Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez szerintetek is így van?

Ez szerintetek is így van?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nőnek lenni egy sokkal szabadabb dolog, mint férfinak. Egy nő lehet bármilyen (gyenge, erős, ügyetlen, butuska, hisztis, nyafka, lányos, fiús, csendes, közvetlen) nem számít, elfogadják. Férfinak lenni, pedig sokkal zártabb mezsgye és ha máshogy viselkedik megszólják.

2019. szept. 6. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Igen, így van.
2019. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Igen, van benne vmi, de mas teruletekem meg nőnek nehezebb lenni.
2019. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 alletta ***** válasza:
hol a nagy-nagy egyenlőség???
2019. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
74%
Így belegondolva érthető a feltevés, de szerintem nem feltétlenül van így, személyfüggő. Nekem pl vannak feminin, meleg férfi ismerőseim és mindenki imádja őket. Én úgy gondolom, hogy ha valaki felvállalja a valódi énjét és nem próbál másnak látszani/túl görcsösen beleilleni egy szerepbe ami nem illik rá, akkor őt úgyis elfogadják.
2019. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

“Egy nő lehet bármilyen (gyenge, erős, ügyetlen, butuska, hisztis, nyafka, lányos, fiús, csendes, közvetlen) nem számít, elfogadják”


Yaaaay, elfogadnak minket, pedig nyafogós, gyenge hisztigépek vagyunk, szuper! Hibázhatunk bátran, hisz csak elnézően mosolyognak “biztos épp menstruál”. Dühösek is lehetünk ha kiszúrtak velünk, mert ezt is elnézik “ó, hát alighanem b_szatlan szegényke”. Igaz előléptetést nem kapunk, mert biztos mindjárt nekilátunk szülni. Ha mégis sikerül jól fizető álláshoz jutnunk, akkor “kifeküdtük magunknak, biztos a főnök szeretője vagyunk”. No, kezdem is szegény férfiakat sajnálni, akiket okkal-ok nélkül mindig megszólnak... 😕

2019. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Nézzük csak.

Elhízott nőt rögtön észreveszik és megszólják.

Ha túl sok a smink, vagy kihívó az öltözéke, viselkedése akkor prostinak nevezik.

Ha elhanyagoltan néz ki, nem ad magára, a háta mögött kapja a szép megjegyzéseket.

Ha meg férfiasnak kikiáltott szakmában próbál érvényesülni: ha csinos, nem veszik komolyan mert a dudáit, pofiját, farát nézik inkább. Ha randa, akkor meg észre se veszik, legfeljebb ha nagyon töri magát és többszörösét bizonyítja, mint egy ugyanazon szinten lévő férfi kolléga.


Ezek tapasztalatok.

Minden csak nézőpont kérdése. Egyik nemnek ebben, a másiknak meg abban van előnye.


Csak nem értem, ezért miért kell utánunk egymást?

2019. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg már bőven ideje túllépni ezen a témán, épp eléggé ki lett vesézve már ez a kérdéskör. Itt a gyakorin minden nap legalább 30 ilyen kérdés van, és mindegyik alatt vita van erről.
2019. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ma már minden fel van hígulva, azaz mindegy, hogy ki-hogyan viselkedik. A férfiak továbbra is csak egymással rivalizálnak, hogy ki a nagyobb macsó...
2019. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ha csak a párkeresést nézzük, a női nem előnyben van, hiszen egy (elnézést) csúnyább nő is nagy eséllyel talál párt magának, míg ez fordított esetben nem igaz.

Szóval tényleg az élet bizonyos területein előnyösebb nőnek lenni.

Bár, a pro és kontrákat napestig lehetne sorolni...

2019. szept. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Naaa a párkeresésben meg pont fordítva gondolom, szerintem ott a pasik vannak előnyben. Egy csúnyább nő nagyon nehezen tud pár találni, egy rondább pasi meg simán, ha jó dumája van és magabiztos.
2019. szept. 7. 01:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!