Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon felek a viztol:/ Mit...

Nagyon felek a viztol:/ Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs semmi rossz emlekem a vizzel kapcsolatban, de nagyon felek tole...

Es jovore azaz 10.osztalyban kotelezo lesz uszni a suliba... Nos nekunk olyanokat mondtak a 10.-ek hogy egy kovet ledobnak a 2 meteres viz aljara es hozd fel... Sot heti 2 orank is lesz amibol max egyet tudok elhalasztani, a menstruáció miatt. Es elvileg ebbol is meg lehet bukni, fel evkor csinalnak belole egy vizsgát hogy ki mennyit fejlődött... Nagyon felek ettol az egesztol meg deszkaval se merek bele menni abba a rohadt vizbe... Valaki segítsen, hogy mit csinaljak, nagyon felek.



2019. okt. 10. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Legkésőbb nyáron önszorgalomból menj el és tanulj meg úszni, vagy legalább az alapokat, hogy ne félj az idegen helyzettől.

Ha sehogy nem megy, akkor iskolaváltás.

2019. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nyáron megtanulsz úszni. Elmész egy olyan strandra/medencébe, amit ismersz és olyannal mész, akiben megbízol és tud úszni. Hidd el, hamar ráérzel. 3 hónapod lesz rá. Suliban sokkal nehezebb megtanulni, mert stresszelnek, néznek, mély a víz stb. Olyanban kezd, ahol leér a lábad.
2019. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi vízbe kellene eleinte menned, hogy szokjad és legyőzd a félelmedet. Minél többször mész bele, annál jobban hozzá szoksz. Aztán lehet később már egyre mélyebb vízbe menni. Nem tudom, hogy tudsz-e úszni, azt nem írtad, de ha nem, akkor ideje lenne megtanulni. Ha igen, még nem igazán van okod félni.
2019. okt. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Ez aranyos, komolyan :D Előbb menj be olyannal akibe bízol talán, nem tudom most igy nem irnám le a tanácsokat mert én lennék a nyálas hülye fiu aki értelmetlen választ ad :'D

18f

2019. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok uszni
2019. okt. 10. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem, hogy miért köteleztetik az úszást egyes iskolákban. Szerintem majd eldönti az ember, hogy szeretne-e úszni, vagy sem. Amúgy úszni viszonylag gyorsan meglehet tanulni, csak egy jó tanár kell hozzá, viszont ha ennyire nem szeretnél, akkor sajnos marad az iskola váltás.
2019. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Iskolat tuti hogy nem fogok váltani egy hulye uszas miatt... Nagyon eros suli, sokat szenvedtem hogy bejussak
2019. okt. 10. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ha minden kötél szakad, nem lehetne valahogy felmentést szerezned? Nálunk az osztályban 2-en voltak felmentve tornából, az egyik egy 114 kilós csaj, és én nem vettem észre rajta, hogy baja lett volna, csak gondolom nem akarta, hogy szivassák. Szerintem az úszás alól is lehet szerezni valamit pl. allergiaorvosnál, hogy nem bírod a klórt, vagy hasonló. Jó tudom a fürdővízben is van. Vagy, eleve egy ilyen sport alól való felmentést, gondolom, akkor úsznod sem kéne.

Esetleg nincs valami orvos ismerősöd?

Ha minden kötél szakad, esetleg nem lehetne beszélni a tanárral? Ha jelen vagy az órákon, jó a magaviseleted stb. szerintem nem fognak ezért megbuktatni, jó esetben értékelni fogja, hogy ott vagy. Mondd el őszintén, hogy mi a helyzet, szerintem nem te vagy az egyetlen, aki nem tud úszni, én se tudok, és irtózok a nagy víztől. Esetleg, ha a tanár nem megértő, még szülőkkel be lehet menni az igazgatóhoz, hogy tud-e megoldást, vagy keress másik iskolát? Szerintem nem mondaná, hogy igen, keress másik sulit, azért ez a fajta rugalmatlanság nem vet jó fényt egy iskolára. Nyilván gondolná, hogy ha máshova mennél, csak felkerülne témába, hogy miért hagytad ott a régit, és egy ilyen indok nem vetne jó fényt rájuk, szerintem ezt az igazgató is tudja.

