Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy a túlsúlyo...

Miért mondják, hogy a túlsúlyos emberek mind jókedélyűek?

Figyelt kérdés

Elvétve persze ilyennel is találkoztam, de rengeteg kötözködő, szőrszálhasogató kövér nővel találkoztam.


Egy munkatársnőm is hasonló: kb. 30 kg felesleges van rajta, és elég szőrszálhasogató, kötekedő: ami a főnöknek megfelel, neki nem jó (mondjuk nem felettesem, így nem lényeges annyira, mit mond), és szinte minden embert kritizál. Pl. ha a rádióban vki angolul beszél vki, akkor kritizálja a kiejtését, pedig neki is borzasztó.


Anno volt túlsúlyos barátnőm is, elsőre kiegyensúlyozottnak tűnt, de belül rendkívül önbizalomhiányos volt ő is.


Most már kezdem azt hinni, hogy ez is egy tévhit.



2019. okt. 3. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
A túlsúlyos emberekre azt szokták mondani hogy ÁLTALÁBAN jókedélyüek. Ki a fene mondja hogy mindegyik az?
2019. okt. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Mondják, de sajnos egyáltalán nem lehet így általánosítani. Ahogy írtad, rengetegen önbizalom-hiányosak, magukba fordulnak. Ez mondjuk a legtöbb esetben látszik is már első pillantásra. Akik vidámak, azok vagy jól leplezik a lelkükben dúló viharokat, vagy sikerült megbarátkozniuk az alkatukkal.

Én szerencsére leginkább ez utóbbi kategóriába sorolnám magam, igaz nekem az alaptermészetem is olyan, hogy szeretek sokat nevetni, pedig messze nem vagyok nádszálkisasszony.

2019. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nevezik sztereotípiának mely bizonyos megfigyeléseken alapul. Persze a valóság és az egyének mindig mások. Egy statisztika sem a valóságot mutatja csak az átlagot. De átlagot vonni nem valóságos...
2019. okt. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert azt akarják, hogy így kompenzáljanak a külsejükért. Azt nem fogják fel, hogy a kövér emberek, ahogy a soványak, nem mind egyformák.
2019. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ezt azért mondják, mert nem aggódnak azon mit esznek/ehetnek, élvezik a kajálást, nem azon aggódnak, hogy "jajj 5 kiló plusz 2 hónap alatt" meg hasonlók
2019. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert általában ez van, hogy igen, jobb kedvűek. Talán mert belenyugodtak több dologba.
2019. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert nyakra-főre zabálják a csokit. De amúgy lehet csak kifelé mutatják ezt, amúgy meg otthon kimutatják a foguk fehérjéjét..
2019. okt. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!