Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai 20-as,30-as generációra...

A mai 20-as,30-as generációra szerintetek is jellemző az egoizmus, a beképzeltség, és az önimádat?

Figyelt kérdés
84-ben születtem, tehát én is beletartozom ebbe a generációba... de sokszor úgy érzem, sokkal jobb lett volna mondjuk a korábbi évtizedekben felnőttnek lenni mint manapság, mert akkor még az emberek is sokkal normálisabbak voltak.

2019. okt. 17. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Huszonéves vagyok és semmi önbizalmam.
2019. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Inkább a Y és a Z generációra jellemző.



Tényleg régen minden jobb volt. Nem volt ám háború. Nem mészárolták le az embereket. Tényleg. Nem volt holokauszt,sem koncentrációs tábor. Ezek csak mesék.

2019. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
35%
Szerintem a középsulisokra inkább jellemző,hogy sok szülő mindent megenged és emiatt azt képzelik ők a királyok... én is a 20-30korosztály vagyok,de nálunk szerintem nem jellemző. Oké,néhánynak nagyobb a szája,de egoistát nem igazán ismerek.
2019. okt. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ennél árnyaltabb a kép.

Pl. itt a gyakorin rengeteg olyan kérdező van, akik magukba vannak fordulva, semmi önbizalmuk, társas kapcsolatuk nulla, 25 évesen még senkijük sem volt stb.


Szóval ilyen is, olyan is akad.

Mint régebben.

2019. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Én tizenévestől nyolcvan-egynéhány évesig egyaránt ismerek beképzelt, "majd én megmondom, mi hogy van" hozzáállású embereket. Nem az életkortól függ.
2019. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom mire célzol.


De ez a régen jobb vót,hagyjuk már.

Amikor nem hagytak feljebb lépni nem tudtál érvényesülni hanem be kellett fogd a szád mert az undorító kommunizmus volt,ennek isszuk a levét most.


Mire gondolsz önimádat alatt.


Arra,hogy többre vágynak egy Szocüdülésnél vagy,hogy minőséget szeretjük meg karrieristák vagyunk sokan esetleg aki szereti magát?

2019. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont most van több "csökevény" akik még arra is képtelenek, hogy szóba álljanak masokkal.


Tudom hogy ezerszer romantikusabbnak tűnik az az idő, amikor az ember még nem volt életben, vagy amikor fiatal volt, és ezért nosztalgikus számára, de s eggfejek mindig is voltak és lesznek..

Mint ahogy olyan emberek is, akik visszavágynának régebbi időkbe, mert szerintük éppencsakhogy lecsusztak a jóról.

2019. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Volt egy kutatás miszerint az emberek többsége (pontos százalékot nem tudok) felsőbbrendűnek érzi magát másoknál.


Ez nem feltétlenül egoizmusban nyilvánul meg számunkra (a külvilágnak annak tűnhet), csak szimplán magunkat sokkal fontosabbnak tartjuk másoknál, a saját érdekeinket általában mások érdekei elé helyezzük.


Nem hinném, hogy konkrétan egy generációra rálehetne húzni ezt amit kérdezel. Amit írtam az meg az emberek többségére igaz és könnyen félre lehet érteni.


[link]

2019. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8-as vagyok, a felsőbbrendű talán nem is megfelelő kifejezés, a fontosabb helytállóbb lenne.
2019. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Csak annyira, mint a 40-es 50-eseknél.
2019. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!