Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valaki egyáltalán nem...

Lehet valaki egyáltalán nem bosszúálló természetű eredendően, vagy mindenkiből ki lehet hozni az "állatot" egy kellően súlyos traumával?

Figyelt kérdés
2019. okt. 19. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkibôl ki lehet hozni az állatot, az ösztön az önvédelemre bennünk van.
2019. okt. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az önvédelem a sérülés megelőzésére való, a bosszúval meg nem kerülsz el semmit, csak törlesztesz utólag.
2019. okt. 19. 08:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Oh, hogy kizárólag a bosszúból elkövetett erôszakra gondolsz.


Nos, nem hiszem. Van aki a végsôkig tűr majd inkább saját magát öli meg. Belôlük csak úgy lehetne kihozni az "állatot", ha eléggé megtörjük ahhoz, hogy kialakuljon az elméjében mégegy személyiség amely átveszi az irányítást olyan esetben amikor az eredeti személyiség "el akar bújni" és / vagy összeomlik. Az a személyiség az eredeti védelméért lenne és érezhetné veszélyforrásnak a trauma okozóját és megölhetné.


Nyilván nagyon kevés az esély, hogy ez pont összejöjjön, de nem lehetetlen.

2019. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok bosszúálló természetű, nem tervezek, nem szervezkedek, nem valósítok meg semmilyen bosszút, egyszerűen törlöm az illetőt az életemből, továbbiakban levegő.

Viszont hazudnék, ha azt írnám, hogy nem tölt el jó érzéssel, de főleg elégtétellel, ha tudomásomra jut, hogy az illető valamivel alaposan megszívta.

2019. okt. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok és ezt lehagytam:

...pedig értek már nagyon komoly traumák.

2019. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egész kiskoromban jámbor természetű, eltaposott kis senki voltam. Hagytam, hogy a bátyám minden nap elverjen, hogy az iskolában csúfoljanak a prostituált anyám miatt. Sírdogáltam szipogtam akkor is, amikor a mostohaapám vert és molesztált. Amikor már összegyűlt minden keserűség, fogtam egy konyhakést és nekirohantam. Ha anyám akkor nem fog le, megöltem volna. Nem ismertem magamra. De a bántások abbamaradtak, és amikor nagykorú lettem elköltöztem. Azóta megint jámbor vagyok, de már meg tudom rendesen védeni magam. Egészséges lelkűnek gondolom magam, jól vagyok.
2019. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Belőlem egy embernek sikerült kihozni "az állatot". Igazából nem is kellett bosszút állnom mert a sors megbosszulta rendesen, de hazudnék ha azt mondanám hogy nem tölt el elégtétellel.
2019. okt. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvastam egy idézetet,miszerint az emberiség 10%-a mindig könyörületes,10%-a mindig kegyetlen,a többi 80% pedig mindenre hajlamos.Na kb.ez lehet a helyzet.
2019. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!