Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek hogy ne használják...

Mit tegyek hogy ne használják ki újra és újra a jóindulatomat?

Figyelt kérdés
En mindig mindenkivel kedves vagyok megcsinalok nekik mindent es azt kapom vissza hogy atvagnak allandoan... egy ideig ideges vagyok emiatt aztan megbocsajtok nekik ujra meg ujra, es kezdodik eloszor. Hogy lehetne kiiktatni ezt a korforgast??

2019. okt. 17. 12:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Es kezdodik elorol*
2019. okt. 17. 12:29
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Jó tett helyébe jót soha ne várj. Így nem használnak ki. Mert nem tudnak.
2019. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miután sokat segítettél valakinek, kérj te is valamit, találj ki valamit, amiben "csak ő tud neked segíteni". Ha nem segít, vagy mismásolás jön, akkor rögtön tudhatod hogy nem számíthatsz rá. Sőt, egy induló baráti kapcsolat elején is kipróbálhatsz ilyet, miután már párszor segítettél. Ettől függetlenül is lehet olyan viszont, hogy az illető akarna segíteni, de tényleg nem tud. Ha egyoldalú a kapcsolat, akkor te se adj állandóan, ne állj rendelkezésre.
2019. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálják, mert hagyod magad kihasználni. Az nem kedvesség, ha minden csettintésre ugrasz és a saját károdra segítesz és az sem, ha megbocsátod mindenkinek a szemétkedést akkor is ha már bebizonyították, hogy megint át fognak verni. Ez nem kedvesség, hanem ostobaság, ne haragudj. Olvass utána az asszertív kommunikációnak és kezdd el gyakorolni.
2019. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A puding próbája az evés. Akkor derül csak ki, hogy az illető valóban az-e akinek látod, ha te szorulsz segítségre és valóban segít. Aki ilyen az megérdemli, hogy a jóindulatod. Aki nem az csak kihasznál.
2019. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg nemet mondani. Eleinte sz*r lesz, lehet, utálni is fognak, de ha kibírod, végre egyszer magadért, akkor kilépsz ebből a mérgező folyamatból.


Legyél önző, tedd meg!

2019. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, sajnos ilyesmikre szamitottam :/ es igy mas megoldas nem nagyon letezik ezek szerint:/
2019. okt. 17. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem létezik, gyakorolni kell a kellemetlen szituációk megélését is. Tudom, milyen érzés annak, aki mindig meg akar felelni másoknak hogy "akkor mit mondanak" "megszólnak" "jajj megutálnak" viszont ha hagyod magad, akkor mindig csak kihasználás miatt fognak keresni. Amikor megkapták amit akartak, eltűnnek, amíg ismét nem kell segítség, mert akkokr előkerülnek. Az én életemben így volt.
2019. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Másoknak segíteni nagyszerű dolog. Ne félj, akinek segítettél, meg fognak találni, amikor...


... amikor újra szükségük lesz a segítségedre.


A dolog nyitja nagyon egyszerű. Ne számíts viszonzásra, így nem fogsz csalódni. De ettől még ne fogd vissza magad, ha tudsz, segíts. Te ilyen vagy, ne akarj ezen változtatni, ne akard magad megerőszakolni.

2019. okt. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!