Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igazi megszenvedős kitartás...

Az igazi megszenvedős kitartás szerintetek egy pozitív, vagy negatív emberi tulajdonság jelen korban?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy kétféle kitartás létezik. Az egyik, hogy ha valami olyasmit csinálsz, amibe örömödet leled, és végül úgy éred el a célod, hogy az odavezető utat is végig élvezted. A másik út a céljaidért viszont a poklokon át vezet. Ez utóbbit nevezem én igazi kitartásnak. Ha a cél lebeg előtted, de azért meg kell küzdeni de úgy, hogy az fáj. Mondok egy példát.


Ha valakit érdekel a biológia, az antropológia, és kitalálja hogy orvos lesz. Elvégzi hozzá magas szinten az érettségit, egyetemre megy, tanul, készül a vizsgákra, és végül leteszi a doktorit, ami óriási teljesítmény a maga nemében. Viszont ha végig lekötötte az anyag, élvezte a tanulást, és személyiségéből adódóan relatíve olajozottan mentek a dolgok, akkor az nagy előny azokkal szemben, akik mondjuk utálnak tanulni, és úgy próbálják meg letenni a doktorit hogy az anyag alapból nem érdekli őket. Mert akik hivatásként tekintenek a munkájukra, és a legtöbb fiatal orvos azért ilyen, azok élvezik amit csinálnak.


A szenvedős kitartásra is mondanék egy példát. Vegyünk egy embert, aki egész életében elhanyagolta a testét, össze-vissza evett mindent, aztán erőt vesz magán, elhatározza, hogy tökéletesen kiedzi magát. Adoniszi testet szeretne. Ez viszont hihetetlen lemondással jár, az ember megvon magától bizonyos ételeket amit azelőtt szeretett, megvonja magától a cukrot, a szénhidrátot, eljár futni, eljár a konditerembe, és szenved, szenved minden nap, de csak az jár a fejében, hogy ennek egyszer meglesz az eredménye. Több évnyi kitartó önsanyargatás után viszont megtérül a befektetés, olyat kihoz magából amire se ő, se senki nem is számított, ami büszkeséget és önbecsülést is eredményez, nem csak egy kidolgozott testet.


Rengetegen ócsárolják a küzdelmesen kitartó embereket. Mártírnak, hülyének csúfolják őket. Én tudom, tapasztalatból beszélek. A mai fiatalok látásmódja hogy élvezd az életet, és kerülj mindenfajta szenvedést. Kíváncsi vagyok, ki hogy vélekedik erről?


Egyvalamit kérek, hogy az ilyen "lesz*rom ki mit csinál" meg "verje ki magának az eredményeire az aki akarja" stb válaszokat nem kérek. Manapság mindenki mindenre ezzel a sztenderd lerázós válasszal jön. Normális kifejtő vélemény érdekelne, vagy semmilyen.



2019. okt. 21. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem ez egy pozitív tulajdonság. Én is örülnék ha képes lennék annyit edzeni, hogy tökéletes testem legyen, de nem megy, mindíg feladom sajna :/


Szerintem bizonyos értelemben, jár a tisztelet az ilyen embereknek

2019. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdésre reagálva:

mivel a média mindent szétb×, ami jó, emiatt sajnos a mai társadalomban sablonossá, unottá kezd válni ez a dolog is.

2019. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pozitív ha érzed, hogy ez nem a te világod, de csinálod, ha azt érzed jó döntésnek. Enélkül minek lenne itt valaki? Mi ártelme úgy szellemfejlődni, hogy minden feladatod a stílusodra van szabva?
2019. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a mai közösségi média pont azt nyomja, hogy semmi se számít az életben csak az élvezetek. Szilveszterkor mindenki büszkén veri a mellét arra, hogy jövőre nem fogad meg semmit mert úgyse tudja betartani, csak bűntudata lenne, így nincs értelme. És úgy vettem észre, ez egy önmagát gerjesztő folyamat. Az küzdeni nem akaró emberek cinkos társat találnak egymásban "Te is lesz*rod? Király, mert én is!" és az ilyen emberek negatív véleménnyel vannak a küzdelmes emberekről. Hogy ez szánalom, féltékenység, irigység, vagy valami más, azt nem tudom.
2019. okt. 21. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha akarsz valamit tenni kell érte és néha sok szenvedéssel jár eljutni A-B-be de ha eléggé akarod megy. A kitartás szerintem jó dolog mert ha nem lenne bármi meg tudna állítani.
2019. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szerintem nincs, hogy valaki végig örömét leli a küzdelemben.



