Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem merek 19 évesen a...

Miért nem merek 19 évesen a családom előtt káromkodni?

Figyelt kérdés

((Nem igazán tudtam máshogy feltenni a kérdést, bocsi))

Mindig olyan nevelést kaptam, hogy mindig tisztelettel beszéljek velük, ne beszéljek csúnyán stb.

Ők sem beszéltek soha csúnyán, még akkor se ha pl. beverték a lábukat a küszöbbe vagy ilyenek.

(A történethez hozzátartozik, hogy van egy 16 éves húgom, és egy 11 éves öcsém.)

Viszont az elmúlt 4 évben, egyre többször csúnyán beszélnek a családtagjaim (főleg édesanyám és az öcsém).

Én mindig is próbáltam példát mutatni azzal, hogy szépen beszéltem (ahogyan ők is velem kb 15 éves koromig).

De családom előtt sosem káromkodtam, és valahogy rossz érzéssel töltene el szerintem, ha elkezdenék én is úgy beszélni, ahogyan ők. (kb minden 2. szavuk káromkodás...)

Anno 10 évesen büszkén mutattam nekik olyan csodálatos dalokat, mint pl. "ellopták az oroszok a tankot", vagy pl. a "rézfäszú bagoly", szóval ilyesmiket mutattam nekik :D De utána meg valahogy sose mertem velük így beszélni, néha voltam tiszteletlen, de akkor sem káromkodtam soha... valaki bármi ötlet, hasonló story, stb?



2019. szept. 6. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem merek alapvetően. Volt már, hogy nagyon dühös voltam és kicsúszott, de egyébként előttük nem megy. Magamban viszont elég gyakran mérgelődöm, ha valami nem úgy sikerül, ahogy szeretném, vagy ha ideges vagyok.
2019. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sose káromkodtam család előtt és ők sem előttem. Még öcsémmel se nagyon, hiába beszélünk mindketten máshogy a haveri társasággal mondjuk, de ha együtt vagyunk akkor azért kb figyelünk erre.


Szerintem nincsen ezzel semmi baj hogy nem káromkodsz és megadod ezzel a tiszteletet. Még akkor is ha ők nem beszélnek szépen, de amíg mondjuk nem kimondottan veled szemben használnak ilyen szavakat addig nincs ezzel gond szerintem.

2019. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én se merek sőt anyám a mai napig letol miatta, pedig eléggé élesnyelvűek tudnak lenni. Mondjuk nem kötelező káromkodnod
2019. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Milyen magas vagy mert a termeted miatt nem mered 14 évesen 130 cm vagyok énse merek
2020. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
átlag magas 175cm kb
2020. márc. 16. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!