Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondogatja a párom...

Miért mondogatja a párom többször, hogy irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam irigy, kislány koromban sem.

Anyukám mesélte, hogy a rokon gyerekeknek mindig odaadtam minden játékomat, a boltban úgy kellett noszogatni, hogy kérjek egy csokit vagy valamit soha nem kértem semmit, és felnőtt koromra is úgy éreztem , úgy vettem észre, hogy ez a tulajdonság megmaradt bennem, amire büszke is voltam amikor például más embereken láttam vagy észrevettem, hogy másokra irigykednek.

Amikor pl a kolleganőim vagy emberek akiket látok , hogy elmennek nyaralni mindig szívesen hallgatom amikor mesélik az élményeket, hogy milyen volt, mert kicsit olyan mintha én is ott lehetnék, ahogy mesélik a sztorikat.

Na mindegy a lényeg a lényeg, hogy párom mostanában elég gyakran illet ezzel a jelzővel amivel még soha senki nem sértegetett előtte.

Nagyon rosszul esik, főleg azért mert pont hogy nagyon igazságtalannak érzem.

A helyzet az, hogy pl. olyanokért gondolja , hogy irigy vagyok , hogy valakik elmennek , elutaznak valahova és azt mondom de jó nekik, látod mi nem megyünk sehova..

vagy pl ma is mondja hogy xy barátja milyen gyönörű helyeken jár most épp barátnőjével és annyit mondtam , hogy igen és látod mi ilyen helyekre sosem fogunk eljutni.

Igen tényleg szemétség részemről, mert ezzel egész egyszerűen arra akartam utalni, hogy ha nem csinálja meg a jogosítványt és én sem fogok vezetni , akkor bizony nekünk nem szabad álmodozni olyan helyekről ahova szükséges az autó.

Tudom , tudom tényleg szemét vagyok, hogy zavar hogy nem akarja megcsinálni a jogosítványt és hogy minden hétvégén az a program hogy max elmegyünk sétálni a városba vagy a közeli kocsmába a haverokkal.

Tudom , hogy nem szabadna ezzel foglalkoznom, csak sokszor kerültünk már rossz helyzetbe abból kifolyólag , hogy nincs autó.

Buszhoz vagyunk kötve és így sehova nem megyünk vagy ha igen akkor családtagokra vagy haverokra vagyunk utalva.

Igazából kb pár hónapja kezdtem el mondogatni neki a jogosítványt, amióta babát tervezünk mert úgy gondolom gyerekhez szükséges lenne, de már tényleg kezdek lemondani róla.

Nekem van jogsim de félek vezetni, és az igaz hogy nagyon nagy önzőség azt várni tőle, hogy megcsinálja a jogsit ha ennyire nem akarja.

Ezt aláírom ezen fogok változtatni, bele fogok törődni a családja úgyis nyaggatja a jogsival eleget helyettem is, de ez nem irigység.

És annyira rosszul esik, hogy ha valakire azt mondom hogy de jó nekik ők mennek ide-oda akkor ő ebből rögtön arra gondol , hogy irigy vagyok.

egy szóval nem mondogatom, hogy másoknak honnan telik nyaralásra meg nem irigykedem , magyarán nem sajnálom senkitől a mászkálást, utazgatást, csak azt sajnálom , hogy mi nem megyünk sehova.

Hogy szinte minden hétvégénk ugyanazzal telik.

Régen rengeteget mászkáltam , kirándultam , külföldön dolgoztam mert volt bennem egy kalandvágy, szerettem volna megismerni a világot és most itt van ő a párom akit amúgy imádok, de nem tudok osztozni vele ezekben az örömökbe és úgy látom mi egy általában otthon ülős család leszünk vagy ha megunom egyedül leszek kénytelen mászkálni kirándulni a közelben ahol tudok a gyerekkel vagy gyerekekkel ( ha összejön egyáltalán) mert ő ebben nem lesz partner.

És nem rossz ember ő ettől, de ő boldog a négy fal között meg a szokásos üljünk be a városba igyunk egyet a haverokkal programokkal , én viszont nem feltétlenül vagyok így teljesen kiegyensúlyozott.

