Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire erős az emberekben...

Mennyire erős az emberekben az irigység?

Figyelt kérdés

Szerinted hanyagolhatnak valakit az miatt a régi ismerősei, mert az illető többre vitte, mint ők? Zavarhat egy régi barátot az, ha a másik sokkal többre vitte, mint ő, és sokkal jobban él?

Ha pl egy régi ismerősöm sokat beszél az utazásairól, de megtudja innen-onnan, hogy én sokkal többet utazom nála, és amit ő erős pontnak talál az életében, amiben ő "jó", az valójában nem is nagy szám, lehet irigy rám ez miatt? Vagy mikor pl valaki folyton a karrierjével henceg, de kiderül, hogy a másiknak sokkal komolyabb karrierje van, amivel sokkal többet is keres és jobb is a munkája (pl szabadabb, kevesebb munkaóra...stb.)? Vagy mikor valaki meg akarja mutatni a régi haverjának az új kocsiját, de kiderül a találkozáskor, hogy időközben a régi haver sokkal jobbal jár, csak nem mutogatta?

Mennyire irigy az átlag magyar fiatal? Én nagyon sok beszólást kapok. Az egyik szerintem irigy arra, hogy nekem van saját lakásom, neki meg nincs. A másikat zavarja, hogy nekem van párkapcsolatom, neki meg nincs. A harmadikat meg zavarja, ha jobb kocsim van, mint neki, a negyedik meg beszólogat, milyen sok és drága hobbim van, amire neki nincs kapacitása.

Nem érdemes kitörni az átlag magyar életszínvonalból, mert ellepnek az irigyek?


2019. okt. 18. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen emberekkel nem kell foglalkozni és meg van oldva.
2019. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem akkor irigy az ember ha magával az életével stb elégedetlen. Én is utazom elég sokat, de ha kiderülne hogy xy barátom többet utazna egyàltalán nem zavarna mert nekem ez is böven elég! :))


Ha sokan irigyek az baj, mert akkor sok az elégedetlen ember... ha belegindolunk a dolgok mögé nincs olyan ember akit utálni kéne a rossz jelleme miatt, mert rájövünk inkább minden rossz sajnálni való valahol.

2019. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én sajnálom az ilyen irigy embereket, de rajtam nem segít, mikor az ismerőseim kb fele lassan elfordul tőlem, mert nem bírja nézni, hallgatni, hogy jobban élek, mint ők. Ugyanonnan indultunk, sokan cikiztek, amiért tanultam, sok időt öltem a karrierembe, most meg, hogy beérett a dolog, kikaparnák a szemem egy fél utazásomért is, nemhogy a lakásomért vagy az autómért.

Persze, ha ki kellene használni, az nagyon menne nekik. Egyik régi haver szívesen kéregetett kölcsön, párom egyik barátja meg többször ajánlgatta, milyen szívesen eljönne velük a kisebb kirándulásainkra, vigyük el őt. Persze ingyen, soha nem adott bele semmibe, azért sem hívunk már sehova senkit, mert semmibe nem szálltak bele (pl útdíj, üzemanyag).

Egyébként meg hallgatjuk közel mindenkitől a "nektek aztán jól megy" meg "túl magas lovon ültök, innen lehet ám nagyot esni!" szöveget. A kérdés csak annyi, hogy az ismerősök, rokonok egy részének ez az irigység a viselkedését is megváltoztatta (általában úgy, hogy kerülik a tartalmasabb beszélgetéseket velünk, nem érdeklődnek, nem gratulálnak semmihez...stb.), a másik része meg csendben tűri és csak néha szólja el magát vagy annyit sem.

2019. okt. 18. 09:49
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Igen, a világon mindenki irigy rád.
2019. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Saját utadat érdemes járni és megerősödni. Te nem tehetsz arról, hogy a másiknak milyen az élete és azzal miért, milyen mértékben nem elégedett. Rajtad akarja levezetni, hogy önbecsülését feljavíthassa, beszól valamit, ez valójában kétségbeesett segítségkérés a részéről, szenved és ahelyett hogy tenne önmagáért, vagy elfogadná ami van, utálkozik.
2019. okt. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Nezd. En dolgom is jobban megy mint a tobbieknek vagy a barataimnak. De en soha nem dorgolom az orruk ala. Latjak neten instan vagy facen ha kirakok egy egy fotot de eloben semmilyen szinten nem ereztetem hogy nekem mekkora kiralysag. Egy idoben egyik legjobb baratnom is irigy volt - ereztem rajta, de en ugyanolyan maradtam vele, leginkabb olyan temakat erintettem ahol nem szamitanak ezek a dolgok... ma mar nem irigy hanem buszke ram... stb.

Nem lehet hogy VALAHOL azt erezteted veluk hogy kevesebbek nalad, egyeb esetben nem tudom miert fordulnanak el. Te is attol fordulnal el ha egy ismerosod kerkedne a javaival nem azert mert van neki... ;)

Ha nem is szandekos akkor is lehet valami, vagy csak sosem kedveltek, de ezt ketlem. Gondold vegig a helyzeteket, jeleneteket stb. Nem mellesleg en a neten sem rakom szarasig ezeket a kepeket. Sokszor ugy utazgatom hogy senki nem tud rola, aztan haza jovok es ha veletlenul szoba kerul megemlitem. De van hogy pl az emlitett baratnomnek csak annyit mondok hogy a hetvegen nem erek ra de jovoheten talizhatunk. Nem dorgolom az orra ala hogy megint hova utaztam o meg nem...

2019. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én azt veszem észre, hogy mivel régen én voltam a hierachia alján, a szegény kis szerencsétlen a családban, az osztályban, a baráti körben...stb., hogy most fáj azoknak az embereknek, akik akkor a lábukat törölhették belém, hogy most én lettem a nagyobb hal és nem csinálhatnak meg velem akármit, mint régen. Pl nem fogok senkinek sem ugrálni, ha nem akarok, nem fogom ingyen cipelni senki hátsóját, aki ráadásul még nem is olyan jó társaság, és nem fogom órákig senki panaszkodását hallgatni, hogy mire nincs pénze és bezzeg nekem de jól megy, miközben ott virít az új 300 ezres telefon a kezében és havi 70 ezret eldohányzik.

Régen sokan adtak kéretlen tanácsot, amiket rendre nem fogadtam meg, azért tartok ott, ahol. Rokonok pl ezt sem nézik jó szemmel. Hogy én nem álltam be a sorba közéjük.


Az irigykedő embereket, akiken nagyon látszott, én is megpróbáltam békíteni, de aki ebben nőtt fel, hogy mindig méregesse magát a másikkal, azt nem tudom leszoktatni erről. Hiába mondjuk a párommal, hogy az anyagi jólétnek is vannak hátulütői, megvan a maga böjtje (pl nem heti 40 órát dolgozunk), de ezzel senki nem törődik. Csak az utazásokat látja, az autót, a lakást, a drága holmikat. Rejtegetni nem fogok semmit, de beszámolni sem szoktam arról, mit vettem. De vannak dolgok, amiket akaratlanul is észrevesznek, pl ha előveszem a telefonom, látják, ha beállok kocsival valahova, látják, látják a ruhacímkét...stb.

2019. okt. 18. 10:43
 8/8 anonim ***** válasza:

"hogy most fáj azoknak az embereknek, akik akkor a lábukat törölhették belém"


De miért vagy velük kapcsolatban? Én még csak véletlenül sem futottam eddig össze a régi ismerőseimmel.

2019. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!