Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság más is van így, mint...

Manapság más is van így, mint én, hogy gyerek szeretne lenni? 18/l

Figyelt kérdés

Idén vizsgázom (szakképző), utána 2 év érettségi, utána 2 év okj. Mintha az egész életemet iskolapadban tölteném, és bár nem szeretem, tudom, hogy amikor majd dolgozni kezdek, visszavágyódom az iskolába. Anno mondták, hogy hiányolni fogom, amire én csak jót nevettem, aztán mára tényleg hiányzik. Sokat változtam azóta. Őszintén szólva nem örökké mennék vissza, mert elég volt egyszer megcsinálni bizonyos dolgokat, amiket örültem, hogy túléltem, de úgy néhány napig igen, a mostani belső énemmel, tudásommal, gondolkodásommal, tapasztalataimmal, aztán visszajönnék, folytatni a "harcot". A piszkálások miatt rettenetesen visszahúzódóvá váltam, közben otthoni gondok, elég volt az egész életből. Kislánynak lélekromboló volt, de ha visszamehetnék, a legtöbb dolgon jókat nevetnék, leperegnének rólam, tudnék velük nevetni, én is élvezni a bulis dolgokat, megmozdulni. Néhány éve még mesét néztem a tv-ben, barbiztam, most meg már felnőtt vagyok, felnőtt látásmóddal, gondolkodással, de azért gyermeki lélekkel. Érzem a súlyokat, amiket az ismeretlen érzésű, de látható jövő nehézségei okoznak. Úgy érzem, nem élveztem ki eléggé, mert nem hittem, hogy ilyen gyorsan eljön, pedig csak néhány év. Nade akkoriban a lelki állapotom olyan ramaty volt, hogyha a fejem tetejére állok se változik meg a gondolkodásom, az érzéseim. Mostanában mintha iszapot lélegeznék, nincs egy kellemes, tiszta, könnyed szippantásom a levegőbe, amitől, ha nincs is így, legalább úgy érzem, igen, most nincs semmi, nincs elvárás, nincs tanulás, nincs vizsga, stb. Kreatív leányzó voltam-vagyok, rajzolok, írok, olvasok, festek, olykor varrok. Mostanában ezek is elmaradnak, egyik sem megy. Amikor ceruzát veszek a kezembe, nem jön kép, amikor ecsetet, nem úsznak a vászonra a fejemben a színek, az olvasás nem köt le, a varráshoz nincs türelmem. Anno bezzeg olyan szinten jöttek az ötletek, hogy leírni-lerajzolni nem volt időm, és nemrég is még így volt kb, halomra vannak itthon az ötletek. Mint aki kiégett!


Nem volt gondtalan gyermekkorom, anyám mondhatni elhagyott, apám nevelőapja nem ismerte a személyi és környezeti higiénét, apám egyedül nevelt fel, akinek mindent egyedül intézve, szeret, de rendesen agybajt kapott, minden apróságom felhúzta magát, stb. Biztos mindenkinek megvan a saját sötét foltja.

Ezek ellenére mégis rejtette magában a könnyedséget, a kevés elvárást, amit csak most hiányolok igazán.


Más is volt már így? Egyáltalán normális ez? :/



2019. okt. 21. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a múltat! Miért akarsz visszamenni oda? Hisz nem volt jó! Az lehetett volna? Talán, de kár ezen rágódni, ugyanis a tudomány mai álláspontja szerint nincs lehetőség időutazásra.


Szeretnél megint gyerek lenni? Megértem. De ez elsősorban nem azon múlik, hogy iskolába jársz-e. Szerintem inkább környezetváltozásra lenne szükséged, arra, hogy olyan emberek közé kerülj, akik előtt laza, könnyed tudsz lenni. És akkor napi 8 óra munka után is jobban fogod érezni magad, mint az iskolában. Legalábbis én így látom, a saját élettapasztalatom alapján. Ha kíváncsi vagy rá bővebben, leírhatom.

2019. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem annyi a különbség a gyerekkoromhoz képest, hogy

nem anyámékkal élek, suli helyett dolgozni járok, van pénzem, jobb játékaim vannak és több esélyem van az idősebb nőknél.

Úgyhogy köszönöm, maradnék felnőtt.

2019. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kevés ember van aki ne szeretne újra gyerek lennni. Annyi de annyi minden van amit mai fejjel már teljesen másképpen csinálna az ember.


Ha most foglalkoztat ez a kérdés később meginkább fog.

Ha módomban állna egyszer visszamenni olyan 14 éves koromra akkor az egész életemet másképpen csinálnám.

Annyi dolog van amin változtatnék de nem lehet. Rengeteg dolgot megtanulnék mert akkor még nem tudtam, de valójában rengeteg volt az időm.

Így most pótolom aminek az ára az idő.


Szóval igen szeretnék újra gyerek lenni.

2019. okt. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyan ezek az érzések kavarognak bennem is,csak én már 21 éves vagyok,nem tudom mi lehet velem? Én is azt érzem hogy nem is éltem, sajnos ez igaz, ugyan azok a dolgok voltak velem is mint veled,most én is vissza mennék és együtt nevetnék velük,bánom hogy ilyen visszahúzodó voltam lehetséges hogy ezért is piszkáltak olykor.

Érdekes de nekem sem megy nagyon most az olvasás,annyi tervem lenne de egyszerűen nem is tudom mi lehet velem? valahogyan el kezdem aztán valamiért abba is hagyom vagy csak gondolatban kezdem el.

Lehetséges hogy túl sok mindent akarok és ez miatt inkább nem teszek semmit,szépen fokozatosan kéne, úgy érzem ez a kiégés jele.

2019. okt. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!