Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van rajtam kívül még olyan...

Van rajtam kívül még olyan aki éjszaka szeret élni, és egész délelőtt alszik?

Figyelt kérdés
Mármint természetesen nem a két vagy három műszakos kötelező munka miatt, hanem mert így érzi jól magát? Én 30 vagyok, de valahogy fiatal tinédzser korom óta sokkal jobban preferálom az éjszakát. Pedig nem is járok el buliba, vagy ilyesmi, egyszerűen az az érzés, hogy mindenki más alszik rajtam kívül, de én fent vagyok, olyan elit. Nem tudom másként fogalmazni. Úgy érzem magam, mintha én lennék az éjszaka csendőre. És amikor látom hogy kezd világosodni, nyáron ez már fél 4 körül megtörténik, akkor érzem úgy hogy aludnom kell. Aztán 12-13 óra környékén kelek fel. Ha mondjuk fel kell kelnem 9-kor, akkor minden bajom van. Utálom a délelőttöt, úgy érzem magam mint egy vámpír a fényben. Hányingerem van, szúr a szemem, rossz a hangulatom, nyugtalan vagyok. Éjszaka viszont, mikor mindenki lefekszik, akkor érzem úgy hogy "most következnek az én perceim!" Onnantól jó a hangulatom, és élvezem a kis éjszakai magányom.

2019. okt. 2. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Erre vagy beállva. Ha reggel kéne menned dolgozni, akkor éjszaka lennél fáradt és szúrna a szemed a fáradtságtól és akkor aludnál. Ezekre át lehet szokni.
2019. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Utoljára kiskamasz koromban éreztem menőnek, ha hajnalig fentmaradtam. Azóta jobban szeretek korán kelni, hogy a délután közepére végezzek mindennel, és onnantól együtt lehessek a családdal zavartalanul. Bagoly típusú amúgy mindenki nálunk, ez nyaraláskor elő is jön rendesen, de év közben elnyomjuk, mert úgy praktikusabb. És elit dolognak egyáltalán nem érezzük, kucoroghatunk csendben, hogy ne ébresszünk fel senkit...
2019. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Tavaly ilyenkor éjszakás műszakban dolgoztam, de nagyon kikészített. Alvászavarom volt, de szó szerint gyógyszer nélkül nem bírtam aludni nappal, bármilyen hulla voltam. Olvastam neten, hogy jobb ha szabadnapokon is éjszakai életet élünk, mert valakinek sosem áll át a szervezete éjszakai életre, na én ilyen vagyok. Hacsak nem buli van vagy meló,akkor bealszok bármit csinálok hajnali 3 a max 😅 föleg ha egyedül vagyok itthon. Hiába próbálok meg nappal aludni még szemfedõvel sem bírok altató nélkül (ami meg egész napra kiüt utána sima zombiüzemmódba lépek át) . A tudat, hogy nappal van valamiért ébren tart.
2019. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem vizsgaidőszakban fordul elő olyan, amikor hajnalokig fent vagyok illetve hogy korán, hajnalban kelek. Tényleg van benne valami hangulat (nekem legalábbis). Főleg télen, felkelni hajnalban, amikor 7-kor világosodik, mert akkor pirkadatra már tiszta produktívnak érzem magam, meg jó érzéssel tölt el, hogy valaki még csak akkor kel, én meg mennyi mindent csináltam.

Szerintem nem baj, neked ilyen a bioritmusod, de annyit érdemes tudni, hogy az embern cirkadián ritmuasa jól ki van találva. Pl. a tobozmirigyünk akkor termel melatonint (ami az álomalváshoz szükséges), amikor a szemünket nem éri fény.

2019. okt. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a fura hogy ezért én soha nem küzdöttem, egyszerűen magátol állt így be a szervezetem. Most meg azon kívül, hogy mire álltam be biológiailag, még mentálisan is ilyenné váltam. Egyszerűen rosszul érezném magam ha 11-kor le kéne feküdnöm. Olyan érzésem lenne, mintha lemaradnék egy jó buliról, miközbrn a buli igazából csak éjszakai magányos sétálgatás és gépezés. De ez a szintű magány már kell. Meg sokkal jobban szeretem a sötétet. Pedig nem vagyok depressziós, csak afféle "loner". Másrészt valahogy nem is tudom, kellemetlen ézrés nekem éjszaka aludni. Mikor megébredek az alvásom közepén, és azt látom hogy sötét van és csend, úgy érzem mintha a túlvilágon lennék. De ha megébredek napközben, mondjuk reggel 8-kor, hallom a kocsikat kint menni, hallom a világ zajlásának halk moraját, sokkal nyugodtabb lelki állapotbat alszok vissza, és húzom a lóbőrt délig. Nem tudom miért. A biológiai függésemnél sokkal erősebb a mentális függésem, ami az éjszakai élet mellé köt.
2019. okt. 2. 19:50
 6/8 Metionin ***** válasza:
Igen, én már ovis koromban is ilyen voltam. Végigszívtam az oktatási időszakot, mert mindig korán kellett kelnem de éjfél előtt nem tudok elaludni gyógyszerrel sem. Szerencsére most rugalmasan melózok és legtöbbször hajnal-délelőtt alszom, délutántól este 8-9ig szórakozok, éjszaka meg dolgozok. Vagy az utóbbi 2 fordítva de a lényeg hogy lehet reggel aludni.
2019. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. okt. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én mostanában délután alszok, kb 7-8 kor kelek és délelőtt fekszem le, de az csak az első szakasz, általában 2-szer alszok úgy 2-4 órát
2019. okt. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!