Én például (már dolgozó emberként) elhatároztam, hogy programozó szeretnék lenni. Nagyon bejött, úgy szeretem csinálni, mint én magam eddig semmi mást.

Viszont iszonyú sok lemondással jár (és a közvélekedéssel ellentétben még utána se biztos, hogy az ember el tud indulni ezen a pályán), kb se éjjeled, se nappalod, se hétvégéd.

Hiába élveztem, sokszor előfordult még olyan is, hogy sírtam miatta, de konkrétan sírtam. Hogy évszaktól függetlenül (majdnem) minden nap munka után lelkiismeretesen haza kell menni és nyomni kell.



Szeretem az úszást és motivációként olykor úszókkal készített kisfilmeket, videókat nézek meg.

Fáj nekik, sírnak, sokszor utálják az egészet.

Az volt durva, amikor egyikőjük, talán Kapás Bogi mondta, hogy gyerekkorukban ugyanazt az edzést csinálták végig, ugyanúgy szenvedtek végig, mégis csak páruknak sikerült elérni valamit. A legtöbben abbahagyták, miután nem jutottak vele sehova...

Egy másik mondta, hogy ha nem úgy állnának hozzá a szülei, ahogy, akkor már rég abbahagyta volna.



Biztos vagyok benne, hogy az orvostanhallgatók is sokszor szenvednek és nemcsak a vizsgaidőszakra gondolok!

Egy-egy szárazabb anyagrész, vagy szimplán a kevés szabadidő, hogy szorosan, sietősen, nagyon tudatosan kell beosztaniuk az idejüket.


(Egyébként nekem ez a legnehezebb. Annyian mondták nyáron is, hogy ne minden nap tanuljak. Nyilván nem minden nap tanultam, de attól még az állandó sietés, a szoros időbeosztás, előre tervezett órarend szerint élés nagyon megviselt, a sírás igazi oka ez volt. Jó, igen, nem minden nap kódolok, de attól még nem élhetek szabadon és lassan, ahogy vágyok rá.

Más meg pont a pörgésre vágyik.)



Az edzőtermes példádra azt tudom mondani, hogy nem semmi, ha valaki tényleg ilyen nagy áldozatokat tud hozni, főleg, ha adott téma annyira nem érdekki, pl önmagában az edzés nem szenvedélye, csak valamilyen testet el akar érni.


Én például semmilyen testet nem szeretnék elérni, csak jobb életminőséget.

Az élethossz nem érdekel, azt annyi más is befolyásolja, messze is van még meg szerintme emberiség se lesz addig.

A perpillanat közérzetemért már igyekszem tenni. Nade az étkezés... Megenni azt, amit nem kívánok, nem megenni, amit kívánok...

Nagyobb szenvedés ez, mint amekkora közérzetjavulást esetleg elérek.

Azért igyekszem változtatni, nem csupán az "ösztöneimre" hallgatni az étkezésben, de bizonyos határokkal.



Hogy mi a társadalom véleménye...

Leginkább arra néznek fel, aki sokat ér el kevés ráfordítással. Magyarul aki jó képességekkel születik.

Bár az emberek lenéznek mindent és mindenkit. Csordaszellem és a könnyebb ellenállás felé húzás. Nem teszem hozzá, hogy manapság, mert ez így lehetett 50, 100, 1000 éve is.

2019. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Szilveszterkor mindenki büszkén veri a mellét arra, hogy jövőre nem fogad meg semmit mert úgyse tudja betartani, csak bűntudata lenne, így nincs értelme."


Ez a lustaság, a könnyebb ellenállás irányába menetel és a csordaszellem.



Én amúgy azt nem értem, miért nem lehet inkább lájtos, arany középút célkitűzéseket megfogalmazni?

Nekem például az étkezésre és a mozgásra olyan célkitűzéseim vannak, amik a semminél többek, nekem azért már kihívást, de még teljesíthető, ezért nem adom fel 1 hónap után úgyse fog menni címszóval.

2019. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha meg kell játszani, akkor nehéz, ha öszinte akkor nem.


Sokan szeretnek önmaguknak is hazudni.

márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!