Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt az embert, aki sosem...

Azt az embert, aki sosem hibázott, miért nem becsülik meg jobban?

Figyelt kérdés
A világon a becsületes, makulátlan múltú embereket semmibe se nézik. Viszont azt, aki rosszat tett, majd helyrehozta, az aztán egekig van magasztalva. Vagy aki alkoholista volt, de leszokott. Aki mohóságából adódóan kövér volt, de lefogyott. Aki rossz volt, de megjavult. Aki k**va volt, de jó feleség lett... Ezekről az emberekről mind dicső históriák szólnak, példabeszédek, és magasztalások, de azokról, akik soha nem tértek le a helyes útról, csak szürke senkik. Sőt, aki soha nem hibázott, beképzeltnek, és önteltnek gondolják. "De nagyra vagy magaddal! Nem tudod milyen felállni a padlóról!" Ez szerintem igazságtalan. A józan ész akkor azt diktálja, hogy csapjak pofán valakit, aztán kérjek bocsánatot egy pezsgővel? És akkor én leszek a jó srác?

2019. szept. 12. 14:46
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
2-es, próbáljam ki, milyen hibázni, és megbánni? Tehát, eszerint menjek le a diszkóba, keressek egy nőt, erőszakoljam meg és fogjam rá hogy "mentálisan elgyengültem mert olyan szép volt", aztán meg járjak el vágykezelő tanfolyamra, és javuljak meg? Mondjam el a nagyközönségnek, hogy soha többé nem erőszakolok meg senkit, mert felülkerekedtem a vágyaimon, és a világ majd tapsorkánnal fogad érte? És ettől a világ jobb hely lesz?
2019. szept. 12. 16:15
 12/56 A kérdező kommentje:
10-es, teljesen mindegy, hogy rossz volt e a kapcsolatuk, vagy jó! Eleve a szándék! A szándék, hogy te, mint egy kis óvodás a homokvárat, odamész, és szétbarmolod a kapcsolatot tudatosan. Ez a szándék egyszerűen megbocsájthatatlan.
2019. szept. 12. 16:17
 13/56 anonim ***** válasza:
100%
Emellett bizonyos dolgokra sem ugyanolyan a hajlamunk. Pl. az alkoholizmusra létezik genetikai hajlam is. Van akinek soha nincsenek alkoholproblémái, nekem sem voltak ezidáig életemben, de ennek semmi köze az alkoholizmushoz, egyszerűen az alkalmi baráti iszogatásokból nem alakult ki alkohol utáni vágyam, viszont vannak emberek, akiknek igen. Abban semmi érdem nincs, hogy én nem vagyok alkoholista, ellenben aki alkoholista lett, és utána képes leszokni, abban van. Nyilván minél hamarabb veszi észre a hajlamát, és tesz ellene, annál jobb persze.
2019. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%
Amit mondasz úgy van, de miért? Azért mert a te kvalitásodat nem magad ítéled meg, hanem a többiek. Te max elégedett lehetsz vagy elégedetlen, de hogy azt mondd, hogy nem hibáztál, makulátlan a múltad és becsületes vagy igen nagy önteltségre és gőgre utal, ami ugye még a biblia szerint is főbűn:) Lényeg, hogy a saját kvalitásodat nem magadnak kell megítélni, hanem rá kell bíznod a környezetedre.
2019. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:
Nem tudom, kinek milyen a hajlama, de én például iszonyúan hízékony vagyok, és emellett (sajnos) irtózatosan szeretek enni. Minden napom egy lemondás, hogy csak épp annyit egyek, amivel tartani tudom a súlyomat. Minden cukrászda, pékség, vagy étterem előtt elsétálva, az illatokat megérezve úgy nyilal belém a zabálás utáni vágy, hogy néha komolyan megszédülök. De nem tehetem. És akárhányszor belenézek a tükörbe, és meglátom a (hangsúlyozva, számomra) tökéletes formámat, melyre nem kevés időt és energiát szánok az edzésemmel, mindig megbizonyosodok róla, hogy helyesen döntöttem. Úgyhogy nem tudom, milyen lehet az alkoholista hajlam, vagy újabban például a fűre szoktak rá rengetegen, de szerintem a legtöbb dolog lélekben dől el. Tudsz e nemet mondani a vágyaidnak, vagy nem. Ésszel gondolkozol, és hosszú távra tervezel, vagy az érzelmeid után mész, és a pillanatnak élsz.
2019. szept. 12. 16:26
 16/56 anonim ***** válasza:
100%

12:

Ezek a dolgok a legtöbb esetben nem úgy működnek, hogy megjelenik egy gaz csábító, hanem úgy, hogy elkezdenek jóban lenni hátsó szándékok nélkül. Utána miért erkölcstelenebb, ha azok jönnek össze, akik boldogok tudnak lenni együtt, és azok mennek szét, akik nem?


