Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben az esetben szerintetek...

Ebben az esetben szerintetek mi lett volna az illendő, udvarias viselkedés?

Figyelt kérdés

A hétvégén ment férjhez az unokanővérem, az esküvőre hivatalos volt az egész család. Meg is jelentünk mind, kivéve az öcsémet és a barátnőjét. Ők is jöttek volna, ám a csaj vegán. Amikor pedig kiderült, hogy mi lesz a lakodalmi menüsor, és egyetlen vegán fogás sem szerepelt benne, kijelentette, hogy akkor így ő inkább el sem jön, minek, hiszen majd éhezhet, amíg mindenki jóízűen eszik majd. Ha pedig már ő nem, akkor az öcsém sem, mert neki meg ciki lett volna egyedül.

Ja, és mindez a lagzi előtt pár nappal derült csak ki.

Az unokanővérem persze nagyon megsértődött rájuk, főleg amikor az is kiderült, hogy mi a valódi oka, amiért nem jöttek. Azóta harag van.

Szerintetek kinek van igaza? Létezik egyáltalán jó megoldás, vagy mi az illendő eljárás ebben az esetben?



2019. szept. 24. 21:06
 1/6 anonim válasza:
80%

Szerintem az öcséd barátnője “kicsit” el van szállva:D Nem tudja feldolgozni, hogy valamikor nem az ő kénye kedve szerint vannak a dolgok, vagy mi? (Legalábbis nekem ebből nagyon ez jön le) Baromi bunkó dolognak tartom, hogy emiatt képes volt nem elmenni az esküvőre.

Én is nagyrészt vegán életmódot folytatok, de eszembe sem jutna emiatt megbántani egy ismerősömet azzal, hogy nem megyek el a nagy napjára, amire örömmel hívott meg.. zöldségeket, köretet attól még tud enni, ha tényleg nincs más. Ráadásul még az öcséd is úgy ugrál, ahogy a lány fütyül. Szerintem a minimum az, hogy bocsánatot kér és megbeszélik a dolgot, ha egyáltalán még szóbaáll vele az unokanővéred.

2019. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
A lány bunkó, az öcséd meg papucs. Az unokanővérednek teljesen igaza van, jogosan esett rosszul neki a dolog.
2019. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

A lakodalmi menüsorok általában nem a vegán ételektől hemzsegnek. Szerintem ezzel mindenki tisztában van.

Az öcsédék részéről az lett volna az elvárható, hogy ezt a fajta problémájukat jelzik a menyasszony részére, és biztos vagyok benne, hogy egy vegán menüt a föld alól is előkerítettek volna a barátnő részére.

Az, hogy emiatt nem vettek részt az esküvőn, enyhén szólva is hatalmas illetlenség, tiszteletlenség, de leginkább bunkóság. Ezt kimagyarázni nagyon nehéz lesz. A menyasszony sértődöttsége teljes mértékben jogos!

2019. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nagy bográcsos volt a lagzim, de bekészítettünk elegendő növényi eredetű finomságot, pontosan tudjuk, kinek milyen spéci igénye lehet. Persze nem is flitterekben meg cipőválasztásokban volt mérhető az előkészületünk.
2019. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az, hogy mi lesz a kaja, pár nappal a lagzi előtt derült ki, akkor is csak azért, mert anyu beszélt telefonon az unokanővéremmel, és kíváncsiságból kérdezte.


Egyébként az egész díszítés meg minden a "régi falusi lakodalmas" hangulatot idézte, így a kaja is ennek megfelelő volt:

- húsleves

- sült és rántott húsok, rántott sajt, gomba, rizs, krumpli, csalamádé

- töltött káposzta

- pörkölt, nokedli


Egyedül a torta, amiben nem volt hús, de hát ugye abban meg tojás, tejszín, így vegán kaja télleg nem volt egy sem.


Amikor ez kiderült, a csaj mondta, hogy még jó is, hogy ő ezt így előre tudta, mert mennyire kellemetlen lett vna neki, ha ott, a vacsoránál derül ki, hogy ő semmiből sem "tud" enni, és mindenki kérdezgette volna, hogy miért.


Állítólag azért nem jelezte előre, mert ő magától értetődőnek vette, hogy egy 100+ fős lakodalmon gondolnak a más étrendet folytatókra is, és nekik is készülnek külön menüsorral....

2019. szept. 24. 22:43
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk azt furcsállom, hogy nem volt előre megbeszélve, hogy mi lesz a menü. Vegánként meg vihetett volna házi vegán sütit, plusz meg lehetett volna beszélni, hogy kerítsenek neki egy vegán fogást. De a legbunkóbb talán az öcséd volt. Egyedül? Hiszen az egész családja titeket beleértve ott volt.
2019. szept. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!