Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tenyleg ilyen sok szamitogepfu...

Tenyleg ilyen sok szamitogepfuggo van Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Azokat ertem ez alatt akik barmelyik jatek stb megszallotjai es napi 8-10 orat gepeznek, ti is ertek ilyen embereket? Akiknek nincs elete a gepen kivul
2019. szept. 12. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
j313n
2019. szept. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokan munkaeszköznek használják a gépet, tehát elég nehéz meghatározni, kik a "függők". Egy combosabb munka 12-14 óra gépidőt is jelenthet.
2019. szept. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Definiáld az élet fogalmát kérlek!
2019. szept. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Hogy jön a kövérség a számítógépezéshez? :D Én értem, hogy kevesebb mozgás, de azt tudod, hogy a kalóriatöbblettől hízik az ember, igaz? :D
2019. szept. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

A kövérség sajnos nem függ 100%-ban össze a kockulással.


Sajnos igen...


Elég abból is kiindulni, hàny százaléka nem dolgozik bizonyos korosztálynak.

A huszonévesek 70%-a nem dolgozik.

A harmincas 40esek kb 40%-a.

A felettiek 65ig 20%-a.


Szerinted, ha nem munka, de nem is suli, akkor mi lehet a maradéka annak a 70%-nak?

Persze vannak, akik meló és suli mellett is nyomják csak picit kevesebb óra számban.


Pl grafikai és modellező progikat használok s bizony nem 4-5órás munkákkal + blog stb.


A gépezésnél nagyobb globális gond: telefon.

Az emberek 98%-nak ott van a seggében.


Nem egy munkatárstól kellett megszabadulni túlzott telefon használata miatt.

Volt aki egy nap alatt 46x irogatott rajta... S persze mellette cigi szünet...nem haladt megfelelően, sok hibás modellezés...

Számunkra pedig hátrány, plusz munka volt.

2019. szept. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Komolyan, ennyi butaságot összehordani...


"A huszonévesek 70%-a nem dolgozik.

A harmincas 40esek kb 40%-a.

A felettiek 65ig 20%-a."

Kíváncsi lennék eme statisztika forrására, ugyanis "kicsit" valószerűtlennek tűnik. Legalábbis én nem ezt tapasztalom a környezetemben, pláne, ha a statisztikába nem számoljuk bele a tanulókat/hallgatókat.


Egyébként meg eléggé eltúlzott dolog. Vannak persze jónéhányan, akik a számítógéppel kapcsolatos viselkedési függőségben szenvednek, de korántsem olyan mértékben, mint ahogy ezt egyesek szeretik beállítani. Persze, az emberek szeretik mindenkire rásütni, hogy függő, aki szeret valamit csinálni, és neadjisten egy óránál huzamosabb ideig is képes azt csinálni. A tény viszont az, hogy a függőség nem itt kezdődik. Olvassataok csak utána, mielőtt ezzel a szóval dobálóztok!

Én a tágabb ismerettségi körömben egy személyről tudok, aki videojátékfüggő, és azért nem vagyok egy antiszociális egyén, jópár embert ismerek. ;-) Ezek alapján állíthatom, hogy finoman szólva sem akkora a probléma, mint amekkorának szeretik felfújni.

2019. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Napi provokatív kérdés :D Én meg az olyan embereket nem értem akik képesek órákon át nézni az Rtl klubot és a Tv 2-t .


( nem szoktam számítógépezni , mielőtt valaki belém kötne )

2019. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos valóban rengetegen vannak ilyenek. És az a fura, hogy barátnő/barátjuk is van e mellett, ami kapcsolatok nem egy hely, de rózsásak, de mégis együtt tudnak lenni egymással sokan így is.
2019. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van szabaidő én is lenyomok egy játék mellett még akár többet is. Nem mindegy, hogy TV-t nézek, vagy épp a kertet bámulom? Számomra egy és ugyan az: effektíve nem csinálsz semmit, csak magad kötöd le. Azt, hogy ez ki hogyan teszi más kérdés. Én függőségről akkor beszélnék, hogy ha már egyszerűen nem tud másra gondolni, minden más felé helyezi a játékot. Most nem arról beszélek, hogy épp játékban van és kis időt kér (nem fontos eseménynél!), hanem általánosságban.

Én nagyon sokat vagyok gép előtt, mint programozó, játékos, és sorozatot + filmet is itt nézek. Ezeket összeadva igencsak szép szám jön össze.

De amit mondasz 10 óra annyira nem is sok, nem jelenti azt, hogy az élet más területét elhanyagolja, mellette még simán van családra/kapcsolatokra is ideje, még ha alszik 8-9 órát is.

Én mondjuk cserébe nagyon kevés időt töltök a telefonommal. Sokan valahogy nem hajlandóak észrevenni az egyéb tevékenységekbe fordított időt, pedig legtöbbjüknek valóban semmi haszna, ahogyan a játéknak sincs. De persze a számítógép az más... Káros is, aggreszív lesz az ember, elhízot, rossz lesz a szeme, stb. Megjegyezném: egyik se vagyok! Gyerekkorom óta hallgatom, hogy rossz a szemem és valahogy mégse következett be.

Az, hogy kinek mi az élet, mit jelent élni: mindenki döntse el saját maga. Én mondjuk nem vagyok bulizós tipus, megvagyok nélküle, más pedig azt nézi, hogy milyen koncertek, bulik vannak a környéken, stb. Jobb ez az élet? Vitatkoznék! :)

Természetesen én is látok, és lefogadok sokan mások tök sok egyéb dolgot, ami esetleg lekötne, érdekelne, de legtöbbjük nehezen elérhető. A számítógép közeli, egyszerű, kb mindneki megtalálja rajta azt, amivel szimplán ki tud kapcsolódni. Gyorsan, kb bármikor elérhető otthonról, ezért is ilyen népszerű szerintem.

Meg még annyi kiegészítés, hogy nem feltétlen függőség esetében is ez a probléma, hanem háttérben egész más is állhat. Például gyerek esetén rossz családi háttér, és még lehetne sorolhatni, aztán valamilyen úton módon talál egy kis menekvést, csak sajnos nem megoldást és sok esetben körülbelül nincs is megoldásra lehetősége

2019. szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!