Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék a tehetetlenség...

Mit tehetnék a tehetetlenség ellen (stressztűrés, kellemetlen helyzetek)?

Figyelt kérdés

Van bennem egy jó nagy adag félelem nehezebb helyzetek iránt, például:

-terhes leszek még fiatalon és mindenki megtudja

-megerőszakolnak

-megaláznak szexuálisan

-kinevetnek

-otthagy a férjem a gyerekkel

-az utcára kerülök

-egész életemben takarítani fogok

-kihasználnak

-meglopnak, elveszik a pénzemet

-megkínoznak

-kibukok az egyetemről

-odajön hozzám valaki, akivel nem akarok beszélgetni és nem tudok elfutni


Igazából ezek közül egy pár már megtörtént... rólam annyit hogy 23 éves lány vagyok, egyetemista és eddig nem voltak anyagi problémáim, de nem akarom egész életemet stresszben leélni


Ez a félelem egész nap megvan bennem, sőt emiatt megy lassan a tanulás, emiatt vagyok szétszórt, nem tudok odafigyelni lassan semmire sem

Pszichiáternél voltam (soknál) és szedek is gygyszert, de ezek a gondolatok ugyanúgy megvannak, ráadásul a sok antipszichótól 30kgt híztam....


Valami ötlet? Esetleg mások is vannak ilyen cipőben? Vagy valami önvédelmi csoportba vagy dráma csoportba menjek el?


Köszönöm!



2019. okt. 11. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A fejedben tegyél rendet mert amitől félsz az bekövetkezik.


Tehát tanuld meg irányítani a gondolataidat, és a tanulásra iranyitsd az energiádat.

A jövödön gondolkozz.

Menj el dolgozni, hogy kevesebb idős maradjon. Fizikailag is fáradj el.


Ha nincs probléma csinálsz?

2019. okt. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Akkor gyakorold azt hogy URALKODSZ magadon.

Ha jelent ez még valamit.

Ha nem akarsz stresszelni tanuld meg elengedni a szar negativ gondolatokat. Maskepp nem megy, nem is ertem ezt miert nem fogjak fel sokan.

En is mondhatnam magamnak sot volt is ilyen, nap hisszat hogy mekkora gaz vagyok es ettol felek attol felek. Igy a fejem ezekkel volt tele, csoda hogy elkezdtem stresszelni? Minek! Fejezd abba! Szerencsere nekem a csaladom keznel van es ok mindkg terelgettek ha hulyen gondolkoztam, felnottkent meg mar pontosan tudom mikor jonnek a rombolo gondolatom amiket ki kell rugdosni a fejbol, de a legtobb ember eszre sem veszi. Csak eli meg, csak hagyja hadd jojjon es csodalkozik hogy full szar a kedve, hitetlen lesz onmagaval szemben stb.

Pedig komoly osszefugges van a ketto kozott, hogy te mire gondolsz, mivel “tomod tele a fejed” es a hangulat/allapot kozott...


Tehat azt javaslom elso korbe vedd eszre azt amikor nem epitoen gondolkodsz. Es probald meg szeretni magad.

2019. okt. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pszichológust, vagy pszichoterapeutát keress, aki beszélget veled, rávezet a probléma megoldására.

Ha jobban szeretnéd érezni magad, akkor a gondolataidon lenne érdemes változtatni. Millió dolog van, amitől lehetne félni minden pillanatban: " következő pillanatban valami rettenetes történik". Az okát lenne érdemes megtalálni (beszélgetéssel), amiért ezek a félelmek kialakultak.

Mindfulness, autogén tréning is segíthet.

2019. okt. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!

Egyszerűen sajnos olyan erővel jönnek ezek az irreális félelem gondolatok és hanghallások, hogy azokon nagyon nehéz uralkodnom.

Ezért van az, hogy 10X annyi időbe telik nekem minden és hogy szét vagyok csapva

Már évek óta járok különböző szakorvosokhoz, pszichológusokhoz, pszichiáternél és pszichoterapeutánál is voltam már 10 különböző orvosnál.

Nagyon kellemetlen érzés, mivel egyikőjük se tudta megmondani, hogy mi ez, sőt, még jól fel is ingereltek.

Félek, soha nem fogok tudni teljes életet élni, mindig rámtörnek ezek a gondolatok. Olyan, mint a klinikai depresszió kb (nem olyanom van, csak arról beszélek, hogy olyankor nehéz tennem ellenük és öngyilkos kísérletem is volt már)

Rohadt sok időt elvesz az életemből ez az állapoti-okfejtés, főleg, hogy még mindig nem került megfejtésre az oka

Nem akarok egész életemben kórházba rohangálni, de azon is gondolkoztam már, hogy elaltattatom magam KCl-lel, mert nekem ez az élet nem kell! Beteg vagyok!! Ez csak egy szenvedés így és nem fogom tudni magamat a későbbiekben eltartani hogyha ilyenjeim vannak.

Kórházba is voltam már emiatt, ott meg a sok mellékhatástól nyögtem

2019. okt. 11. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod elhinni, kérdező, de a bélflórádat kell helyrehozni, és a többi egy csapásra megoldódik. Sajnos manapság nagyon sokan járnak a te cipődben. Elég, ha csak egy-két baktériumtörzs kipusztul a beleidből, hatalmas gebasszok állnak elő. Amiket leírtál, tipikus tünetei ennek.
2019. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nezd meg a Titok c filmet

Vonzas törvenye


Minden fejböl indul el

2019. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Legyenszépnapod! ***** válasza:

A bélflórásnak igaza lehet, de még annyit hozzátennék,hogy én is régebben elég sokat stesszeltem, aztán most már nem stresszelek mert abban bízok hogy Isten segít majd, ahogy eddig is mindig


Tudom ez naívnak meg erőltetettnek hangzik de nekem ez válik be a mai napig : )


Sok sikert és kitartást! A stresszt le lehet győzni!

2019. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!