Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudjam csillapítani az...

Hogyan tudjam csillapítani az orvosok/egészségügyi dolgozók iránt érzet gyűlöletemet ezek után? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Édesanyámat márciusban egy hipertóniás krízis után - ami azért alakult ki, mert a régi orvosa vízhajtó vérnyomás-csökkentőt írt fel folyamatosan - a kórházban epilepsziás roham érte, erős hányás kíséretében, ami által felborult az ionháztartása. Senki nem figyelt rá, se az orvosok, se az ápolók és természetesen a későbbiekben sem volt felelőse az esetnek pedig elkerülhető lett volna, ha jobban figyelnek rá. Okként annyit írtak rá, hogy nem rendeltetésszerűen szedett gyógyszerek okozták - ami hazugság, hiszen egy olyan gyógyszert sem szedett a régiek közül ami ezt okozhatta volna - így teljesen eltussolták a problémát. Azóta rengeteg orvoshoz jártunk, százezreket fizettünk soron kívüli/magán vizsgálatokért és tartós kézremegése, rázkódása valamint vérnyomás-ingadozása alakult ki nála. Soha nem fog többet normális életet élni és soha nem fogják többet normális munkahelyen alkalmazni főleg, hogy 50 bőven elmúlt. Mindez a DE belklinikáján történt és ezek után egy életre meggyűlöltem minden orvost és olyan embert, aki élet és halál urának képzeli el a hivatását. Kicsit belegondoltam, hogy lényegében az orvosoknak semmi felelőssége nincs, mert ha hibáznak is, bármilyen mondvacsinált okra hivatkozva lesöpörhetik magukról a felelősséget, mint ahogy tették azt édesanyámmal, hiszen a laikus pórnépnek úgysincs beleszólása a ténykedéseikbe és mára már teljesen megszűnt az erkölcs és felelősségérzet ebben az országban (lásd.: politikusmaffia és orvosbárók).

2019. okt. 9. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
a legtobb orvos pszichopata es targykent kezelik csak a betegeket. mashogy nehezen is lehetne elviselni az o szakmajukat. hiszen ha csak lego kockakat gyartassz es abba csuszik hiba akkor nincs rajtad akkora felelosseg, mintha emberekkel dolgoznal. ott a hiba sajnos eleteket tesz tonkre, lasd anyukad. viszont nem minden orvos egyforma. ezert nem is kene az osszeset gyulolnod. valamelyikbe azert van empatia, megha sokban nincs is. sajnos az egyetemen is az empatiat kinevelik beloluk.
2019. okt. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Javasoltam a családtagjaimnak, hogy indítsunk kártérítési pert valahogy, de senki nem hallotta meg a szavam. Úgy látszik ebben az országban büntetlenül megtehet mindent és visszaélhet a hatalmával az aki emberek felett hoz döntéseket legyen szó akár HR-esről, akár orvosról vagy cégvezetőről. Én pl. az eset óta depressziós lettem és a tanulmányaim is zsákutcába jutott.
2019. okt. 9. 18:13
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Ha lépni nem vagy hajlandó, akkor ne itt panaszkodd ki magad, hanem egy terepautánál
2019. okt. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3: ...aki majd megint azt fog velem csinálni ami az ő érdeke és olyan diagnózist állít fel meg ír fel gyógyszert, ami után prémiumot kaphat a gyógyszercégektől a felírt nyugtatók után. A pszichiáterek körében ez nyílt titok, hogy profitorientált érdekek mentén kísérleteznek gyógyszerekkel a pácienseken. Én már teljesen elveszítettem a bizalmam az orvosokban (ami talán soha nem is volt meg).
2019. okt. 9. 18:28
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Ugy csillapitsd hogy csak az adott orvost utalod, de azt nagyon.

Mert van orvos aki tenyleg segiteni akar.

Tudom mit erzel, mert nalunk a lanyomat tette tonkre egy penzehes boszorkany.

2019. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
És laikusként honnan veszed, hogy a vízhajtó okozta az hipertóniás krízist, valamint hogy nem szedett olyan gyógyszert, ami ezt okozhatta volna? (Mellesleg már ez a két állítás egymás mellett egy nagy katyvasz) Csak érdeklődöm. A gyógyszerhatástan azért nem éppen hétköznapi tudásanyag.
2019. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Teljesen egyetértek veled.


Én is gyűlölöm őket. Ha dokihoz kell mennem, szabályosan pánikrohamom van. A pénzt szeretik, de az, hogy emberségesek legyenek, hogy a tőlük telhető mindent megtegyenek a betegért hát elég kevés ezt a hivatást választó embernél tapasztaltam.......

2019. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#6: Utólag állapították meg, hogy a korábban szedett vérnyomáscsökkentőnek volt olyan hatása ami miatt kialakult ez az ionháztartás zavar. Az epilepsziás roham már annak a következménye volt, hogy a kórházban nem stabilizálták az állapotát és egy sor más probléma is megjelent, hiszen nem figyeltek rá normálisan (szobatársa segített neki és értesítette a nővéreket, akik egyáltalán nem néztek rá). Persze egyből ráfogták, hogy a régi gyógyszerei okozták, de ezeken módosítani és segíteni rajta már derogált nekik. Szóval hiába akarod kihozni, hogy én vagyok egy hü**e, nem! Egy f*s az egész magyar egészségügy az érzéketlen és pénz orientált orvosokkal és belesz**om mentalitású ápolókkal karöltve. Gratulálok Magyarország! Remélem minél hamarabb lehetőségem lesz elmenni innen egy civilizált, élhetőbb helyre.
2019. okt. 9. 22:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Senki nem mondta, hogy te vagy a hülye, csak nem hiszek el rögtön mindent, amit olvasok. A véleményem, hogy egyetlen rossz eü-s élmény miatt még nem kell minden eü dolgozót leszarozni, lássuk be, ez nem lenne fair. De látszik, hogy te nem akarsz felülkerekedni ezen a gyűlöleten, a kérdést is csak hőbörgés céljából írtad ki. Sok értelme éppen nem volt.
2019. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Bírom ezt a “már az egyetemen beléjük nevelik/kinevelik belőlük ezt és azt” szövegeket. Kíváncsi lennék hány ilyen kommentelőnek van személyes tapasztalata az orvosi egyetemmel értsd: hányan jártak oda.
2019. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!