2019. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretném neked mondani, hogy nem nagy kunszt medencei körülmények között, ahol nincs vihar, meg ilyenek. Fenntart a víz. Tényleg próbáld ki majd egyedülis , uszodában, vagy strandon, akár tavas, akár folyós, akár medencés; na és akkor először mondjuk próbáld úgy, hogy ilyen kutyaúszásban, hogy kint van a vízből a fejed; és akkor a kezeddel ott kaparsz magad alatt; meg szerintem lábtempó az is mehet, azt most nem tudom visszaidézni, hogy láptempó van-e, ezt majd te kipróbálod, talán mehet úgy is, hogy csak kéz, meg mehet kézzel-lábbal is. Vagy tényleg amúgy jó úgyis, ha nem egyedül mész, hanem úszástanárral, vagy szülővel, baráttal. És egyébként először akár tényleg nyugodtan próbálhatod deszkával is. Pl medencében a medence széle mellett siklani deszkával a kézben, vagy akár anélkül is. Semmi baj nem lesz. Csak mindent ésszel, óvatosan, figyelmesen:) Felfekszel a vízre, rugdalsz párat, meg körözöl a kezeiddel, visz a víz, fenntart, te meg lebegsz rajta. Ne aggódjál, ügyes leszel!! :) Amúgy pl a gyorsúszás mikor előre nagy köröket körözöl a karjaiddal, és akkor úgy rugdosol és az a lábtempó. (Má' nem engem , hanem úgy föl-le emelgeted a lábaidat a vízből.) Az már csak menni fog, és akkor pl ha mondjuk másikfajta úszásmódot kérnek, de mondjuk nem mered; akkor leúszod azt is ilyen stílusba, és remélhetőleg, ha jóarc a tanár, akkor legalább egy kettest megad a szándékra. Hogy a szándék azért meg volt benne, hogy teljesítsed. De még pl a hátúszás is tud klassz lenni, pillangót még nem próbáltam, meg nemtom , van-e még. :) Vagy például akár esetleg megbeszéled a tanárral, hogy az alapórákra nem járnál be úszásból, hanem mondjuk különórában foglalkozna veled akár úszás tekintetében; akár adna neked talajon olyan feladatokat, pluszfeladatot, amit leosztályoz, és akkor úszás helyett neked abból lennének jegyeid. Szal vagy úszásszakkört tartana, vagy sportszakkört, amikor valamit ugrabugrálsz neki, akár ugyanazt, mint az órán, csak tudjon rá jegyet adni. De egyébként pl nemtom, hogy ingyen, szivességből, meg úgy egyáltalán vállalná-e, hogy túlórázik veled; lehet, hogy még úgy sem. De akkor amúgy tényleg beszélgessetek az igazgatóval, hogy ezzel a problémáddal mit lehetne kezdeni; vagy akkor tényleg iratkozzál át, ha muszáj ebből neked jegyednek lenni. Mert az úgy tényleg lehet, hogy kicsit kivételezésnek számítana, hogyha csak simán megengednék, hogy te ne járjál úszásórákra. Vagy pl nemtom, mennyire lehetne azt megcsinálni, és mennyire éreznéd cikinek, ha te kint ülnél a padon a medence mellett. Hát én nemtom, esetleg pszichológus tudhatna szerintem érdekes módon ebből felmentést adhatni, hogyha azt látná, hogy pl tényleg annyira félsz a víztől, de egyébként én nem értek ezekhez a dolgokhoz. Meg pl nemtom , hogy ő mennyire tudna segíteni neked pl, hogy mondjuk 11. osztályra már úszhass. De szal nem kell egyébként tényleg ráparázni, menni fog az!!! :) Nem olyan nagy ördöngösség, mint amilyennek elsőre látod; de egyébként volt olyan, hogy anyám bátyámat meg engem beiratott olyan 7-8, vagy még lehet, hogy 6-7 évesen úszni, és akkor én ott féltem, mert túl mély volt a víz, de aztán órán is pont abba az uszodába mentünk, és én rettegtem, hogy megint abba a mély vízű uszodába kell menni, ahol a vízben nem ér le a lábam; de 6-7-8. osztályban , vagy mikortól volt úszás, és addigra már leért a lábam:):):) Addig meg baromi mélynek találtam. Jó, mondjuk ezzel az utóbbival most nem túl sokat segítettem:) De azért próbálkoztam. :) Amúgy ha elengeded magad, és nem akarsz mindenáron leérni az aljára, nemtom , mennyire kell csinálni a lábtempót, mert rég voltam uszodában, de kb állni is lehet a vízben lebegve. Tehát úgy "beleállsz", hogy igazából nem is állsz, de a fejed kint van a vízből , a tested meg lebeg benne. Amint belemész, érezni fogod, hogy mire gondolok. De komolyan mondom. Szal nem kell ettől tartani. Menj el uszodába magadtól is ügyesen; és akkor menni fog. Ezt a "hozzuk föl az aljáról " -dolgot meg, ha tényleg kérnek ilyet, szerintem nyugodtan tagadd meg, ha nem akarsz annyira lemenni. Ebből szerintem nem lesz osztályzás. Ezt szerintem max játéknak szokták kitalálni, én arra gondolnék, hogy valszeg ez nem lesz kötelező. De ha mégis az lesz, akkor majd a gyorsúszásból mondjuk kapsz 3-ast,4-est, v 5-öst, és akkor az majd felhúzza az átlagodat. Nem kell tartani tőle, ügyes leszel, mindenki meg tudja csinálni!!! :):):) Szóval próbáld ki. Kérd meg először a szüleidet nyugodtan, hogy vigyenek el, és akkor ott lehetnek veled a medencében. Nem kell aggódni, nem kell félni!!!! :) Amúgy szal, aki mer úszni, annak élvezetes is tudhat lenni:)
2019. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 koszonom szepen a reszletes leirast:)
2019. okt. 10. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!