Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan tulajdonságaitok,...

Vannak olyan tulajdonságaitok, hobbijaitok, amik általában nem szoktak megférni egymással, és sokan csodálkoznak, hogy ti mindkettőt űzitek?

Figyelt kérdés
Én például nagyon sok mindent kipróbáltam életemben, valaminél megragadtam, valami jobban, valami rosszabbul ment, de nagyon sokan rácsodálkoznak például, hogy zongorázok is, meg testépítek is. Sokan elcsodálkoznak ezen, mondván, kigyúrt zongoristát még nem láttak, a konditerem tulajdonosa meg azt mondta, hogy ez azért is fura, mert az erőemelés begörcsösíti az ujjakat, és a zongora meg finom ujjmozgást követel meg. Nekem megy mindkettő. Bár hosszú távon begörcsölnek az ujjaim a zongorázástól, de egy óra folyamatos játékot azért kibírok. De ezen kívül például cross motorozok is, és olvasni is szeretek történelmi regényeket. Ez a két hobbi is ritkán jár együtt. Nektek vannak ilyenek? Amikor a vagányság keveredik az intellektussal? Az erő a művészettel? Vagy bármilyen más kombináció?

2019. okt. 14. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Én gördeszkával közlekedek, mégis amatőr író vagyok. Nemrégiben megalkottam első verseskötetem, illetve kisebb novelláim már megszülettek, két regényem is készülőben van. A számomra kedves személyeket pedig gyakran saját, névreszóló történettel lepem meg. Mégis lázadónak, túlon túl extrémnek tűnök első benyomásra általában. Ugyanis hidegen hagynak a konvencionális szabályok. Imádom a rockot minden mennyiségben, ugyanakkor élek és halok a színházi darabokért - legyen az egy Tartuffe, vagy egy Cyrano de Bergerac. Ritka választékosan tudom kifejezni magam, mégis gyakran kocsis káromkodások hagyják el az ajkam. Adrenalin függő vagyok, örökkön örökké veszélyt keresek, de egy szép tájban elveszek, s órákig tudom kémlelni az eget, imádom a természetet, mégis a nyüzsgő város tart mozgásban. Szeretem megélni a pillanatot, hosszan elgyönyörködni benne, míg máskor a tettvágy hajt, mozogni vágyom, kerékpározni vagy erdőbe túrázni. Mondhatni paradoxon vagyok és millióféle ellentét jellemez. Nem tagadom, ilyen vagyok. Sokak szerint érdekes, még többek szerint furcsa és nem normális. De, hát szubjektív, hogy manapság mi a normális.
2019. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen (építész szak) a legtöbb ismerősöm a bulizás, partizás mellett olvasott rengeteget, festettek, írtak.
2019. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kondizás és versírás.
2019. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Huh, igen. Inkább tulajdonságok, de kapcsolódik a hobbijaimhoz is. Imádok sminkelni, ha sminkelek, mindig full glam, nagyon extra sminket csinálok, egyszerűen imádom magát a folyamatot, imádok valami kreatívat alkotni az arcomon. Emellé még csinosan is öltözködöm, ezért is csodálkoznak az emberek, amikor közlöm, hogy kamionsofőr leszek, odavagyok az autókért, szeretem a focit, és szabadidőmben bűnügyi dokumentumfilmeket nézek, és többet tudok a sorozatgyilkosokról, mint ami egészséges lenne.

Az életem másik legmeghatározóbb dolga az utazás. A hétköznapokon szoknyában és sminkben vagyok, utazáskor leggings, sportcipő, kényelmes póló, kócos haj, nulla smink.

De a smink és az utazás is "ütközik" a személyiségemmel, mert szociális fóbiám és kóros önbizalomhiányom van, félek beszélni az emberekkel, mert félek, hogy mit gondolnak rólam, kerülöm a szemkontaktust, soha nem volt még kapcsolatom, ilyenek... De azért a világ végére elutazok egyedül, és isten ments, hogy vigyek magammal bárkit is, még elrontaná az egészet. :D

2019. okt. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy látom az írás sok mindenkinél jelen van :) Én is elmerültem már benne, van vagy 80 szürreális mesém, rengeteg versem, másfél regényem, és milliónyi kallódó, félbehagyott, elfeledett, vagy utólag megutált novellám is.


Amúgy én tök bírom a vállaltan, és önbecsüléssel telített szochiophobiás embereket, mert ők bár a társadalom szemében törékenynek, és gyengének tűnnek, de valójában ők a legerősebbek. Legalábbis bizonyos fajtájuk. Mert nem függnek másoktól, saját értékrendjük, saját útjuk van, csak magukra számíthatnak, és ez megedzi a lelket.

2019. okt. 16. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!