Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb? Szingliként...

Melyik a jobb? Szingliként önmagadat adni, vagy megváltozni egy kapcsolat reményében?

Figyelt kérdés

Én teljes mértékben az elsőt, a szingliséget választanám, és van egy olyan érzésem, hogy a többség is. De nem tudom... néha olvasok, meg hallok olyanokat, akik a másodikat. Miért? Nem provokáció, tényleg érdekelne, hogy szerintetek az miért jobb.

A megváltozás alatt nem a rossz tulajdonságokon való változtatásra gondolok, mert azokon változtatni mindenkinek a saját érdeke is, kapcsolat ide, vagy oda, meg az szerintem teljesen természetes, ha tisztában vagy a gyengeségeiddel, amin megpróbálsz változtatni. A személyesebb dolgokra gondolok, mint érdeklődési kör, kinézet (a stílusra gondolok, nem az alapvető igényességre), random furcsa dolgok, szokások.



2019. szept. 13. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Első. A párommal hasonló történt, tud valamit ami egy szép dolog, de nem lehet megélni belőle. Mindenki le akarta beszélni róla. Én beirattam tanárhoz, saját költségemen, hogy tökélyre fejlesszem ezt a tudását, még ha nem is fogja soha visszatermelni.
2019. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Honnan tudod, hogy ha változol egy kapcsolatban az nem az előnyödre fog változni? Miért baj, ha tágítod az érdeklődési körödet? Miért baj, ha pl. a párod párkapcsolatban felhívja arra a figyelmedet, hogy ne csak sportos cuccokat hordjál, hanem egy kicsit elegánsabbat is, mert nagyon jól áll, pl. ing és egy egyszerű farmernadrág.

Mi van, ha a párod rávezet, hogy a szokásaid rabja vagy, amiből jó lenne kilépni, kilépni a komfortzónádból és új dolgok felé nyitni?


Egy párkapcsolatot nem kéne ennyire negatívan beállítani.


"Egyetlen állandó a változás maga." Hérakleitosz

2019. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez egy nagyon jó kérdés. Nekem nagyban függne, attól is, hogy mennyire ismerem és mennyire ragaszkodom az illetőhöz, no meg hogy ezt a másik fél mennyire viszonozza nekem. (Biztos önzőségnek tűnhet ez utóbbi, de valljuk be senki nem szereti ha csak ő tesz azért hogy a kapcsolatuk fennmaradjon) Melyik tulajdonság mennyire vall rám, például ha a párom meg akarja szerettetni velem az xy stílust. Vagy ha át akarja formálni az én stílusomat olyanra amilyen neki tetszik. Nem mindegy ugye? Lehet kipróbálnék egy új öltözködési stílust, de ha nem érzem jól magam benne, én visszaállnék az eddig beváltakra, édes szerelmem ide vagy oda, és ezt a másik félnek is meg kell értenie. Biztos lenne olyan dolog amit ki akarnék próbáltatni a párommal és nem esne jól amiért szívből nem tetszik neki vagy fikázza, de nem befolyásolhatom a véleményét valamiről. Megpróbálhatom megmutatni több nézőpontból, amiért esetleg jobban megtetszik neki, de mégsem lesz az ő stílusa. Ha nekem valaki tetszik lehet kicsit megpróbálok símulni az ő érdeklődési köréhez hogy jobban megismerjem és kicsit észrevegyen. De biztos nem bírnám sokáig hogy egy olyan stílust majmoljak ami nem passzol hozzám. Ha meg csak a stílus az, amin múlik a kapcsolat, akkor nem értem miért is kéne futni utána. :/
2019. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Életfilozófiai és világlátási alapkérdést érintettél. Gratulálok, szerintem nem volt tudatos:)


Nem a szingéliség a lényeg, hanem a változás. Olyan nincs hogy a dolgok nem változnak. MA ilyen vagy, holnap olyan, folyamatosan változol, rövid és hosszú távon is. Nagyon jó példa ez a kérdés, ami egyértelműen a változásról szól, mert felmerült benned, hogy változnod kéne esetleg. Ne félj attól hogy változtass, akár csak azért mert épp olyan kedved van. MEglátod sok érdekes fog veled történni.

