Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet ilyen súlyos...

Hogy lehet ilyen súlyos depresszioval tovabb elni?

Figyelt kérdés
Nagyon súlyos depressziom van, amihez panikbetegseg és mizofonia is tarsul. A problemam az, hogy ezek a dolgok miatt egyre több a konfliktusom emberekkel, csaladtagokkal. Mar kb minden nap nyugtatoval kezdem, főleg ha boltba kell mennem es emberekkel talalkozom. Bekepzelek rossz dolgokat aztan azokon kattog az agyam. Az egyik barátnőm ezt a gyengesegem eszre vette es most azon van hogy tönkretegyen,lejarasson masok elott hogy nekem rossz legyen mert irigy nehany dologra ami nekem van neki nincs. Nem birom elviselni a negatív viselkedést iranyomba, ha valaki flegma, beszol vagy kibeszel a hatam mogott. Kepes vagyok ilyenkor a hazban ulni tobb napon keresztül es kerulni az embereket. Errol a problemamrol senki se tud, nem is akarom hogy megtudjak mert sajnos a csaladom nem rugalmas e téren. Hogy eljem igy le az eletem?
2019. szept. 18. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ez sima depresszió. A súlyos vagy klinikai depresszióra ezek jellemzőek:


Lustaság,fáradékonyság,zárkózottság,teljes közömbösség mindenki irányába,hangulatingadozás, senkivel nem beszél,egésznap fekszik az ágyban,emberi kapcsolatok leépülése,öngyilkossági gondolatok,szexuális aktivitás csökkenése,örömtelenség,érdektelenség,kommunikáció hiány, szociális életvitel hiánya,apátia virtuális/fantázia világba menekülés szociális készségek romlása vagy annak teljes hiánya.

2019. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Csak simán életképtelen vagy
2019. szept. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos amiket felsoroltal 70szazalekban jelen vannak nalam is.
2019. szept. 18. 16:20
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Pszichológusról még nem hallottál? Ki az a felelőtlen orvos, aki terápia helyett nyugtatót ír fel neked? Nem leélni kell így az életedet, hanem változtatni rajta, a pszichológus segítségével, a te aktív közreműködéseddel. Az a lány meg nem a barátnőd, tehát semmi okod, hogy találkozz vele.
2019. szept. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Az a hülye "barátnőd" miatt, meg kell gyógyulnod, h megmutathasd neki a magadét! Ilyenekből is lehet erőt meríteni. Lazulj be és élvezd az életedet!
2019. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

A válasz egyszerű: nagyon nehezen

Ilyen esetekben már csak a pszichiáter segíthet, na meg egy elvonó, ha ennyire rá vagy függve a gyógyszerre

Vannak persze, akiken már ez sem segít, na ők szoktak az intersziti alá ugrani

2019. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
Egy depressziós pont hogy nem élvezi az életet mert nem tudja. Hiszen az agya másképp működik mint egy egészséges embernek. Ez olyan mintha a madárnak azt mondod hogy tanuljon meg úszni.
2019. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tudom, de én arra értettem, h fogja fel így. Ne pazarolja a szomorúságra az életét! Átfogalmazom. Próbálja meg élvezni az életét!
2019. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy valaki szomorú nem depressziós. A depresszió egy mentális betegség,a szomorúság meg egy negatív hangulat. A kettőnek nincs köze egymáshoz. Ezért is hülyesség azt mondani egy depressziósnak hogy élvezze az életet.
2019. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? :) Ha szeretnél erről beszélgetni írj, viszont csak te tudod meghozni magad számára a változást, mert ott van benned, csak nem tudod az eszközt, és azt hogy ki is vagy te valójában. (szenvedtem én is ebben éveken keresztül, de túl vagyok rajta.) 22/F
2019. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!