Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tegyek, hogy a szeretetnyel...

Mi tegyek, hogy a szeretetnyelvem megléte/hiánya ne "befolyásolja" a hangulatomat?

Figyelt kérdés

Sokáig nem értettem, hogy miért van az, hogy bizonyos emberekkel, társasággal minden probléma nélkül önmagamat tudom adni, tudok "csillogni", mások mellett meg láthatatlannak és aprónak érzem magam.


Nemrég jött a felismerés: azok az emberek, akik az elejétől fogva figyelnek rám, érdeklődéssel vannak irántam = azzal a szeretnyelvvel közelednek felém, amire szükségem van, akkor hirtelen nagyon boldog leszek, önmagamat adom. Ellenben, ha valaki(k) nem figyel(nek) rám az elejétől, akkor olyan gyorsan begubozódom, hogy egy idő után meg se szólalok, és nagyon rosszul érzem magam.


Szeretném, hogy ne az határozza meg a lelkiállapotomat, hangulatomat, hogy egy bizonyos embercsoport közli-e felém az általam beszélt szeretetnyelvet.


Valszeg ha nyitnék olyan emberek előtt is, akik egyből nem rajongnak körbe, akkor egy idő után figyelnének rám, tehát nem hiszem, hogy az a probléma, hogy nem a megfelelő emberekkel kezdek.



2019. okt. 16. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
ez ellen nem sokat tudsz tenni, ez hatással van rád és kész
2019. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne függj az aktuál-megmondó-pszicho-guruk süket szövegétől (lásd" szeretetnyelv"), add önmagadat és ne akarj mindenáron mindenkinek tetszeni vagy mindenütt elfogadást találni.


Úgy viselkedsz, mint egy hisztis kétéves: ha nem veled foglalkoznak kezdettől fogva, akkor megsértődsz és begubózol és várod a csodát. Holott vannak emberek, akik nem tudnak nyitni azonnal másokra - rád sem - , lassabban oldódnak fel és csak idővel tudnak másokkal jól kommunikálni.


"Sokáig nem értettem, hogy miért van az, hogy bizonyos emberekkel, társasággal minden probléma nélkül önmagamat tudom adni, tudok "csillogni", mások mellett meg láthatatlannak és aprónak érzem magam."


Ha jól megfigyeled, ez minden embernél így van. Csak a számára megfelelő társaságban tudja magát igazán elengedni és otthon érezni és azokkal tud jól meglenni, akikkel egy húron pendül.

2019. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolónak igaza van. Nőj fel és lépj túl a törékeny kis egódon.
2019. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!