Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha számomra az...

Mit csináljak, ha számomra az evés jelenti a BOLDOGSÁGOT?

Figyelt kérdés

Stresszes a munkám, stresszes az életem, folyton fáradt vagyok, és mikor este hazaérek az első dolgom leülni az asztalhoz, kipakolni a hűtőm tartalmát és vacsorázni.

Ez a legjobb része a napomnak, a sok stressz, fáradtság és nyűg után hazaérni, leülni és csak enni és enni. 20-30 perc boldogság, minimális pénzből kihozva. Nem iszom alkoholt, de talán olyan lehet, mint másoknak, amikor hazaérnek és megisznak 1-2 sört.

Eszem, hogyha valami nagy feladat előtt állok, eszek bánatomban, ha nem sikerül valami, és eszek ünneplésként, ha sikerül valami. Valószínűleg a túl sok munka és a stressz okozza, de ez az egyetlen pillanat a nap folyamán, amikor kicsit megnyugszom és kicsit boldog vagyok. Aztán mikor teleettem magam, lefekszem az ágyra, és youtube videókat nézek egész este. Nekem nincs ezzel bajom, végig boldog vagyok közben.

A baj az, hogy az utóbbi időben a megnövekedett stressz miatt, egyre többet és többet eszek esténként, és az elmúlt 2 hét hónap 15-16 kg-t híztam. Ami alapjáraton nem lenne vészesen sok, de ezzel már túlléptem a bűvös 100 kg-t, ami eléggé aggaszt.

Ma is, hazajöttem, vettem hazafele császárzsemlét, felvágottat, sajtot, zöldséget, és 4 zsemlét megettem telepakolva hússal, sajttal és zöldséggel. Ráadásul ülőmunkát végzek nem sportolok, így ez azért sok.

De rosszabb napokon van, például a múlt hetem borzalmas volt, és pénteken hazajöttem, és annyira ki voltam, hogy rendeltem 8 lekváros, 8 kakaós és 8 nutellás palacsintát, ami amellett, hogy baromi drága volt, rengeteg kalória is, bár meg kell hagyni az volt az elmúlt fél évem legboldogabb estéje. Általában a péntekek ilyenek, a hét végén van egy hatalmas megkönnyebbülés, és akkor elég sokat eszek. Bár jellemzően nem rendelek, mert baromi drága, múltkor egy hatalmas adag tésztát főztem és magában megettem az egészet.

Valamint mostanában néhanapjá, havi 2-3 alkalommal elmegyek a Trófeába is hétköznap esténként (akkor nem olyan drága), és ott korlátlanul lehet enni. Mennyei!

Na, de tudom, hogy ez így nem normális, és el fogok hízni, ha így folytatom. De egyszerűen nem tudom mivel tudnám levezetni a stresszt és a fáradtságot? Nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom és nem sportolok.

Borzalmas a munkahelyem, hazajövök fáradtan, idegesen, kiégetten, és egyszerűen kell valami, ami egy kis boldogságot okoz instant, elérhető áron, és arra egyszerűen nem tudok mást, mint az evés.

Valakinek valami megoldás/ötlet?

Előre is köszi!


2019. szept. 12. 20:28
 1/4 anonim válasza:
Járj el csoportos órákra. Ott tudnál mozogni és addig sem az ételre gondolsz. Próbálj meg új hobbikat keresni, amivel le tudnád magadat kötni. Ha ezek sem segítenek lehet, hogy fel kéne keresni egy pszichológust, mert hosszútávon ennek súlyos következményei is lehetnek.
2019. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. Én minden nap futok egy félórát-órát.


Az evésnél pedig azt csináltam, hogy kicseréltem az étrendemet kevésbé hízlaló de ugyanúgy laktató kajákra.


Nagyon ajánlom neked st22lacika kamionos youtube csatornáját. Az az ember megmutatja, hogy lehet máshogy is :)


főz, fut, melózik, ő is sokat van egyedül, ő is volt 150 kiló, vagy több, de csak nézd meg, milyen odaadással készíti a receptes videóit. Megcsináltam már néhányat belőle. Finom, egyszerű, gyors, laktató. A fura hozzávalóktól, mint cukkini, vagy avokádó, ne ijedj meg, finomra el lehet készíteni :)


Életmód váltás jót tesz

2019. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Munkahelyet kéne váltani, továbbá nem ártana pszichológus. Már túlsúlyos vagy, nem túl sokára extrém elhízott leszel, és akkor dugába dől az egész életed. Nem leszel képes ellátni saját magad, más segítségére szorulsz. Most kéne még jó irányba lépni.
2019. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Viszonylag egyszerű a megoldás: a kövér emberek általában gyorsevők, azaz zabálnak. Ezt kell megváltoztatni első körben. Lassítsd az evés sebességét kb felére. Alaposan rágd meg a kaját, élvezd az ízeket (ezért fontosak a finom kaják). Időzz benne és ne foglalkozz mással közben. Csak finom kajákat egyél, felejtsd el a trófeát, mert az még több evésre buzdít.

Látni fogod, hogy a bevitt kaja mennyisége drasztikusan csökkeni fog, ráadásul a rohanós életnek is jót tesz, ha lassítasz picit. Valszeg a munkádban sem fogsz akkor annyira hajtani.


Ha fogyni akarsz, akkor sportolnod is kell, amivel nem lesz nagy gond, ha kevesebbet eszel, mert lesz rá energiád, sőt sok energiád lesz.

2019. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!