsan haladni".


Más területen:

- sz@r a kormányzat

- sz@r a fizetésem

- sz@ a munkám

- sz@r a társadalom...

2019. szept. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi ilyet, mert nekem megalázóbb kifogásokat keresni mint hogy beismerjem hogy elkurtam valamit. Úgyis átlátnak a hazugságokon és az még gázabb
2019. szept. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a diszkalkuliámra fogok mindent. És ezáltal kialakúlt kisebbségi komplexusomra. Élettelen fadarab vagyok, bár a fa jó tüzelőnek. Én nem.
2019. szept. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ember is jól ég
2019. szept. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az en parom regebben volt ilyen.

Mindig a masikat tartotta hibasnak, es meg is indokolta, hogy miert gondolta ugy. Idonkent teljesen irracionalis dolgokat talalt ki. Ha nem lehetett mas embert hibaztatni, akkor pedig az adott dolog/rendszer/folyamat volt a sz.r.

Ha ez sem volt opcio, akkor jott a "jol van na, faradt vagyok" "nyugos vagyok" "ideges vagyok" (persze ezt mindig ram kente, h az en hibam.. ugyh ugyanoda lyukadtunk ki, hogy o nem is hibas..)


Neha meg most is elojon, de sokat valtozott, miota egyutt vagyunk. Gyerekkoraban mindig lecsesztek, kinevettek, ha ugyetlen volt, vagy elrontott vmit, es ezert ez alakult ki nala, hogy hibazni "ciki".

2019. szept. 6. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tehetek semmiről, így születtem, ott se voltam, nem is értem, apámtól örököltem, semmi közöm hozzá. Ez 1 mondat. A másik, hogy nem az én dolgom, hanem a kormányé, a tűzoltóké, a fiatal tüntetőké.
2019. szept. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Leginkább, hogy képtelen vagyok normális emberi kapcsolatokat kialakítani.

Mármint szakmailag nincs gond. Viszont magánéletben nagyon gatya a helyzet.

Normális párkapcsolat totális kudarc nem első alkalommal, barátaim, de még ismerőseim sincsenek. Szüleimmel is csak felületes a viszonyom

2019. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hatékonyak kellenek? Mert akkor a kamu az egyetlen hatékony. De én csak akkor használom, ha igazságosnak érzem, mert a saját felelősségem alól nem bújok ki, csak olyan helyzetekből bújok ki ha valamit rám akarnak erőltetni jogtalanul.
2019. szept. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1, Nem nagyon mutatkozom meg közönség, több ember előtt.

Sajnos nem merek kiállni magamért, nem merek hangos lenni, "erőszakos".

2, Talán tanult tehetetlenség? Vagy félek a saját haragomtól, mert félek, hogy ezzel konfliktusba keveredek, és nincs/nem lesz igazam, így egyedül maradok a saját trutyimban?

2019. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!