Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért beszélnek az emberek...

Miért beszélnek az emberek csak saját magukról?

Figyelt kérdés
Az utcán, kutyasétáltatás közben, a közértben, akárhol beszélek valakivel, mindenki csak saját magáról beszél, teljesen egyoldalú kommunikáció. Ok, nincsenek barátaim, jó lenne néha egy könnyed csevej legalább, de nem lehet semmit mondani, az emberek nem kíváncsiak, csak önzően magukról beszélnek. Ez normális? Nem csak idősebbek, fiatalokkal is ugyan ez van. Ha mondok is valamit, alig várják hogy befejezzem, már fújják a sajátjukat, litániák jönnek, hogyan lehet így kialakítani egy baráti viszonyt? Sok barátomat is ezért építettem le, mert egyszerűen nem lehetett mással foglalkozni, csak az ő problémájukkal. Volt, hogy elmondtam az enyémet, aztán reagálás nélkül elkezdte mesélni az övét, ez nekem azért rosszul esett. Pedig én mindig igyekszem jó beszélgető partner lenni, figyelek a másikra, de ettől úgy érzem "vérszemet" kapnak.

2019. szept. 12. 15:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Beszéljelek ki inkább téged? :D


Azért, mert élem az életem, történnek velem dolgok, amiket jó megosztani. Vicces élmény, tapasztalat, sztori...

Esetleg kikérem a másik véleményét, hogy jól csináltam-e valamit, mit kéne tennem, ilyesmi.

2019. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbb ember nem tud beszélgetni.


És szinte senkit nem érdekel a másik. Ha baja van, az nyomasztó, ha sikere van, arra irigyek.


Ennek az eredménye, hogy az emberek arról beszélnek, amiben egyedül otthon vannak, és ez: önmaguk. Minden más téma idegen lenne számukra, kerülik.

2019. szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Igazad van! Végtelenül bosszantó, ha az ember belefog a heresérvével kapcsolatos, valóban érdekfeszítő, és tanulságos események részletes taglalásába, a szavába vágnak, és a teljesen érdektelen, unalmas, százszor hallott idétlenséget kell hallgatnia a partner aranyeréről, vagy a hülye gyerekének a mumpszáról!
2019. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Te nem vagy rájuk kíváncsi, ők sem kíváncsiak rád. Arra akarod használni őket, hogy legyen kivel beszélgetned, ők pedig arra használnak, hogy kipanaszkodják magukat. 1-1. Te is teljesen leszarod kinek mi zajlik az életében, mert zavar, ha magukról beszélnek, de azt elvárnád, hogy a tiéd felől érdeklődjenek, hogy te is beszélhess magadról? Érdekes hozzáállás. Egyébként nem tudom milyen témákkal szoktad indítani ezeket a random csevejeket, talán legközelebb ha valami konkrét dologról akarsz beszélgetni, akkor tereld afelé a témát, ne várj arra, hogy más megteszi helyetted.
2019. szept. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Es hogy érzed magad ettől?
2019. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
A beszélgetés helyes menete: kérdezgeted az embert arról, hogy mit gondol, mit csinál és előbb-utóbb majd ő is elkezd kérdezgetni téged. Ha nem, akkor nem neked való partner:)
2019. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#4 Ez nem igaz így teljesen.


Én barátkozni szeretnék, vagy legalább egy olyan kölcsönös tiszteleten alapuló beszélgetést, ahol mindkét fél jól érzi magát, és elválva azt érzem, hogy milyen jót beszélgettünk, akár a legapróbb dologról is, nem várok sokat. Ebből szerintem kiindulhat egy kedves ismerettség. Nem "használni" akarom őket, pont ez zavar őbennük, lehet bármiről beszélgetni velem, de az nem beszélgetés, ha letámadnak olyanokkal, mint amiket a #3 írt, én meg visszatámadom őket, és közben egyikünk se FIGYEL a másikra. Én érdeklődve hallgatom őket, belekérdezek, ahogy a #6 írta, de ezt nem kapom vissza, sőt, miután kipanaszkodták magukat, látom, hogy terhes a jelenlétem, és mindenki rohan a dolgára. Ilyen embert valóban nincs kedvem meghallgatni. Idősebbekkel szoktam kivételt tenni, mert megadom a tiszteletet, tudom, ők ilyenek. A legtöbbjük magányos, és tudom, jól esik nekik ha meghallgatom őket, még ha kicsit szenilisek is, és már hatszor elmesélték ugyanazt. De a fiatalabbak ne viselkedjenek már így szerintem.

2019. szept. 12. 17:02
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Na, ezt felejtsd el. Nem jár az öregnek kedvezmény. Ha neki kedvezel, a másiknak csak akkor, ha az is megöregszik?


Azt meg nem értem, hogy mi másról lehet? Ha megkérdezlek, hogy mit gondolsz az esőerdők irtásáról, azt mondod, amit TE gondolsz, én meg azt, amit ÉN gondolok, tehát te magadról, én meg magamról beszélek.

2019. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, ez pl. egy jó beszélgetés lenne, mert azt írod, érdekelne a véleményem a témában, szívesen elmondanám, utána kíváncsi is lennék a te véleményedre, stb, kellemesen eldumálnánk.

A gondom, h ez általában úgy néz ki:

- Nekem ez, meg ez a véleményem esőerdő témában, blabla, rohadt emberek, blabla, múltkor is valaki blabla, de jót beszélgettünk, mennem kell, mert blabla, szevasz!

2019. szept. 12. 17:38
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

De én mindenről tudok beszélni. A rohadt emberekről is. Nem tudom, ez miért baj, aki érdekel, arról minden érdekel, az is, ami bosszantja a hétköznapokban.


Beszélünk az esőerdőkről, aztán a blue ocean event-ről, aztán elmondom neked, hogy láttam a CNN-en egy riportot, hogy egész életemben rosszul szelektáltam a műanyagot, megkérdezem, mit gondolsz Greta Thunberg-ről, elmondod, hogy láttál egy riportot, hogy Alaszkában olyan időjárás van, amit 2069-re jósoltak, stb.


De azt is el akarom mondani, hogy mit ebédeltem, mit vettem, te szereted a kaját, amit én, mit gondolsz a dologról, amit vettem? Meg azt is el akarom mondani, hogy tegnap begyulladt a bokám, te amúgy jól vagy, az allergiáddal minden oké, vagy szenvedsz?

2019. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!