Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek átlagos/normális?

Hogyan legyek átlagos/normális?

Figyelt kérdés

Sose voltam egyszerű lány. Hitem szerint, egyszer élünk, így élvezzük, míg lehet, szerezzünk élményeket és ha elestünk se csüggedjünk, valamilyen kiút mindig akad. Egyszóval jellemezve saját magamat: küzdő. Annyi helyzetet fordítottam már javamra, annyi negatív és kilátástalan szituációból másztam ki, mégis most azt érzem; elfáradtam... folytonos költözések, ide - oda, ahol a táskám ott hajtom le a fejem, hamarosan ott tartok, ha nem találok fix állást, kilépek a "játékból". Márpedig, amíg olyan vagyok, amilyen, úgy ez kvázi lehetetlenség. A bonyolultat kedvelem, abban lelem az élet elixírem, a tettekben hiszek, nem a szavakban és megszállottja vagyok az emberi elme, az érzésvilág értelmezésének, illetve minden filozófia jellegű témának egészen gyerekkorom óta, foglalkoztat továbbá az élet esendősége és múlandósága. Nem tudok hosszasan csevegni átlagos témákról. Az olvasás és az írás a motivációm, anélkül valószínűleg már nem lennék. Viszont változnom kell. Valamit tennem kell, hogy legyen egy fix és stabil életkörülményem. Anyám, apám mindkettő csak keresztbe tett, habár a maga módján valahol a szíve mélyén biztosan szeret, mégis azzal, hogy a lakhatásom és az életesélyeimet elvették, így magam maradtam tökéletesen. Választhatok élet és halál között, úgy hiszem. Tudom, hogy cselekednem kell, de nem tudom, hogy hogyan. Most még van hol laknom, de hamarosan nem lesz. S, ha nem lesz, a kevéske megtakarításom is felélem; esélytelen lesz a túlélésem. Terveim vannak, a történtek ellenére ambiciózus maradtam, a legjobbat szeretném kihozni az életemből.

Hogyan színleljem, hogy átlag vagyok? El kell helyezkednem! De a munkáltatók (Bp.) amint észreveszik, hogy intelligens a dolgozni vágyó pályakezdő egyén és nem csak szórakozásra költené a megkeresett pénzét, hanem abból élne, azonnal visszakoznak. A HR-esek tökéletesen szortírozzák és lehetetlenítik el az összes nehéz életkörülményben élő fiatalt. 5 hónapja, konkrétan Okj óta megszállottan kutatok az állások után. Sajnos a végzettségemmel sem vesznek fel üzletvezetőnek vagy helyettesnek, hiszen nincsen protekcióm. Angolul kitűnően kommunikálok, érettségim is van, nemzetközi munkatapasztalataim is a diákszövetkezeteknek hála, mégsem lelek korrekt munkalehetőséget. Megélni szeretnék, nem túlélni! Helyzetemből adódóan a minimálbérrel gazdálkodnom nem lehet. Szobát bérelni sem. Nemhogy önálló lakást. Nincs sok igényem; boldog akarok lenni, minden nap friss, főtt ételt enni, nem azon morfondírozni, hogy megveszem a pulcsit, kabátot és emiatt napokig csak smack levesen és üres pirítóson élek vagy minőségi ételeket fogyasztok és kabát nélkül fagyoskodok. Élvezni szeretném, hogy élek, amíg még tehetem. Félek, fogytán az időm. A szervezetem nem működik úgy, ahogyan kellene. De az egészségügyre bízva magam hamarabb okoz bennem károkat, mint a valós problémám. Ami akár pszichés, akár nem, akadályoz a mindennapokban. Patthelyzet. Megoldási lehetőség? Én kifogytam az ötletekből.



2019. szept. 28. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

www.facebook.com/jobsinbudapest


Érettségi nélkül, csak német vagy angol nyelvtudással vannak melók 2-4százezres fizetésekkel.


Amúgy ihatunk egy sört valahol ha gondolod.


Lehet hogy mellettem máris átlagosnak érzed majd magad :)

2019. szept. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Olyan munkát keress ami hiányszakma. Egyből felvesznek és nem bérminimumért, főleg Budapesten. Persze ezek olyan munkák ahol dolgozni is kell, nem csak 1-2 órát a 8ból, hanem végig, csak egy 30 perces ebédszünettel ami ledolgozandó.
2019. szept. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Én is küzdő típus vagyok, mint te, de az állandó kihívások már nagyon fárasztóak, napról, napra élek, a nulláról kell felállnom, mert csalók és uzsorások padlóra küldtek.


