Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még rajtam kívül, aki...

Van még rajtam kívül, aki viszonylag fiatalon teljes lelki nyugalommal várja a halált?

Figyelt kérdés

Már tizenévesen koravénnek számítottam a gondolkodásmódom alapján. Már az előtt összkép-fókuszú voltam, hogy elterjedt volna az internet és a "gondolkodj dobozon kívül" dolgok.


A kirakós kerete már egészen korán, évekkel ezelőtt megvolt, minél többet élek, minél többet tapasztalok, annál inkább csak részletesebb lesz a kirakós, de a lényeg nem változik.


Mintha már egészen korán megértettem volna az egész világ, az egész rendszer működését és mikor gondolatébresztő írásokat is olvasok, amire a legtöbb ember vagy felkapja a fejét és csodálkozik, hogy "hűha" más meg zsigerből tiltakozik ellene (és nem is fog változni mert az igénye nincs meg rá), arra én csak fapofával bólogatok, hogy "igen, ez így van, de ezt már tudtam eddig is".


Annyira pontosan előre látom a tendenciákat, hogy semmin sem tudok meglepődni, semmi sem tud belőlem komolyabb érzelmeket kiváltani. Mintha meghalt volna a gyermeki énem már akkor, amikor még gyerek voltam.


Magát az emberi létet érzem úgy, hogy már beleuntam, nem tud semmi újdonságot adni, elég volt belőle.


Érez még valaki hasonlóan?



2019. okt. 19. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

"Már tizenévesen koravénnek számítottam a gondolkodásmódom alapján."


Minden gyerek szereti elhinni magáról, hogy érettebb a többieknél, de nagyon ritka az olyan, aki valóban az lenne és nem valószínű, hogy te közéjük tartoztál.


Szimplán lelki roncsnak tűnsz.

2019. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Én ezt inkább kiégésnek látom ...


A 3. bekezdés meg inkább a "hamis tudás látszatának" tűnik ebből a leírásból, azaz a legtöbb témában elszállt az önbizalmad, és nem is próbálsz jobban belelátni, hanem az első leegyszerűsített választ fogadod el.

2019. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Neked inkább ego problémáid vannak, nagy eséllyel attól, hogy a szüleid már akkor is egy zseninek hívtak amikor a segged először egyedül törölted ki, és ettől azt hiszed, hogy az intelligenciád meghaladta az átlagos emberekét miközben csak életunt vagy.
2019. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

“Magát az emberi létet érzem úgy, hogy már beleuntam, nem tud semmi újdonságot adni, elég volt belőle.”


Én 35 évesen is izgalmat és lehetőségek ezreit látom. Ha unalmas az élet, valamit változtatni kell rajta. Különben tényleg értelmetlenné válhat.


A haláltól való félelem megléte vagy hiánya egy teljesen más kérdés. Az elkerülhetetlentől nem kell szerintem félni, inkább azért kell küzdeni, hogy tartalmas, szép hosszú élet legyen előtte.

2019. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

“Van még rajtam kívül, aki viszonylag fiatalon teljes lelki nyugalommal várja a halált?”

Nincs. Egyáltalán nem divat a tinik közt feketében járni és minduntalan a halált emlegetni, áh, dehogy. Te vagy az egyetlen.


“Mintha már egészen korán megértettem volna az egész világ, az egész rendszer működését”

Akkor gondolom előálltál a világrengető problémák megoldásai közül néhánnyal, de minimum feltaláltál valamit, ami még nem volt? Ugye, kedves “érettebb vagyok a korosztályomnál” tinikém?


“Érez még valaki hasonlóan?”

Nem-nem, senki, ó minden hópihék legkülönlegesebbike. Még az érzéseid is egyediek. Bizony.

2019. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Na itt vannak már az igazi gyk harcosok és nyomják az eget rengető szövegeiket.
2019. okt. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!