Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mélyen vallásos, hagyományok...

A mélyen vallásos, hagyományokat őrző falukban is születnek homoszexuális emberek?

Figyelt kérdés

Talán még a szülők választanak párt, házastársat. Pl. Nem hallottam még olyanról, hogy királyi családban ilyen előfordult volna.

Az olyan helyeken, ahol szinte minden fel van borítva, tehát a házassag, stb. nincs, hanem a szexualitás kerül minden elé, ott meg gyakorlagilag még transznemű leszbikus is előfordul, meg ilyen nem bináris akármi.


Nem provokatív a kérdés, én is elszenvedtem mentális betegség, depresszió miatt nemi identitás zavart, tehát az ég világon semmi problémám sincs senkivel,


De szerintem értitek hogy mire gondolok a kérdésben.



2019. szept. 19. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem, mire gondolsz, mert gondolatolvasó még nem vagyok. Viszont Oroszlánszívű Richárd brit király is homoszexuális volt. Bár a tudomány nem tud egyértelműen állást foglalni ebben a kérdésben, de többnyire a környezet hatását tartják döntőnek, azaz homoszexuális ember nem születik, hanem lesz.
2019. szept. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De pl. más helyeken, mint pl. Thaiföldön miért van sok ladyboy?
2019. szept. 19. 19:13
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Olvasgass a neten. Van genetikus oka is, de elsősorban szocializáció. Az elnyomás vagy a túlzott döntési kényszer, erőteljes vezető hajlamú szülők okozhatnak ilyet és ez bőven előfordul vallásos területeken is.


Megjegyzem, hogy én nem ismerek mélyen vallásos és hagyományőrző falvakat. A mély vallásosság inkább egyéni jellemző, közösségek nem szerveződnek ilyen alapon. Már úgy értem, hogy teljes falu vallásos legyen. Magyarországon kb 10-15% max a templomba járó és kb 30% vallja magát vallásosnak, de ez már 100 éve is így volt.

2019. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Az egy homofób vallás. Ezért utálom a keresztényeket. De az nem zavar senkit hogy kisgyerekeket rontottak meg ugye? Az nem elítélő szerintük. Normális. Beteg egy vallás. Olyan mint a Jehova Tanúi. Tele van szektás beteg emberekkel. És még ezek tisztelik Istent,meg Jézust. Nevetséges.
2019. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A ladyboy is egy nevelés eredménye. Ha nincs elég lány a házimunkára, akkor a fiúkat is bevonják a "női" feladatokba, ezért sokan identitásban is váltanak. Másik ok meg a piac: ha van vevő, akkor lesz áru is.
2019. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért tegyük hozzá hogy thaiföldön sok fiút kényszerítenek a ladyboyságra.
2019. szept. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy születnek, csak maximum nem vallják be.
2019. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vree ***** válasza:
76%

Hogy a fenébe ne. Megkockáztatom, hogy az ennyire szexuálisan elfojtott közegben még gyakoribb is, hogy a szexuális vágy valamilyen kerülő úton találjon kiutat, és parafíliákban manifesztálódjon. (De szépen mondtam!)


“vallásos családban nincs meleg” Cáfolja a napi szinten posztolt kérdések, hogy higy mondjam meg a családomnak, mit tegyek, ha nem értenek meg/kiátkoznak stb. Annyi ilyen ember ír folyamatosan, hogy ezt kár is részletezni.

A vallás nem hogy megoldás lenne, de több meg nem értést, szerencsétlenséget, harcot szül.


“Nem hallottam, hogy királyi családban lett volna”

Mert bezárkózva élsz.

pl. Most volt még egy brit meleg házasság is (Lord Mountbatten).


A korábbi korok messze nem voltak olyan erkölcsôsek vagy egyenjogúak (ami ankirályi vért illeti), mint akár mi, akár kiskorú fiú meleg szeretőt is.

2019. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

8

A itt -és biztos másutt is- posztolt kérdésekről nem tudjuk, hogy igazak-e. Főleg a mai helyzetben, ugye.


Különben, hogy születnek-e, azaz, hogy születésüknél fogva lennének-e azok, az vitás. De a kialakuláshoz táptalajt nyújtó családi problémák biztos, hogy ugyanúgy megvannak vallásos vagy akár királyi családokban is. Hogy ezekre a meglévő problémákra mennyire, hogyan és mivel reagál valaki, az még kérdés.

2019. szept. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sok meleget ismerek. Sokan köztük pont azért költöztek el magát vallásosnak mondó kis falukból, mert ott képtelenek voltak az orientációjuknak megfelelő, boldog életet élni. Féltek a megbélyegzéstől a szégyentől, attól, hogy "szájára veszi a falu" a családot.

Arról meg megoszlanak a vélemények, hogy mi az oka. Elhangzott, hogy szocializáció, hogy neveltetés, hogy genetika. A tény viszont annyi, hogy senki sem tudja. Ugyan úgy ahogy azt sem tudja senki, hogy hogyan és miért alakul ki a heteroszexuális orientáció. Azt lehet csak tudni, hogy van genetikai, hormonális, magzati fejlődés során kialakuló, szociális és neveltetésből eredő és még kismillió olyan tényező ami hatHAT a szexuális orientáció kialakulására. Viszont minden ember más. És minden embert más hatások érnek. Ezért van az, hogy mindenki olyan hatást emel ki ami az ő ideológiájának/világképének megfelel. És ezért van az, hogy mindegyiket alá is tudják támasztani kutatásokkal (hisz valóban vannak olyan emberek akik esetében az adott tényező volt a befolyásoló leginkább) azt viszont képtelenek bebizonyítani, hogy kizárólagosan csak az a tényező okozza.

2019. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!