Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez tényleg gyakori dolog,...

Ez tényleg gyakori dolog, hogy vannak olyan emberek akik vágynak egy társra de közben meg a testiségre nem?

Figyelt kérdés

Gyakorin elég sok hozzászólásban olvasom, feltehetőleg főleg nőktől hogy nem vágynak a szexre de közben meg vagy kapcsolatban élnek vagy vágynának rá.

Mint fogalommal az asszexualitással találkoztam már de valahogy hihetetlennek tartom, hogy valaki ne akarja csinálni főleg akkor ha van valaki mellette akit szeret. (nyilván lehetnek rossz élmények de akkor is a megfelelő társ mellett szerintem ezt inkább ki kéne javítani és nem lemondani valamiről, hogy nekem jó az úgy is)


2019. szept. 15. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha találkoztál az aszexualitás fogalmával meg utánanéztél, stb..., akkor mi a kérdés?
2019. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem mondanám hogy gyakori,(ha utánanéztél tudod, az emberiség kb hány százaléka aszexuális) de igen vannak ilyen emberek, olyanok is akiknek semmilyen rossz élményük nem volt.

Én se vágyok testiségre és nem olyan hihetetlen dolog és nem jár olyan nagy lemondással (részemről) hogy sietni kéne "kijavítani" vagy valami.

2019. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
# 1 "Ez tényleg gyakori dolog, hogy vannak olyan emberek akik vágynak egy társra de közben meg a testiségre nem?" ez a kérdés. Ennek a megválászolásához meg a személyes tapasztalatitokra vagyok kíváncsi, hogy találkoztatok-e ilyen emberekkel, illetve hogy ti hogy látjátok őket. Esetleg ha olyan mértékű lexikális tudással rendelkezel, hogy tudod kb. hány százaléka a társadalomnak aszexuális akkor jöhet az is, mert az is válasz a kérdésre.
2019. szept. 15. 17:37
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 nekem eddig egy ilyen esethez volt szerencsém és ott az illető azért nem vágyott rá, mert egy betegség miatt rossz élményei voltak a szexuális együttlétekről. Ez meg szerintem érdekes lehet, hogy valaki nem vágyik a dologra vagy valamilyen más indok miatt gondol rá úgy mintha az nem neki való lenne.

De párra vágysz? Nem érzed úgy, hogy valami kimarad az életedből? (pl. ha mindenki esküdözne, hogy milyen finom a brokkoli akkor is ha én nem szeretem tuti magamban keresném a hibát, hogy mi "bajom" van hogy én nem élvezem azt amit mások meg igen.)

2019. szept. 15. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sosem jellemeztem magam aszexuálisként, bár engem sem érdekel a szex és én is egy olyan kapcsolatot tudnék elképzelni magamnak és egy olyanban érezném jól magam, mint amit felvázoltál.
2019. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.

Nem vágyok párra. Ha találok valakit, annak örülök, ha nem, akkor is minden rendben van. Nem, nem érzem, hogy kimaradnék. Csak azért, mert sok ember mondd valamit, attól nem a tömegnek lesz igaza, főleg nem olyan dologról, ami ízlés kérdése. Ha a környezetedben mindenki popzene rajongó, kivéve te, akkor neked van bajod, amiért a klasszikus zenét kedveled? Neked kell ráerőltetni magad valamire, amit nem akarsz hallgatni, csak hogy ne lógj ki a tömegből? Hülyeség lenne, mindenkinek megvan a maga ízlése, tök normális ha valaki nem szereti a popzenét, nem szereti a brokkolit, nem szeret ezt csinálni, azt csinálni. Szóval nekem miért kéne keresnem magamban a problémát, ami nincs is ott? Mert számomra nem az, nem érzem a hiányát annak, amit soha nem éreztem. Te se hiányolod a brokkoli ízét, ha még soha nem kóstoltál brokkolit.

2019. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Inkább fordítva.

Legalábbis én. Sorozatos kudarcok után ébredtem rá, hogy valójában egyáltalán nem vágyom szoros kapcsolatokra. Párkapcsolatra gyakorlatilag semennyire, de igazából szoros barátságokra sem. Max, haveri kapcsolatok, akikre egyszer-egyszer lehet számítani és rám is lehet, de ennyi.

Viszont a szex fontos lenne, de az meg kb úgy jó, mintha életem szerelmével csinálnám, szóval teljes ellentmondás... Nem is működik semmi a magánéletemben normálisan.

2019. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, pl. én. Nem merek magamhoz közel engedni senkit sem okkal, ugyanakkor vágyom valakire.
2019. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

„Esetleg ha olyan mértékű lexikális tudással rendelkezel, hogy tudod kb. hány százaléka a társadalomnak aszexuális...”


Erre aztán igazán tényleg ott a google 🙂

Számomra legmeglepőbb a nemek közti eltérés volt amúgy, 70-30% a nők javára.

2019. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jelen!♥♥
2020. dec. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!