2019. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs baj a változással, mindaddig míg így is képesek vagyunk önmagunk maradni. De mindig ott a veszély, hogy ha megváltozunk, akkor a párunk elveszíti ezzel azt a személyt, akibe anno beleszeretett.

Ez egy nagyon összetett és helyzet specifikus történet, és nincs helyes válasz, ami minden helyzetre igaz lenne.


Alap esetben én csak akkor változnék, ha az a változás nekem is szimpatikus gondolat. Csak azért, hogy ezzel boldoggá tegyem a másik felet, de nekem nem okoz örömet, biztosan nem változatnék semmin. És ezt jó előre le is szögezném.

2019. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Senkiért és semmiért nem érdemes megváltozni. Magunk miatt esetleg. Ha megváltozunk akkor nem amiatt fog szeretni akik vagyunk hanem amiért ő akarta hogy legyünk. Ha nem magadért szeretnek akkor sosem leszel boldog.
2019. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még mindig szingli vagyok, de nem változok jó iránya. A másik részét még nem sikerült megtapasztalnom, de egy kisebb közösségben, ahol volt már, aki hatott rám pozitívan, azt érzem, hogy jó. Tehát van benne valami, ha van/lehet az ember mellett valaki, aki figyel rá, vagy legalább mintaként követheti.
2019. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első. Nyilván. Milyen kapcsolat az, ahol korlátozva van a személyiséged? Mégis? Beteges lenne... Hülye, aki belemegy ilyenbe.


A másik meg, hogy ez a kérdés úgy van beállítva, mintha a szingliség az rossz lenne. Mintha párkapcsolat nélkül kevesebb lenne az ember. Pedig ez nincs így. Akárhogyan lehet teljes életet élni. A lényeg az, hogy önmagad tudj lenni. Akinek meg nem tetszik, hogy önmagad vagy, az nem érdemel meg téged.

2019. szept. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért változás és változás közt is van különbség.

Nem mindegy, hogy a párod azt akarja, hogy olvass minden áron pedig te nem szeretsz és a végén könyvmoly lesz belőled,( esetleg amíg nem ismered disco zenét hallgatsz, utána meg kemény rapper leszel), vagy sikerül mellette lányból nővé válni. Ami pl. azzal jár, hogy nem nevetgélsz mindenféle pasik társaságában (mert senki nem szereti azt hallani, hogy a csajod egy rib...), megtanulsz társaságban viselkedni, hogy egyszer normális, értékes gyermeket/embert nevelj a társadalom számára.

Egy kapcsolat a kompromisszumokról szól, ami változást eredményez.

Szóval nem minden változás rossz. Van, ami szükségszerű és elengedhetetlen. Ahhoz persze, hogy ezt felismerje valaki, a megfelelő társra van szükség.

2019. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most lehet,hogy megtöröm a megszokott válaszokat,szavakat,de az ember ne változzon! Hagyjuk már ezt a "Változás fogalmat,/kifejezést..amikor meghallom,vagy látom ideges leszek tőle!

Változni az ember csak és kifejezetten rossz irányba tud! De ezt az adott illető úgy fogja fel,hogy ez neki jó,mert egyszer él..már nem akar alkalmazkodni semmihez,senkihez! Tehát megváltozott! Szerintem mondhatom ezt,hogy a mi(többség)és az én szemszögemből nézve ez a változás negatív és nem tetszik,mert soha nem szerettem az önző hedonistákat akik csak a saját élvezetükkel foglalkoznak és mindenféle dogmát már tagadnak!

A másik dolog.. én páldául soha nem változtam. 34 éves vagyok,de amit pl 12 évesen gondoltam az emberekről és az életről.. azt most is így gondolom. Ezért sem értem azt,hogy ennyi ember változik. Az már nagyon nagy baj!

A pozitv változás nagyon,de nagyon elenyésző. És nem is biztos,hogy tartós!

2019. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!