Nem kell átlagosnak lenned, csak okosan játsszál szerepet, hogy megszerezd a munkát, ami stabilitást biztosít. Sok sikert.

2019. szept. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Első pár mondatod...


Ha egyszer élünk elven vagy, minek akarsz normális lenni.


+ Tanács: ha írsz hosszú szöveget azt tagold kisebb részekre, az embernek elmegy az életkedve.

Ez webszerkesztés és blog írás alapja is.


Ahhoz hogy teljes életet élj s megfelelően haladni tudj:


Tedd rendbe magadat!

Az önismerettől a mentalitásig!

Ha rendben vagy fejben, bizonyos dolgokat/lépéseket megteszel onnantól egyenesen haladhatsz.


El se tudod képzelni mennyi láncot letéphetsz magadról, ha elmédet rendbe rakod első sorban.


Tudatosabb s boldogabb az ember ezerszer és haladóképesebb a jövőben.


Saccolhatok hány éves vagy?

22-25?


Azzal pedig nincs gond, ha untatnak a vulgáris témák.


Mikhez értesz? Van/nak-e hobbik szàmodra?

Tudsz-e abból a modern korban valami módon építeni? Játszadozz a gondolatokkal.


Pl volt melóhelyem mellett saját termékeket kiviteleztem, idővel egyre nőtt a termékek száma, blogot csináltam, ott mégtöbb embernek tetszettek munkáim ami bolti minőséget simán tartotta, strapabiróbbak és egyedibbek.

Majd webshop lett, mint vállalkozás, annak elindításakor mondtam fel.


Legyen alap elképzelés s cél, majd a célhoz több "utiterved" is legyen.


Keresd meg önmagad s azt is mi az amit tudnál csinálni idősen is és szereted azt.

Boldog "hobbi"munka is kulcsfontosságú a jobb élethez.

2019. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól beszéled az angolt és van némi félretett pénzed, miért vagy még ebben a rothadó, lepratelep országban? Hajóra kimenni, az jér a legkevesebb kezdő tőkével, minimális befektetés, biztonságos kijutás. Kezdésnek jó. Kicsit megszednéd magad és utána valami könnyebb melót nézni külföldön.

Nem kell átlagosnak lenni, nem veled van baj, az a baj, hogy a magyar munkáltatók alapból a legaljasabb szemétládák, amiket a föld a hátán hord. Mibdenhol, mindenkivel ezt csinálják. Dolgozz ezer százalékkal, tarts be minden szabályt, elégedj meg alamizsnával. Rájuk eközben semmiféle törvény nem vonatkozik, mindent ághágnak, átvernek mindenkit. Igen, a tapasztalatlan fiatalokkat sajnos könnyebben. De ki mondta, hogy neked kötelező korrektnek és becsületesnek lenned velük? Én azért úgy látom, irodába felvesznek ilyen végzettséggel és ott általában nem kell megszakadni és jó a fizetés.

2019. szept. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Màr nem azert de akinek megélhetési gondjai vannak az valahogy nem épp azon agyal hogy izgalmakra vàgyik. Hanem alap hogy elérünk egy stàtuszt megteremtünk vmi normalis életkörülményt es utana lehet läblogatva nyugodtan hàtradölni.

Habàr van az a réteg aki putriban is képes vidàm lenni meg èlvezni az èletet

2019. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Palyakezdokent akarsz uzletvezeto lenni vagy helyettes? Ez itt a bukkano, babam. Boltban dolgozok, de meg nem lattam sehol palyakezdo helyettest, nemhogy boltvezetot. Mikor anno volt lehetosegem az eladoi okj utan elkezdeni a vezetoit akkor pont emiatt beszeltek le rola: ki akarna egy 20 eves tapasztalatlan valakit vezetonek kinevezni? Nem kis felelosseg es rengeteg tapasztalat szukseges hozza. Na meg ki hallgatna egy 20 eves fonokre? Foleg ha a legtobben tobb ideje dolgoznak a szakmaban, mint ahany eve te elsz. Alazat, azon valtoztass. Mert most fene bekepzelt vagy. Mas is akar elni, nem csak te. De ne vard, h kezdokent rogton a rangletra tetejere kerulj, mert azt se a kollegak, se te nem birnad. Menj egy boltba, dolgozz par evet es utana palyazd meg a vezetoi poziciot.
2020. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!