Elmentem én egyedül is nélküle kirándulni, régen is jártam én egyedül,csak valahogy szingliként megint más egyedül kirándulgatni mint amikor tudod, hogy ott a párod , otthon ül vagy haverozik és nem oszthatod meg vele a kirándulás élményeit...

Meg rosszul esik , hogy irigynek tart és nem veszi észre , hogy nem irigykedem másokra csak az bánt , hogy mi nem megyünk sehova.

A kettő nem ugyanaz...:( lassan elhiszem már neki, hogy ilyen rossz ember vagyok, pedig én csak picit másra vágyom mint ő. Mit gondoltok erről?

Ez valóban irigység, ha nem zavar más öröme , csak annyit mondok hogy de jó nekik, mi miért nem megyünk?



2019. szept. 19. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondja, mert ő nem tudja neked ezeket biztosítani és rád akarja tolni. Pontosabban: azt hiszi ezt neki kéne biztosítani, de vagy nem képes rá vagy nem akarja megadni neked. Ezért rád tolja. Sima verbális agresszió.
2019. szept. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Baromi rossz úton jártok. Sertegeted és becsmérled őt azzal, hogy ilyen kijelentéseket teszel, majd vérig sértődsz azon, hogy ő serteget téged. Valószínűleg szándékosan teszi, hogy visszavágjon. Mire jó, hogy egymás elevenébe martok folyton? Ugyan milyen jogon basztatod a jogsiért, ha neked van, de nem mersz vezetni? És ha ő sem mer? Úgy vélem a reakciód nem csak gyerekes, de nagyon veszélyes is, simán rámehet a kapcsolatod, ha nem találtok helyes utat a probléma megoldására. Kossetek kompromisszumot. Repuljetek olyan helyekre, ahol használható minőségű a tömegközlekedés. Vagy, mutasd meg mennyire fontos neked, és vállald be azt, ha ő letrszi a jogsit, akkor te legyőzöd a félelmedet és felváltva fogtok vezetni.
2019. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontosabb kérdés, hogy miért készülsz teherbe esni egy olyan embertől, aki miatt mindenről le kell mondanod amit szeretsz, akivel nincs tartalmasabb program minthogy beültessen egy kocsmába és aki valótlan állításokkal rombolja az önbizalmad?

De nyilván téged ez nem érdekel. Akkor a rövid válaszom a kérdésedre: azért mondja, mert így akarja elvenni a kedved mindentől, és azt szeretné, hogy rosszul érezd magad attól hogy többre vágysz, mint amit őt tud/akar nyújtani.

2019. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nahát..erre nem gondoltam....lehet van benne valami igazság..sokszor éreztem vele kapcsolatban hogy néha kicsit zsarnokoskodik..vagy nem is tudom máshogy megfogalmazni..valószínű nem tudatosan csinálja.

Amúgy rossz lehet neki, ha a jogosítvánnyal idegesítem...

irigy nem vagyok, de ez nagyon rossz tulajdonságom bevallom, hogy nem fogadom el olyannak mint amilyen mindig is volt.

Soha nem akart jogosítványt, soha nem szeretett mászkálni és én meg akarom változtatni.

Ez gonosz , önző dolog.

Önzőnek , önző vagyok beismerem.

De irigy soha nem voltam..:S jobban mondva de biztosan voltam már de nem jellemző.

Én inkább ha valamire másnak a tudására , tehetségére vagyok irigy, de anyagi javakra soha. Ebben egészen biztos vagyok.

2019. szept. 19. 19:26
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

2-es igazad van , tudom nem mentség de utána mondtam neki hogy nem baj majd megyünk olyan helyre ahova nem kell autó, meg fogjuk tudni oldani próbáltam szépíteni rajta de igen sajnos önző szándékkal vezérelve odamondtam neki, aztán nyilván hiába szépítettem már mindegy volt meg megsértettem én is.

De igen igazad van valóban! Én is megsértettem, ő meg visszavágott egy olyan jelzővel ami tudja, hogy hasonlóan sértő számomra.

3-as neked is igazad lehet...néha én is felteszem magamnak ezt a kérdést, hogy biztos , hogy jó ötlet?

