Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szorongás...

Miért van az, hogy szorongás és keserűség fog el ha látom/hallom, hogy egy ismerős sikert ér el a karrierjében?

Figyelt kérdés
Akár diplomát szerez, akár felvették egy jó munkakörbe, akár előléptették stb. Lehet azért, mert én még a tanulmányaimmal is szenvedek? Ilyenkor elmormolok egy gratulálok/sok sikert, de belül azt érzem, hogy baromira elszalad mellettem az élet, miközben én semmire nem vittem, de nem is tudok rajta változtatni a képességeim miatt és baromi rosszul érzem magam amiatt, hogy másoknak minden összejön kisebb-nagyobb erőfeszítéssel, eközben én pokoli sok energiát fektettem eddig a tanulmányaimba és még most sincs diplomám, munkahelyről meg nem is beszélve.

2019. szept. 30. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős érzés

Lényeg hogy ne legyél rosszindulatú

Irigykedni lehet :D

2019. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: Nem is tudnék rosszindulatú lenni, mert még ahhoz is kicsi és buta vagyok, hogy másnak ártsak. Viszont rossz érzés, amikor látom, hogy másnak minden összejön és meg minél jobban küzdök/szenvedek, annál görcsösebb az egész és nemhogy több sikert érnék el vele, de inkább a kudarcok száma gyarapszik.
2019. szept. 30. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs helyén az önértékelésed. Kevésre tartod magad. Már bocsáss meg. "még ahhoz is kicsi és buta vagyok"

Egyébként ez teljesen normális érzés. A legtöbb (szó szerint a legtöbb) ember érez ilyet, csak vannak akik el sem jutnak odáig, hogy ezt felismerjék és tudatosítsák, illetve vannak olyanok, akik még hangot is adnak ennek az érzésüknek és még utálkozni el kezdenek ráadás képp.

Szerintem az önismerettel kapcsolatos témában érdemes lenne ismereteket gyűjtened, mint ahogy az önbecsülés témakörében. Ha megteszel mindent, és mégsem haladsz úgy, ahogy elvárod magadtól, akkor magasak az elvárásaid magaddal szemben. Ez önismereti kérdés. Ne várj el többet,mint amire képes vagy. Ha pedig túlságosan zavar mások sikere, az meg önbecsülési kérdés. Nem becsülöd magad eléggé, ezért a sikereid sem becsülöd meg eléggé. Ezért zavarnak mások sikerei. Szerintem egyébként nem gáz ilyeneket gondolni mások sikerei kapcsán. normális a dolog. Emberi.

2019. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Lehet azért, mert én még a tanulmányaimmal is szenvedek?"

Megválaszoltad a kérdést. Szépen el tudsz róla feledkezni egészen addig a pontig amíg egy másik ember sikere rá nem világít a te életed hiányosságaira. És akkor nem menekülhetsz a saját lelkiismereted elől ami azt sugallja hogy "csinálj már te is valamit!".


Két észrevétel:

1. Gondold át hogy van e értelme annak amit tanulsz, és/vagy egyáltalán a diplomának. Ha pl. nem érdekel amit tanulsz (ebben az esetben persze hogy nem fogsz az adott területen brillírozni) akkor váltanod kell. Két szempontot tarts magad előtt: tényleg érdekeljen az új terület (és akkor szívni fogod magadba a témát mint a szivacs) és legyen rá igény.

2. Amit nagyon jól csinálsz az az hogy nem jön ki rajtad a "rohadjon meg mert sikeresebb nálam" mentalitás. Képes és hajlandó vagy magadba nézni lehetséges megoldást keresve és aki erre képes az nem hülye.

2019. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"tényleg érdekeljen az új terület (és akkor szívni fogod magadba a témát mint a szivacs) és legyen rá igény."


Csak sajnos nincs olyan dolog ami engem érdekelne, nemhogy olyan, amire még igény is lenne rá. Csak gyermekded utópisztikus teljesíthetetlen vágyálmaim vannak: vadászpilóta, focista, kertész (sima karbantartó nem akinek sokat kell tanulni), katona.

2019. okt. 1. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Ma magyarországon munkaerőhiány van.

Merj papír nélkül cselekedni, ma már pincér is lehetsz, ha elmész egy munkaközvetítőhöz.

Nézz utána, keresd meg és érd el.

Ha megérzed a siker ízét és megtartod, lesz egzisztenciád és megoldódik a problémád.

2019. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!