Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek milyen a memóriátok?

Nektek milyen a memóriátok?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon, de nagyon rossz, sőt olyan, mintha nem is lenne memóriám. Képtelen vagyok megjegyezni bármit is...


Például itt van egy történelmi szöveg: [link]


A "Konfliktusok a háborúk előtt" bekezdést ha ti elolvassátok, akkor utána vissza is tudjátok mondani a lényegét? És mennyi időbe telik nektek megtanulni?


Nekem olyan rossz a memóriám, hogyha elolvasom, utána azt sem tudom, hogy miről volt szó. Ahhoz kb. 10-szer kell végigmennem rajta... Megtanulni ezt a kevés szöveget talán 2 napba tellene... Nagyon elkeseredett vagyok emiatt.


2019. okt. 21. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ly-al írják. Vagy mi is volt a kérdés?
2019. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
DDR3
2019. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az enyém nem túl jó. Vagy ezt már mondtam...?
2019. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Végigolvasom, az is csoda lenne ha a bekezdés címére emlékeznék :D
2019. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kepzeld el ugy sokkal konyebb
2019. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

használj más módszereket pl memória térképet


nekem elég jó memóriám van, ha figyelmesen elolvason 3szor 4szer akkor kb fejből viszzamondom, viszont a htulütője hogy pár órán belül el is felejtem

2019. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


De hogy mondod vissza? Nagyjából szóról szóra, vagy csak azt, amit lényegesnek ítélsz, vagy csak ami megmaradt?

2019. okt. 21. 16:43
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele... A történelem nem igazán köt le és nem is igazán foglalkoztat, ezért nehezen is marad még bármi is elsőre.

Ha viszont olyat olvasók ami nagyon érdekel, akkor egyszerűen csak szívom magamba és nem tudok vele betelni.

Nálam így van ez mindennél. Ha látok egy rossz filmet, akkor kb semmi nem marad még belőle, de ha egy nagyon jó filmet látok, akkor napokon át az jár az eszembe.

Az agy legtöbbször ilyen... Szortíroz.

2019. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

kb szóról szóra

a suliban anno ennél sokkal hosszabb szövegeket is kellett memorizálni

2019. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Rossz, és egyre rosszabb.
2019. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!