Ugyanez pl. válással. Anyósom és apósom elváltak mikor a feleségem még csak barátnőm volt, és elég közelről láttam a folyamatot. Rengetegen ítélkeznek, hogy a válás ronda dolog, meg volt még akkor egy kiskorú gyerekük, jajj de rossz neki. Pedig valójában a kisebb rosszat választották, különválva mindketten felszabadultabbak, jobb életük van, és mellesleg a válást kezdeményező félnek nincs máig senkije, de jól érzi magát egyedül, aki meg tiltakozott, annak azóta van. A sógórnőmnek is jobb, neki már nem kellett közéjük állnia, mint korábban a feleségemnek, mikor egymásnak akartak esni.

2019. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
100%

15:

Nem, nem olyan, mint mikor süteményekre vágysz, nézz utána hogyan működik az alkoholizmus. Ha te megeszel egy süteményt, hacsak nem vagy bulémiás, nem lesz falási rohamod. Az alkoholfogyasztás meg önmagában nem bűnös dolog, csak az alkoholista nem tudja kontrollálni. Akkor hasonlíthat a te kajás önuralmadhoz, ha már leszokott, mert addig sokkal durvább, pl. a megvonás delirium tremenst okoz, amibe bele is lehet halni.

2019. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg más felébe sem látsz bele. Nem tudod, kit mi, hogyan motivál, mivel mi volt a szándéka. A legkönnyebb dolog mások felett ítélkezni kívülről.
2019. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal látványosabb a változás.


Én kb 6 éves koromtól 14 éves koromig nagyon elhíztam. Nem saját hibámból, anyukám folyamatosan dolgozott és rendelt kajákon éltem. Kb mindennap a Mcdonaldsban ehettem ha arra volt kedvem.


Kb 175cm lehettem és 90kg, majd innen hírtelen lefogytam 60kgra plusz nőttem 3cm-t így 16 éves koromban teljesen máshogy néztem ki. Akkor értem el a "normál ember" szintet amiről tebeszélsz.


Majd sok év konditerem és most ismét 90kg vagyok, csak már kockákkal is izmokkal.


A jelenlegi ismerőseim nem tudják hogy valaha is kövér voltam és hogy random 30kgot fogytam. Ötletük sincs ... mégis sokszor egekbe emelnek, hogy milyen menő változáson mentem keresztűl, mert senki sem születik olyan kinézettel mint az enyém.


Ez csak egy példa volt, de tökéletesen leírja, hogy ha átlagos szinten megmaradsz és stagnálsz akkor az nem egy nagy dolog.


... de ha óriási változáson mész keresztűl, amihez nagy erőkifejtés kell akkor azt az emberek nagyra becsülik.


Mindenki máshonnan indul az életben így az az óriási erőkifejtés máshonnan máshová visz mindenkit. Ha valaki 120kg és lefogy 70re az óriási teljesítmény. Ha valaki olyan szegény, hogy nem tud megelelően enni, majd mondjuk lediplomázik és mérnöki állást szerezven +400k-t keres az is nagy szám.


De önmagában nem nagy szám 70kgnak lenni vagy éppen 400kt keresni. Ha azon a szinten vagy akkor már az a nagy szám ha abból a 70kgos átlag testből testépítői kinézetet szerzel.


Vagy azt a 400k-t megduplázod.


Az hogy te egyhelyben stagnál és nem fejlődsz vagy csak minimális észrevétlenűl kicsit sem érdekes. Az átlagos, érdektelen, mindennapi ... semmi. Mért istenítsenek vagy dícsérjenek meg érte?

2019. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

Nekem vannak alkoholista munkatársaim, úgyhogy tudom, milyen a masszív alkoholizmus, és az elvonás. Remegés, étvágytalanság, céltalan támolygás a vakvilágban, és pusztító hiányérzet. Na de erre a szintre valahogy el is kell jutni. Senki nem úgy lesz alkoholista, hogy felkel egy szép keddi reggelen, és elkezd remegni a keze, hogy neki márpedig innia kell. Azt szépen el kell kezdeni, folytatni kell kitartóan, mint normális ember az edzést, aztán egyszer csak már csapdában találja magát, de oda maga sétált bele. Ez olyan, mint a dohányzás. Miért dohányoznak az emberek? Senki nem úgy születik, hogy makulátlan tüdeje sóvárogna a füst után, sőt, első szál cigi minden szűz tüdő számára maga a kín. A dohányzása rá kell erőltetned magad, de miért tesz ilyet bárki is? Ez egyszerűen mentális gyengeség. A vagánykodás? A menőzés? Valamiféle elferdített társadalmi elvárás? Mi veszi rá az embert, hogy rászokjon a cigire?


Visszatérve a párkapcsolati témára, azért iszonyú ritkaság hogy ilyen Happy End-el záruljon mindenki számára a történet. Általában valaki, vagy többen is szívnak mint a torkos borz ha ilyen szerelmi botrányok történnek. És ilyen esetekben (ha nincs happy end) valaki azzal menti magát, hogy a kapcsolat úgyis tönkrement volta magától is valamikor, akkor ennyi erővel lemegyek egy fegyverrel, és lelövöm a horgász pista bácsit, mondván, úgyis öreg, és biológiailag eleve bele van kódolva a halál, tehát én nem megöltem, csak előrehoztam a biztos jövőt...

2019. szept. 12. 16:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!