Biztos , hogy ilyen családot, apát szeretnék?

Aztán egy pillanatban azzal hesegetem el a félelmeimet, hogy én sem vagyok tökéletes, rájövök, hogy sok jó tulajdonsága van, rájövök hogy senki sem tökéletes.

A másik pillantban meg ismét felteszem a kérdést, hogy biztos hogy ez így működni fog..?

Sokszor agyalok azon, vagy nem is tudom, jön egy érzés ,hogy rendben megpróbáljuk lesz család, gyerek vagy gyerekek , aztán lehet szép lassan rájövünk, hogy nem illünk egymáshoz és ez a jövőnk.

2 jó ember akik megpróbálták, de rájöttek, hogy hosszú távon nem működnek együtt....

egy valamit tudok, elhagyni nem fogom mert jelenleg szeretem, mert jelenleg nem tudom elképzelni hogy ne éljem meg vele amit meg kell élnem vele.

Ha az lesz a vége amitől félek , akkor legalább nem lesznek kétségeim afelől, hogy nem illünk össze...

tudom őrültségnek hangzik.

talán az is..

2019. szept. 19. 19:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok jövőt nem jósolok ennek a kapcsolatnak. Egyszerűen nem illettek össze és ez kezd kijönni, idővel elmúlik a rózsaszín köd és akkor megy mindenki a maga útján tovább.
2019. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vàrj még azzal a babàval.
2019. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

sajnos már 34 leszek nem várhatok tovább...így is éveket vesztegettem el az életemből, mivel nem akartam mindenáron egy férfit, elvoltam egyedül is csakhogy 5 évig..vártam mindig egy olyan férfira aki megmozgat.

Sok embert ismertem meg az 5 év alatt és bizony ennyi idő kellett , hogy találkozzak valakivel akibe lassan beleszerettem. Az sem történt hirtelen, egy év kellett hozzá hogy rájöjjek, hogy valóban vonzódom a jelenlegi páromhoz.

Siralmas próbálkozások voltak előtte.

Egyszerűen nem jött a kémia senkivel...én ezt nem csinálom meg még egyszer.

Elég volt.

A páromat szeretem, nagyon sok jó tulajdonsága van de sajnos valóban én is úgy érzem, hogy nem illünk össze.

Hát megtanulom inkább elfogadni , olyannak amilyen aztán ha nem idegesítem akkor talán ő sem akar visszaszúrni.

Talán 2 különböző ember is lehet boldog együtt ha elfogadják egymás különbözőségét.

Talán megtanulunk együtt élni így békében.

Mindenesetre segítettek a válaszok , mert így jobban átlátom az egészet.

Talán valóban csak így akar megsebezni amiért én is bántom őt a jogsival.

De megnyugodtam kicsit, mert tisztábban látok picit, hogy ez nem irigység, és nincs igaza.

Önzőséget elfogadom igaz, az vagyok, de irigy ...az mindig is távolt ált tőlem és remélem tényleg nem ilyen embernek ismer engem , mert akkor tényleg nem ismer engem..:S

2019. szept. 19. 20:31
 9/15 anonim ***** válasza:

De lehet h ő is fél vezetni. Amúgy miért akarsz vele családot alapítani? Ahhoz az kéne h ne zavarjon h ő ilyen, és őt se zavarja h te ilyen vagy. Vagy akkor keress olyan embert akivel nincs ilyen problémád. Attól még lehettek barátok.


Én mind a 3 volt pasimmal jóban vagyok. Ők a barátaim. A kapcsolat megmaradt, csak éppen egyértelmű volt h nem tudnánk családként működni, én viszont családot akartam. Úgy látom nálad is hasonló a helyzet.

2019. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért nem szànod rà magad mégis hogy te vezess? Ha ennyire nem akarja nincs értelme erôltetni. Neked meg màr megvan, sok gyakorlàs kéne és nem félnél. Azért félsz mert nagyon kevesett vezettél eddig. Ez olyan mint a biciklizés, sok gyakorlàs aztàn jól fog menni, és nem lehet elfelejteni se.
2019. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!