Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai embereknek rossz az...

A mai embereknek rossz az ízlése, vagy én nem haladtam a korral, és én vagyok különc?

Figyelt kérdés
Bárkivel eddig beszéltem, vagy bárkit ismerek, mindenki leszólja, illetve zavarba jön, mikor régi zenéket hallgatok (Modern Talking, Queen, Depeche Mode, Beatles, Beach Boys, Alphaville, Fancy, stb stb). És azt veszem észre, hogy nem is ismerik a "régi" előadókat gyakorlatilag, és évszám alapján ítélnek.. Régi = unalmas, gagyi, lejárt lemez.. Ez csak engem bosszant? A mai embernek az olyanok mint Dj snake, meg gyógyantófülke, meg marshmello meg Lil g meg isten tudja kicsodák, gyakorlatilag 5000x többre nézik őket, mint egy queent pl. De a filmek téren is hasonló a helyzet.. Annyira nincs sem igénye, sem izlese az embereknek, hogy minden jó nekik. Random példa, de olyan is van, aki egy tuzgyurut jobbra értékel valaki, mint egy remeny rabjait, vagy a mai gagyi jumpos horrorkat, mint pl egy Óment, vagy tököm tudja.. :D Én vagyok különc gondolom, de nekem a minőség nem a mai zenéknél kezdődik! És ez talan nagy általánosítás, mert persze ma is akad sok "jó zene, de azok sem "úgy" jók, szóval meh.. Nekem a mai zenék 85%-a az olyan, hogy csak úgy van, és semmit nem érzek, mikor hallgatom őket, hanem full közömbösség van bennem.. Velem van a baj?

2019. okt. 19. 23:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
80-as évek a legjobb pedig akkor még nem is éltem,és a mai emberek ízlése a x faktoros nyivákolásnál megáll.
2019. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
81%
Mindenkinek megvan a saját ízlése, és ez teljesen rendben van. Én vegyes vagyok, sok régebbi/régi dolgot szeretek, de a mait is nagyon.
2019. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Egy értelmes lény :D ritka.. :)
2019. okt. 19. 23:23
 4/23 A kérdező kommentje:

Ma is akadnak jók igen.. Írtam is :) De őszinte leszek, 2010 óta talán 5 van, amit azóta is hallgatok! Míg régen teszem azt, 10 bol 8 volt jó, addig ma talán 10 bol 1, de ez saját velemény!

Csak igazából ott vannak a rapp zenék, sosem értettem, hogy abban mi a jó, mikor egy ember gyorsan pofazik, és mond valami jó karomkodos szöveget.. És a legnagyobb baj, hogy ez a minőség mára, meg az ilyesmik :) mai zenék full érdektelenek számomra, semmi varázs nincs bennük. Tucat zenének tartom őket.. Velem lehet a baj :(

2019. okt. 19. 23:28
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Egyénenként eltérő, mindenkinek más az ízlése.


Pl se a Beach Boys-t, se a Fancy-t nem ismerem, de DJ Snake és Lil G nevei is ismeretlenek.


Minden téren (könyvek, filmek, zenék) nyitott vagyok, mert nem a keletkezési idejük számít, hanem a minőségük. Régen is voltak rossz dolgok, és most is vannak jók, és persze fordítva.


Pl. az egyik kedvenc dalom jelenleg a 20-as években keletkezett, de a legtöbb banda, akit rendszeresen hallgatok, 1985 után alakult. Könyvek terén ugyanez. Most egy 1890-ben íródott könyvet olvasok, de tegnap vettem egy olyat, ami tavaly jelent meg.

Filmekbe ne is kezdjek bele, eleve érdekel a készítésük, ezért minden korszakból és műfajból nézek.


Nincs veled baj, és azokkal sincs, akik mást szeretnek, mint te.


18/L

2019. okt. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Én 18/F

Amúgy sorry, a fogalmazásért, kB 10 éves szinten írtam :( de épp az előbb csesztek fel megint :D

2019. okt. 19. 23:33
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez nem teljesen igaz. A retró rádiót például rengetegen hallgatják, köztük fiatalok is. Az említett Queen például örökzöld, szerintem.


Egyébként meg ízlések és pofonok. Én szeretem a retró zenéket, de elfogadom, ha valaki nem.

2019. okt. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
49%

Én is így vagyok vele hogy a régebbi zenéket jobban szeretem (Queen, The Rolling Stones, The Stone Roses, Depeche Mode, The Beatles,Led Zeppelin stb). Hébe-hóba megnézem youtube-on a felkapott zenéket vagy spotify-on a top 50-et és nagy részük a hallgathatatlan kategóriába tartokik. Úgy látszik manapság erre van igény.


21/L

2019. okt. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Na igen, de a queen is azért lett most megint ennyire felkapott, mert tavaly jött a rhapsody film :D nézd csak meg a kommentek nagyrészét a queen videók alatt.. Az összes max 1 éves vagy pár hónapos :) Persze az előtt is sokan hallgatták, de max az idősebb korosztaly főként :) (szerintem).

Nekem hiányozik az a világ, ami régen volt :D én tuti abban a korban élnék, mikor még rendes üvegben volt a tej, vagy haverokkal alamondasosan nézni a klasszikusokat, vagy menni a tékába, vagy eppen tekerni vissza a kazettakat :)

2019. okt. 19. 23:49
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Nekem meg mr Busta a kedvencem ő kimondja amit én gondolok és amit már átéltem az szornyű, csomó rapp bajnolságon megaláztak imstán aláztak, hogy kutya vagyok meg gyász.


21 éves vagyok.

2019. okt. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!