Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon erős szociális szorongá...

Nagyon erős szociális szorongásra tudnátok bevált praktikákat/megoldásokat javasolni?

Figyelt kérdés

Xanaxot szedek alkalmanként.0,25-öset,de nem igazán használ már,emelni pedig nem szeretném.pszichiáterhez járni nincs időm már,de nagyon elhatalmasodott rajtam a dolog.úgy érzem már a testemet mozgatni sem tudom természetesen,ha érzem hogy figyel valaki.nem merek mások szemébe belenézni túl sokáig sem.szóval segítségre lenne szükségem.sajnos egész életemben a negatívat kaptam,ezért nem sok önbizalmam van.ezt rendszeresen meg is érzik,és olyan hangnemet engednek meg velem szemben munkában,utcán,ügyintézésnél,amit senki más nem türne el szó nélkül.


Van itt aki megért engem?

és segít rajtam?


2019. szept. 11. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Írj ha úgy gondolod. Én ezeken mind átestem már, nagy falat volt, mai napig van hatása, de már tudom hogy kell kezelni ezt az egészet,mi a fortélya. Nagyon összetett,komplett de magad miatt megéri mert minden megéri ami téged szolgál. :)
2019. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1 ide is leírhatnád, vagy egy másolatot nekem is küldhetnél. Köszi
2019. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem az alkohol segít, bár megjavítani nem fog, sajnos ilyennek születtem.
2019. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Leírom akkor ide.

A szociális fóbia nem az emberektől való félelmen alapszik. Soha semmi nem a külvilágból származó dolgok okozzák a "másoktól" való félelmet, hanem a GONDOLATOKKAL való azonosulást. Az elme játszmája. Akivel azonosítottad te magad. Ez a múltad, a nagy hatalmas sérelmeid (igen voltak nekem is.) Ez az egó trükkje, hogy érezze ő magát valakinek, mert hanem akkor elhal. Viszont nagyon azonosultunk a gondolatainkkal nem KINT élünk, hanem bent. Azaz címkézzük, elhisszük a gondolataink és igazzá, valósággá vállnak mind tudat, mind tudatalatt viszont TE aki te vagy az nem a gondolat vagy, nem is az elme, hanem a gondolatot megfigyelő létező egyén. Szóval nem "gondolkodom tehát vagyok" hanem csak szimplán "vagyok". Mikor kint vagy emberek között lehet önbizalomhiány miatt is, azt rendbe kell tenni úgy hogy nem önostorozod magad negatív kényszeres gondolatokkal azaz megint kapott egy címkét a gondolat egy irányt hogy jó vagy nem, de azt is felesleges. Ezért maga az EGÓ-t nem lehet majd "valamikor a jövőben" elintézni, csakis a jelen pillanatban. Így megváltozik a tudatosságod, kitágul mert többé nem fogsz a gondolataiddal azonosulni. Ez nem azt jelenti hogy nem fogsz gondolkodni, hanem megtanulsz kilépni a vele való azonosulásból, a folytonos hangból, párbeszédből amit beleképzelsz bizonyos szituációkba és azonosulsz vele.

"az az ember biztos azért nézett meg, mert csúnya vagyok." Ez megint csak a te elme játékodnak az egónak a játékmenete, amivel azonosultál amit magadévá tudtál. Viszont ahogy mondtam ez nem te vagy. A béke ott lelhető meg ami nem ezzel való azonosulás, azaz maga a te lényeged a megfigyelő vagy te.

Ha bővebben érdekel, ajánlom Eckhart Tolle 2 könyvét. Ezt gyakorolni kell, megtapasztalni és magadávé tenni mert az önbizalomhiány úgy a szoc. fóbia sem 1 hét alatt alakult ki hanem évek munkája. Én 22 évig ebben a kerékben éltem és az elmúlt fél évben kezdtem feleszmélni saját tudatom, saját elmém korlátaiból amik megakadályozzák az ÉN boldogságom, azaz nem az egós ÉN hanem a lényegi, valódi ÉN-t. Ajánlom hogy hagyjátok egy időre a közösségi médiákat, TV-t, olvassatok könyvet, legyetek magatokkal akár a természetben mert mi mind egyek vagyunk és békés természetek, mindenki arra törekszik. Ilyenkor fog megváltozni majd a BENT és úgy fog megváltozni az ami KINT van. :)

2019. szept. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem a pszichologus sokat segitett. ha gondolod te is keress fel egyet
2019. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt még hozzá tenném (az első vagyok.) hogy a megfelelési kényszer és minden ilyen fóbia onnan is ered hogy nem vagy tudatos megfigyelője ténylegesen a mindennapokban a jelen pillanatban. Mindig van és csinálsz valamit ami elveszi magadról a figyelmet (facebook,tv..stb) így nem tudod átlátni magad és megszabadítani magad a tényleges problémáktól mert ezt csak a jelen pillanatban lehet.
2019. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor lazultam el teljesen mikor rájöttem, hogy az emberek milyen mértékben szarnak arra, hogy mit csinálok vagy gondolok. Senkit nem érdekel hogy mi van veled (kivéve azokat, akik szeretnek) és emiatt velük lehetsz laza és nyugodt. A semleges többség meg leszarja mi van veled ha izgulsz, ha nem. Nem kell félni. Lazán élj, mert rövid az élet
2019. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Én pszichológushoz jártam sokáig, utána már a meditálás és jóga sokat segített, manapság már kb semmi bajom, bár nekem sosem kellett gyógyszert szednem. Ettől függetlenül szerintem a terápia neked is segítene.
2019. szept. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bevettem a leszarom tablettát és azóta enyhült.:)

Rájöttem hogy nem másoknak élek hanem magamnak,első sorban a saját érdekeimet veszem figyelembe,azt nézem ami nekem jó, próbálom nem korlátok közé szorítani magamat.

Minél többet próbálok kilépni a komfortzónámból.Elszőrör kicsivel kezdtem : szemkontaktus tartása, random beszélgetést kezdeményeztem ismeretlenekkel például váróban, csoport előtt tartott előadáskor elképzeltem hogy otthon vagyok, kiálltam az igazamért stb.


Először nagyon gyengus volt, mert látszott rajtam hogy veszélyezett, bizonytalan vagyok, kissé természetellenes volt. De idővel megtanultam mindenben a magam érdekeit előre helyezni. Igazából ez nagyrészt az Egón múlik. Pld egy beképzelt emberen látszik a szorongás, mind magabiztosnak tűnik. Szóval próbáld meg boostolni egy kicsit az egód, persze ne vidd túlzásba, de egy kis növelés jót tesz, mivel gondolom most egésségtelenül alacsony.

2019. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#4 Köszönöm!!! :)
2019. szept. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!