Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is vannak olyan ismerős...

Nektek is vannak olyan ismerőseitek, akiknek kb. minden az ölébe hullik?

Figyelt kérdés

Van egy velem egykorú ismerősöm, egy gimibe jártunk, aztán egyetemen kereszteződött az útunk és azóta jóban vagyunk. Kedvelem, jó fej meg minden és nem áskálódni szeretnék a háta mögött, csak már nagyon régóta megfigyeltem, hogy neki kb. minden sikerül úgy, hogy semmit nem tesz érte, míg nekem mindenért 2x annyira kell hajtanom és még akkor se kapom meg, amit akarok.


Hogy mire gondolok, pl.: én pl. hónapokig nem találtam diákmunkát, pedig rajta voltam állandóan és nem is válogattam (végül pénztároskodtam), ő meg állítása szerint nem is akar dolgozni, csak úgy elment egy diákszövetkezethez és kapott egy tök jó irodai munkát. Csak így a semmiből szinte.

Másik példa az ismerkedés. Mindeketten introvertáltak vagyunk (ezért jövünk ki jól), de ő sokkal csendesebb nálam, nem tud érvényesülni közösségben, halk szavú (mindezeket csak tényként mondom és nem lenézésből vagy ilyesmi), nem is nagyon tud kiállni magáért meg ilyesmi, erre vonaton fel akarta szedni egy srác. Kb. messenger szintjéig jutottak, nem lett semmi a dologból, de nem értem, hogy vele miért történnek ilyenek, velem meg max. egy középkorú néni elegyedik szóba a vonat kabinjában (amivel amúgy nincs semmi gondom :D). Meg csupa ilyen apróságok vannak, amik neki könnyen mennek, nekem meg sose jön össze semmi.


Most lejöhet ez úgy, hogy féltékeny/irigy vagyok. Sajnos igen, lehet, valamilyen szempontból az vagyok, mert nem értem, hogy lehet valakinek ekkora szerencséje az életben, ráadásul mindezek után nekem kellemetlen azokat elmondani, hogy velem kb. nem történt semmi/nem sikerült semmi, amikor ő elmeséli mindezeket a "szuper" dolgokat.



2019. szept. 17. 21:14
 1/10 Vree ***** válasza:
100%
Szerencse is kell az élethez :) De a nagy számok törvénye miatt előbb-utóbb neked is sorra kell kerülnöd.
2019. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem ferdíti az igazságot? Nem olyan egyszerű azt bevallani hogy hónapokig keresett munkát mire megtalálta az irodait és inkább megvonta a vállát és azt mondta hogy nem is akart munkát. Persze az is lehet hogy szerencsés ilyen is van
2019. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Igen. Mert ma xarra van igény --->azt szolgáltatja a gyerkőc,ami kell--->ő nyert nem logikus?Mennyi ratyi van ma? Egy kalapácsot felemelni nem bír,de szája akkora,mint a bécsi kapú. Kész. Minden jónak el van könyvelve. Jófej,stb. Aztán a normális emberek,akik szelektálnak is,tehát nem állnak le mindenféle borz lehellletű,higéniát nem ismerő emberrel,azoknak ez nem jön be. Ott a szőke tök jó bige,azt ott van mellette egy jól ápolt,fürdést,és egyéb tisztálkodási szokásokat ismerő senki. Aztán van a másik lúzer,de ő már tudja,hogy hogyan kell a dolgokat csinálni. Hány 500 tonnás embert láttam én már tök jó nőkkel...elfog a hányinger. A nőnek erre van igénye?...hihetetlen. Elkapja a vérnyomás okozta baj,meg a szívroham,azt kampec...isten.
2019. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Azért szegény lányt nem kicsit nézed le.

- "csak úgy elment egy diákszövetkezethez és kapott egy tök jó irodai munkát."

Szerinted azért kapta a munkát, mert szerencséje volt? :D Nem lehet, hogy volt valami olyan készsége (jó megjelenés, jó kommunikáció) vagy képessége (nyelvtudás, számítógépes ismeretek stb.), ami miatt őt választották?

- "erre vonaton fel akarta szedni egy srác."

