Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak arra szoktak...

Miért csak arra szoktak válaszolni messengeren amik érdeklik az embert?

Figyelt kérdés

Van mostanában egy "divatos" szokás -a választ lájkjelekben letudó "kommunikáció mellett", amikor messengeren (vagy skypeon vagy viberen vagy linen mindegy...) hogy az emberek egy beszélgetésben csak arra válaszolnak ami érdekli őket, ellenkező esetben a beszélgetés láttával (vagy anélkül) abbamarad.


Ez egy nagyon fölényes és lekezelő hozzáállás, mert senki nem azért született, hogy a másik érdeklődését kajtassa, hanem egy kommunikációhoz/beszélgetéshez két aktív fél kell, és senki nem találta fel a spanyolviaszt tudtommal hogy itt fölényeskedhessen (lájkjeles offcommolás ugyanez). Miért van ez? A trefort/gyaloglós időkben még ilyen nem volt.


Trollokat és személyeskedést nem kérek.


2019. szept. 17. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyképű hozzáállás. Van akik élő szóban is csinálják mert a "mert megtehetem" kategóriák. Vagy azt hiszik.
2019. szept. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek.

Saját anyámnál is idegesít, ha írok valami rövid sztorit, csak küld egy lájkot... Aztán átállítottam a lájkot egy medvére, hátha azt nem küldözgetné. Dehogynem, azóta macis emjikkal van tele a "beszélgetésünk"... Aztán bejöttek a reakciók, azóta van, amikor csak azt használja.

2019. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Miert kene arra valaszolni amikor pl valaki magyarazza mit hogy fözött meg.es mondjuk téged marhara nem erdekel.


Nekem gyerekkori baratom örültem hogy megtalaltam, diohejban megirta hol kivel el, azutan annyi volt a temaja hogy milyen egzotik teat csinal asszem gyömbert is vett külön, szoval speci meg minden. De most komolyan egy gyerekkori lelki tarsammal felnöve hogy a teazas legyen a temank? En ki is akadtam hogy jo unalmas lehet az elete ha neki ez tema. Ez kb valami legutolso lenyegtelen dolog az elet pörgésében. Mintha arrol beszelgetnenk ki milyen zsebkendöt vagy wc papirt hasznal.

Es nem latja önmagàt hogy huszadrangu a gondolkodasa amiböl valoszinüsitem az elete is egy nulla

2019. szept. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amikor még nem volt szokás az offcommerkedés ezen két ága, az általad említett témák akkor is jelen voltak, tehát ez utóbbi jelenség nem új keletű. Csak akkor valahogy más volt a hozzáállás a trefort/gyaloglós/mIRC-es időkben, de még talán 10 éve is. Itt egy hozzáállásról van szó.
2019. szept. 17. 08:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Valszeg a mobil es net még nem kezdte rl helyettesiteni a szemelyes kommumikaciot mindenkiben, azaz csak fontosakra hasznaljak sokan.

Mikor hol leszel, mikor lesz x program jöttök e ti is, es nem ott beszelik meg a szazadrangu dolgokat hogy ki mit eszik meg ilyenek.

2019. szept. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A "kéretlen" témákat pl. le lehet(ne) kulturáltan is zárni, nem ilyen semmire fölényes lekezelő hozzáállással.
2019. szept. 17. 08:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem égetem magam ilyen "fölényes" hozzáállással. Úgy oldom meg, hogy elkezdek én nyomatni izgalmasabb témát, azt azon megy a téma.
2019. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolso. Es ha vki odavagja a temadhoz abszolut nem odaillöen hogy a tescoban akcios a parizsi?

Hirtelen temat valtasz es a tescot allsz neki elemezni?

2019. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Utolsó" LOL! :D Miért nem mindjárt alja? :D


Válaszolnék és visszatérnék a témámhoz. Ennyi.

2019. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze amikor eme offcommerek akarnak valamit, akkor annyira kommunikatívak hogy le sem lehet állítani őket. Na ez a poén.
2019. szept. 17. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!