Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek túl érzékeny...

Szerintetek túl érzékeny vagyok? Ez túlzás?

Figyelt kérdés
Budapest vagy bármelyik város utcáin sétálva, látva a szegény kolduló embereket, nagyon nagyon megtudom sajnálni őket..Van, hogy bekönnyezik a szemem és gyakran adok nekik valamennyi kis összeget.

2019. szept. 13. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy túl érzékeny, csak feneketlen kútba szórod a pénzed.
2019. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy a szegények néhai segítése 200-500ft-al a pénz szórását jelentené
2019. szept. 13. 21:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hat nekem most adtak el a hazat a fejem folul, van egy kis aprod? viccet felreteve. inkabb naiv vagy. a legtobb vagy rogton piat vesz rajta, vagy a ciganyok ebbol elnek. napi 10-12ezer forintot osszekoldulnak aztan rohognek a birka embereken. gyarba mar mindenkit felvesznek, aki akarna dolgozni az tudna menni. en egy forintot nem adok sose az ilyeneknek. foleg azok utan, h ha nem eleg penzt kapnak meg ok vannak felhaborodva. egyszer majdnem megvertek, mert nem adtam nekik...
2019. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Én mindig viszek magammal kicsit extra kaját, amit ilyen helyzetekben szét osztok.


Pénzt senkinek sem adok. Inkább veszek 2x reggelit.

2019. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy pénzeled a bűnszervezeteket.

A koldusok többségétől elveszik a pénzt, épp csak annyit hagynak nekik, hogy ne haljanak éhen. Kicsit olvass utána ennek és meg fogod gondolni. Inkább adj nekik ruhát vagy kaját.

A másik felük meg piára és cigire vagy akár kábszerre költi. Szóval hurrá, segítesz nekik hogy legalább azt a szenvedélyük megtarthassák, ami miatt (valszeg) utcára kerültek.

De hát nekik is kell valakiből élniük.

2019. szept. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább valamilyen segélyszervezetnek adnám azt a pénzt, vagy az 1%-os témát, megbízhatóbb, mint kiadni úgy, hogy nem tudni mire, kinek, hogyan megy, jut el.
2019. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy a kéregetők többsége nem rászoruló!? Irányított emberek, KOLDUS MAFFIA!!


NEM RÁSZORULÓK! FOGD FEL!


Undorító vagy, hogy támogatod az ingyenélőséget! Haragszom rád, miattad van kétszerakkora kupi és szemét az utcákon, mint ezek nélkül lenne...

2019. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem támogatom az ingyenélőséget.. Viszont nem hiszem, hogy a 85 éves néni ilyesmibe lenne beszervezve 200 ftal a kezében,fázva. Azt meg a legkevésbé sem gondolom, hogy miattam van kétszer annyi szemét és felfordulás az utcákon..na meg az az undorító kifejezés szerintem kicsit erős. Főleg rám. Nem minden utcán ülő szegényember van beszervezve valamilyen bűnszervezetbe.
2019. szept. 14. 14:26
 9/13 anonim ***** válasza:

Olvass utána! De. Pont, hogy az ilyen nénik és a "betegagyerekemsegíts" típusú anyukák vannak benne és nem önszántukból vagy legalábbis nem jó kedvükben, hogy a maffiának segítsenek. Azért vannak ott, mert valahogy oda csúsztak és a bűnözők beszervezték őket valahogy. Az okok és a hogyanok változnak.

Szerinted mennyire lenne nekik ott kint biztonságos, ha nem védenék őket? Ők koldulnak, vannak akik figyelnek rájuk, és kapnak valami szállást-kaját a nap végén. Valahogy így működik. És te sikeresen be is dőlsz ennek.

Ha tényleg segíteni akarsz és látod, hogy fázik, akkor adj neki egy kabátot vagy pulcsit. Vagy cipőt. Vagy ennivalót. De ne pénzt. Az nem lesz sose az övé.

Ám ahogy írtam: valakiből élniük kell, és sajnos nem egyedül a kérdező ilyen buta.

2019. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy én legalább birtoklom az együttérzés képességét.
2019. szept. 14. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!