Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy nekem nincsenek...

Normális, hogy nekem nincsenek olyan céljaim az életben, amelyek jellemzőek az emberek 95%-ra?

Figyelt kérdés

Erről a kérdésről... https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

... meg arról jutott eszembe, hogy az utóbbi időben több velem egykorú (én 26 vagyok) ismerősöm is megházasodott/meg fog házasodni valaki pedig gyereket vállalt/vállal és természetesen mindenkinek van már diplomája. Tehát kb azt a tendenciát látom mindenhol, hogy a normális ember a következőképpen építi fel az életét:

Egyetemre megy -> megismerkedik az okos, szép párjával -> lediplomázik -> mindkettőnek lesz egy szuper, jól fizető munkahelye -> közösen laknak albiban -> a pasi 24-26 évesen megkéri a csaj kezét -> esküvő, mialatt már összedobtak együtt egy családi házra valót esetleg hitel (vagy szülők besegítenek) -> saját lakásba vállalnak szigorúan egy gyereket (részben az önámítós boldogság mantrázása céljából ill, hogy a kismama naponta posztolgathassa miként nyerte vissza a formáját és milyen szép az új csöppség) -> a karrierjüket természetesen folyamatosan fejlesztik -> felnevelik a gyerek(ek)et (akik természetesen egyetemre fognak járni) ők pedig nyugisan szépkorúak lesznek

Esetleg annyiban lehet más a folyamat, hogy gyermekvállalás előtt kiköltöznek és külföldön folytatják az útjukat.


Eközben én totálisan elcse***em az életem: Kitanultam egy semmire nem jó szakmát amiben 6 év elteltével soha nem dolgoztam. Egy egyetemi szakot már otthagytam, de lehet a másikból se lesz soha diplomám. A szakmai tudásom nulla emiatt soha nem dolgoztam és emiatt nulla egzisztenciám van (mamahotel). Motivációm/céljaim/energiám nincsenek. Barátnőm sose volt, családalapításnak pedig az előbbiek fényében szikra reménye sincs. Mivel a mostanit utálom, ezért ki akarok tanulni egy másik szakmát, de már 30 leszek mire azzal végzek és ki tudja hogy fogok tudni azzal elhelyezkedni.



2019. okt. 18. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

"saját lakásba vállalnak szigorúan egy gyereket (részben az önámítós boldogság mantrázása céljából ill, hogy a kismama naponta posztolgathassa miként nyerte vissza a formáját és milyen szép az új csöppség)"


Hogy te mekkora egy tuskó p.cs vagy!


Ne a jövővel foglalkozz, ne picsogj, hanem építsd az életed, fejlődj és tanulj, ha valamit el akarsz érni. A jelenben élj, tegyél meg mindent azért, hogy a lehető legjobban alakuljon. NE MÁSOK ÉLETÉVEL FOGLALKOZZ!


Kérdésre a válasz: Kinek mi a normális? Van, aki nem akar gyereket, ő is ugyanolyan normális.

2019. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Nekem például teljesen más céljaim vannak az életben, mint az általad felvázolt általános életút (a családalapítás és letelepedés teljesen kimarad belőle) és semmivel sem érzem magam kevesebbnek emiatt másoknál. A nullánál is mélyebbről indultam és mégis jól haladok az életemben.

Szedd össze magad, hagyd abba az önsajnáltatást, tanulj önismeretet, találd ki, hogy TE mit akarsz elérni az életben mint egyén aztán emeld fel a segged és tegyél érte. Fiatal vagy még, 30 évesen se leszel öreg, nem kell magad elásnod, de ha továbbra is csak poshadsz a langyos szarban akkor soha nem fog semmi se változni.

2019. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég fura elképzelésed van a "normális" emberek életviteléről. Elég sok embert ismerek aki normális és már az első lépésedig se jutott el mert mást akart csinálni ami nem feltétlenül fizet szuper jól, de élvezi.


A motivációs problémádon meg lehetne segíteni ha kipróbálnál valami melót. Segédmunkás, gyári munkás, stb. A motiváció nem csak arról szólhat, hogy valami irdatlan király célt elérj hanem arról is, hogy elkerülj valamit. Csinálj valamit, akármit. Igazuk van az előttem szólóknak, ne másokkal foglalkozz hanem magaddal, mert ameddig a mamahotel kényelmét élvezed és otthon sajnáltatod magad addig semmi nem fog változni.

2019. okt. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Metionin ***** válasza:
68%
Attól függ hogy sajnálod/sajnálnád-e hogy kimaradsz ezekből a dolgokból. Mert ha nem, akkor ez csak simán nem a te értékrended és kész. Pl. én nem akarok fancy esküvőt meg gyereket, így tökre hidegen hagy hogy a kortársaim nagy része a nászútjáról posztol vagy épp szaros seggeket törölget.
2019. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!