Nem lehet hogy azért, mert mondjuk jobban néz ki, mint te?

2019. szept. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elment munkát intézni, jókor volt jó helyen, mázlija volt és egyből volt számára egy jó meló. Ha Te mentél volna oda, veled történt volna, te kaptad volna az irodai munkát. csak szimplán mázlija volt.

A srác a vonaton, meg csak lehet, hogy ő jött be neki külsőre, hozzá ment oda. A srác nem tudhatta előre, hogy introvertált és ő a csendesebb. Stb.

2019. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általad említett példák alapján, egyszerűen csak szerencsésebb..
2019. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem olyan szegény. Ráakaszkodik emberekre, akik amíg az ő lelkét ápolgatják, addig jók neki, de őt abazolút nem érdekli.

Gimiben sokat bántották. Kitűnő tanuló volt, de érvényesülni nem tud. Ezt egyáltalán nem kicsinyességből írom, nem szeretek senkiről pletykálkodni, de kiírtam ezt a kérdést, mert érdekel mások hogy látják ezt és mert szerettem volna kiadni magamból ezt az érzést.

Mint említettem, én is introvertált vagyok, és ha egy introvertált azt mondja a másikról, hogy sokkal csendesebb, el lehet gondolni, hogy mennyire az, tehát jó kommunikációs kézsége aligha van, a megjelenéséről pedig annyit, hogy fiús ruhákban mutatkozik. A haja is fiús, kb. 16 éves kamaszfiúnak néz ki és nem túlzok, ő még örül is ennek.

Én legalább lánynak nézek ki. Amúgy a kinezetet illetően abszolút igazad van. Nem vagyunk egyformák, lehet, hogy valakinek ő a szebb.


Na de ne kövezzetek ennyi rosszindulatúságért, mert baromira nem annak szánom, csak nem tudom, hol lehet megvitatni egy ilyen témát, ha nem egy anoním oldalon.

2019. szept. 17. 21:49
 8/10 Lazy Lover ***** válasza:
76%
Van de nagyon idegesít hogy neki minden sikerül nekem meg nem
2019. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, hogy volt, de nincs. O megdolgozott azert, hogy ott legyen, ahol most van. De a szemelyisege is sokat szamit, sokkal konnyebben ervenyesul mindenhol, eleg megnyero es nyitott.
2019. szept. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van akinek be jött az élet,van akinek nem. Mindenkinek ott a lehetöség,inkàbb élni kellene vele nem màsok szerencséje-ire hivatkozni.


Nekem is van egy ismerösöm mondhatni barátom,akinek nagyon be jött az élet kis koràtol kezdve szűlei vették meg,és teljesitették mind azt ami kelett neki.


Most 19-éves S-Merci-kell jàr,vastag a tálca,és körbe zsongják a csajok.


Az én hátrányaim az ő elönyeinek fórditotjàra van.

Ha màsok szerencséire hívatkozol akkor elöbb utobb irigység,és rossz kapcsolat lessz belöle ami ellenségeskedés-hez fog vezetni hiszen ezt ö is észre fogja venni hogy(Nekem sikerűlt neki pedig rossz kedve van nem ugy tekint rám" IRIGY). max ez lessz. Tapasztalatból mondom..

Van egy barátom akinek nagyon nagy szerencséje van az életben,amig szerencsejàtékokban több szàz ezer ft-ot vesztettem adig ő millió-kat nyert. Állást kerestem, nem találtam egyik sem olyan volt amient szerettem volba.neki pedig az a àllàs volt amiről én mindig is àlmodtam. Nagyon aggasztott hogy hogy"jöhet be valakinek ennyire az élet.késöbb ketten pókereztűnk, és ö nyerte az egész, jàtékot én pedig mondhatni ugy dűhös arccal néztem rà,elösször nem vette észre hogy mi volt ez,de pár hét alatt ez meg változott észre vette,hogy azért vagyok dűhös mert ő szerencsésebb mindt én. Aztán be valottam hogy azért,Majd ídövel ki békűltűnk.


Viszont szépen làssan, nekem is lett egy szép hàzam nagy kerttel valamint egy szép autom.

2021. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!