Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A dohányosok miért ilyen...

A dohányosok miért ilyen agresszívek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Akkor amikor arról beszélnek, hogy milyen rossz nekik, mert drága a cigi, és meg mered jegyezni, hogy nem létfontosságú, és meg lehet próbálni leszokni, ha annyira megterhelő anyagilag.


Mondjuk azt sem tudom felfogni, hogy a cigire, hogy lehet rászokni, mert 3 alkalommal próbáltam ki a dohányzást, de csak undort váltott ki belőlem mindig, ami után alig kaptam levegőt.

Akit ismerek azok közül eleinte mindenkinek kellemetlen volt dohányoznia, szóval felfogni nem tudom, hogy miért jó rászoktatni magad...


2019. szept. 11. 17:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen vagény dolog volt. De abba lehet hagyni. Nekem is sikerült.
2019. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

Én is dohányzom, és engem is felháborít, hogy ilyen sokba kerül. Az háborít fel amúgy, hogy ez se a cigaretta ára, hanem a töméntelen rápakolt jövedéki adó, amiből a kormányon kívül senkinek nincs egy gramm haszna se.

Aki meg az italt szereti (nem feltétlen alkoholista!), az meg amiatt van kiakadva jogosan, hogy a normálisabb italokra mekkora adó van kivetve. A kőalkesz leszarja, megveszi a legolcsóbb tablettásbort, meg a csatornalé minőségű féldecis "ízű szeszesitalt".

Azon is kiakadnak sokan - főleg gépjárműtulajok - hogy milyen drága a benya a kutakon, pedig ezt se indokolja a világon semmi. Kollektíve az bosszant minket, hogy az állam hülyének nézi az embereket.

2019. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
Az állam nem néz hülyének. Így akarja elérni, hogy abbahagyd/mértékkel szívd. Nem a cigaretta drága, hanem a tüdőrákos ember kemoterápiája. A benzin ugyanaz. Már így is rengetegen autóznak feleslegesen. Ha ingyen lenne a benzin, mi lenne az utakon?
2019. szept. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

Ja, csakhogy benzin nélkül pedig kb. lebénulna az egész ország, összeomlana az infrastruktúra, a közellátás, minden.

Az állam mindenkit hülyének néz, és mindent indokolatlanul túladóztat.

2019. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Iszom rendesen. Nem alkesz szinten, de azért gyakori a napi 1 sör. És az viszont csakis minőségi.

Eddig eszembe nem jutott húzni a szám az adó miatt. Igazából, ha nem olvasom most, fel se tűnik mennyire drága. Nem baj, ki tudom fizetni és nem szűkölködöm emiatt, ha meg nem férne bele, nem venném meg.

A dohányosok hisztijét én se értem. Meg azt se, amikor kérnek tőlem cigit és közlöm, hogy én nem dohányzom, akkor néznek így rám nagy irigykedve: Jaaaj de jóóó nekeeeeed! Hát ha ennyire így érzik, akkor ők is letehetik bármikor. Apám is letette 20 év majdnem láncdohányzás után. Egyik pillanatról a másikra. Nem eü és nem anyagi gondok miatt. 10 éve nem gyújtott rá. Meg lehet csinálni, csak hát na. Kell hozzá akaraterő.

Azt vettem észre, hogy az ilyen kérdésben szereplő dohányosok zöme nem épp a legélesebb elmék közül való. A normális bagós tisztában van vele, hogy a saját (hülye) döntése és nem csinál belőle ügyet. Ha meg le akar szokni, megpróbálja/megteszi. De se nem hőbörög, se nem szidja az államot, se nem irigykedik a nem dohányosokra.

2019. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Benzin/gázolaj kell a haszongépjárműveknek, de nem kell ahhoz, hogy a sarki bolba azzal menj le.
2019. szept. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
6%
Épp ez az: ha túlszalad az ára, az nemcsak a vécére is kocsival járóknak lesz ám rossz...olyan nincs, hogy a haszongépjárműveknek olcsó, mindenki másnak meg drága.
2019. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%
Az is lehet, hogy abból a pénzből fedezik a dohányzás miatt szükséges állami kórházi kezeléseket, az üzemanyagot vásárlók adójából pedig az útjavítást, karbantartást.
2019. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

2:

Mondjuk de, indokolja, aki dohányzik vagy sokat iszik, az többe kerül az egészségügynek. Az lényegtelen, hogy ténylegesen nem oda megy, mert TB-t meg nem fizetsz többet azért, mert dohányzol. Az üzemanyag adót sem a semmire fizeted, mert az általad okozott externáliákat, konkrétan annak is csak kis részét fizeted ki vele.


Ha nem lenne extra adó a dohányon, meg állami egészségügy sem, akkor a magasabb magán egészségbiztosítási díjjal fizetnél ki hasonló összeget, tehát a kérdező felvetése ugyanúgy ott lenne, hogy miért háborodnak fel a dohányosok, ha arra a panaszukra, hogy drága az egészségbiztosítás, azt mondanák, hogy akkor miért dohányoznak

2019. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%

Az útjavítást, karbantartást biztos, hogy nem, ugyanis a sztrádákat kivéve ilyen gyakorlatilag nincs. Nagyon sok út olyan botrányos állapotban van, hogy a verduni csatatéren normálisabban lehetett közlekedni.

Konkrétan úgy néz ki az útjavítás, hogy jön egy ember, belapátol két adag hideg aszfaltot a gödörbe, ugrál rajta egy kicsit, aztán sebesen odébbáll.

Arról nem is beszélve, hogy a hazai benzinkészlet az autók negyedére se lenne elég, a profit jórészét a ruszkik kapják.

2019. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!