Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a neve és értelme az...

Mi a neve és értelme az alábbi viselkedésnek?

Figyelt kérdés

Ma, 2019 október 15-én szokatlanul jó idő volt, 26C fok. Többekkel beszélgettem és mondtam, ogy mennyire élvezem, nekem nagyon tetszik, elfogadnám egész évben is. (De ez csak egy állásfoglalás volt, az enyém, egy szubjektív vélemény, hogy nekem tetszik ez az idő.) Erre beleállnak leérvelni, hogyha ez lenne egész évben, akkor nem pusztulnának ki a bogarak, meg a növények ritmusába is bezavarna stb stb. Amit nem értek ebben, hogy miért ez jut eszükbe egyeseknek arról, hogy azt mondom, hogy nekem tetszik ez a meleg idő és élvezem?


(Nem visel meg, mindenkinek joga van a véleményéhez, a kérdés arra irányul, hogy se nekem se a szomszédaimnak nincs ráhatása, én csak annyit mondok, hogy tetszik nekem, erre beleállnak érvcsatázni. Mintha bármi jelentősége is lenne.)



#kekeckedes #érvhajhászat #ellentmondásmánia
2019. okt. 15. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
19%

Gondolkozz logikusan. Hazánk a 4 évszakra van beállva, ami a klímaváltozás miatt, sajnos már csak 2 lesz. Ez megviseli a környezetet. Persze,hogy pont az embereknek a környezet jut eszébe, mert most a csapból is ez folyik, a klímaváltozás.

Hazánk úgyis el fog sivatagosodni, mert a fákat csak vágják ki, de újakat alig telepítenek. Régebben novemberben már nagyon hideg volt, az elmúlt időszakokban inkább ez nagyon eltolódik.

Szinte nincs is tavasz és ősz. Ez nagyon meg fogja viselni a környezetet, az állatokat, növényeket. Teljesen más élővilág fog majd kialakulni.


Menj az Egyenlítő környékére lakni, ha egész évben meleget akarsz.

2019. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak ilyen személyiségtípusúak, és beszélgetni akarnak.

Nem bunkók, hanem szeretik hozzáfűzni a beszélgetéshez a saját gondolataikat, tudásukat arról, amit mondasz, bízva abban, hogy te is hozzá tudsz fűzni valamilyen saját gondolatot, vagy érdekességet.

Nem érik be felszínes csevegéssel arról, hogy őszhöz képest milyen meleg van most, bezzeg az milyen rossz, hogy télen repkednek a mínuszok; esetleg arról, hogy mit csináltak aznap, vagy a hétvégén. Röviden, erre van igényük, ennyi.

(Meg valahol ez dicsekvés is a tudással, viszont azt a másik típus is szokott, csak általában a kinézettel, márkás cuccokkal, utazásokkal, autóval, stb.)


Én ebbe a típusba tartozom, és pont ezért, senkinek sem tudok megnyílni. Nekem olyan társaság kéne, akikkel beszélgetés közben tanulhatunk is egymástól.


Megoldás: keress magadhoz hasonlókat, nehezen hiszem, hogy a te környezetedben nincsenek.

2019. okt. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2es jókat írtál, köszì.

Az 1es válaszoló ugyanabba az érvcsatába csúszott bele, mint az utcabelim tegnap délután. Az eszemmel én is megértem mindezt, de kérdezem (kiabatív nagybetűkkel)

HA ÉLVEZEM A SZOKATLAN MELEGET, ATTÓL ROSSZABB LESZ A FÖLDNEK?

Vagy attól lennék jobb ember, hogyha én is nyivákolnék a klímaváltozás miatt?

2019. okt. 16. 06:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Figyike, senki nem nyivákol, ahogy az előbb írtad. Csupán valakinek ez jut először az eszébe és nem az, ami neked. Különbözőek vagyunk, tehát különböznek a gondolataink is, ez nálad meg van?
2019. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!