Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a társadalmi jelenség...

Ez a társadalmi jelenség miért van? Kisebbségnél látom nagyon gyakran, hogy putriban élnek, de a 20 milliós BMW kint parkol előtte. Miből tellik nekik erre és miért nem inkább egy lakást vesznek, ahol normálisan élhetnének?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek azoktól az emberektől akik szándékosan/nem szándékosan magukra veszik a megfigyelésemet. NEM minden kisebbség ilyen és ezt tudom jól, viszont ez nagyon gyakori. MIÉRT?
2019. szept. 22. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Ezt nevezik jaszkarizásnak, esetleg cifra nyomornak.

Csávókám elkezd vagyonokat költeni márkás kocsira, jó ruhákra, ájfonra, külsőségekre, közben pedig kajára alig futja, szeméttel tüzel, alkoholizál, és nyomorog.

Kifelé próbálja magát vagánynak, gazdagnak, életrevalónak eladni, közben pedig egy lecsúszott proli.

2019. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Mint ahogy a buszon említette a hölgy:

"Amikor kint vótam Svájcba'", és utalgatott rá, hogy miket csinált ott. Ha pár évig kint van külföldön, akkor meg tudja venni, amit akar.

2019. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem nem jellemző hogy a putri előtt 20 milliós autó lenned. Te meg tudod mondani egy autóról ránézésre hogy az 20 milliós?


Ilyen lepukkant putrik előtt inkább tízen-húszon éves német prémium autók szoktak állni. Amiket persze 1 millió alatt veszik, mert szarrá hajtott romokról van szó.


Amúgy nagyon lehet kifelé mutatni a vagyont, miközben a valóságban egyáltalán nem állsz olyan jól.


Az én családom is megtehetné hogy vadonatúj Mercedes CLA-val járjon, még sincs kocsink, tömegközlekedünk, mert náluk nem a nagyzolásra van fektetve a hangsúly.

2019. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Neked is megvannak a prioritásaid az életben nekik is megvannak. Egy cigány munkatársam próbálta meggyőzni, hogy milyen fontos az öngondoskodás, hogy rakjon félre mert bármi megeshet és jó ha van mihez nyúljon, ő meg azt mondta, hogy nem azért dolgozik 8 órát, hogy utána garasoskodjon, ő nem pénzt gyűjt hanem élményeket.


Szerintem érdekesebb dolog, hogy miért próbálsz úgy csinálni mintha a te hozzáállásod lenne a helyes?

Neki az a fontos, hogy menő autója legyen, neked az hogy szép házad. Szerencsére nem neked kell az ő putrijában lakni, így nem értem hol a problémád.

2019. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Neki az a fontos, hogy menő autója legyen"


A 20 éves darabjaira hulló kehhes BMW/Mercedes nem menő. Max a mélyszegénységben élő putrilakók között.

2019. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem csak kisebbségeknél van ez.


Panelban lakom, azt látom, hogy minden harmadik autó legalább Mondeo vagy akad BMW de még Camaro is.

2019. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Vastelepen találták.
2019. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#5 neked lehet nem menő, de nem hinném, hogy te vagy a célközönség akit le akar vele nyűgözni.
2019. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy kisebbségek között is megvannak akik tudnak pénzt csinálni, bűnözésből, egyebekből.


Építőipari alvállalkozónk mesélte, hogy a "tesókája" milyen jól járt. Történt valami komoly baleset, megegyeztek, hogy a "tesó" cégére verik rá, cserébe kapott több 10 milliót. Vett is gyorsan belőle egy jó autót. A céget bedöntötte, csinált újat, aztán tipikus magyar jogállam ahol a becsületes embert kizsigerelik, az ilyenek meg élnek mint Marci hevesen.


De van minden, lopás, adócsalás, képesek bármiből pénzt csinálni.


Másrészt ott vannak a dolgozók is. Manapság nincs szakember, gyakorlatilag kinevelt segédmunkások vannak, akik igaz napi 10+ órával meg 3-4 óra utazással, de akár 4-500 ezreket is haza vihetnek. Nem megy el a pénz albérletre, lakhatásra, így persze hogy hamar összejön a pénz aztán meg is veszik az első autót. Más prioritások vannak, náluk simán együtt él 2-3 generáció meg az egész pereputty.

2019. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Panelban lakom, azt látom, hogy minden harmadik autó legalább Mondeo vagy akad BMW de még Camaro is."


Én id laktam, mielőtt házam lett és IGEN, én is észrevettem, hogy hazamennek a sok tízmilliós autóba a panellakók.

2019. szept. 22. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!