Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ha egy türelmetlen...

Szerintetek ha egy türelmetlen, nyugtalan elméjű ember vagyok, akkor képes leszek valaha is alkotó tevékenységgel, képzőművészettel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Nagyon vonz egy-két kézimunka, amit szeretnék kipróbálni, de nemrég voltam varrótanfolyamom is, és egy nagyon türelmetlen, kapkodó ember vagyok, amit nem szeretek magamban, de együtt kell éljek vele. Szerintetek képes leszek valaha is belemerülni és kitartani valamilyen alkotótevékenység mellett ilyen személyiséggel?
2019. okt. 22. 18:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Na, látszik, hogy most is pörgök: szóval nemrég voltam varrótanfolyamon, és feldühített, hogy nem ment, és a munkámon is meglátszott, hogy ezt bizony nem egy higgadt ember készítette.
2019. okt. 22. 18:13
 2/9 anonim ***** válasza:

A türelmet, mint ahogy a legtöbb tulajdonságunkat szerintem lehet és érdemes is fejleszteni. Az alaptermészetem nekem is rettenetesen kapkodós és türelmetlen, hajlamos vagyok a szalmalángra, de mára már képes vagyok uralni és tényleg belemerülni dolgokba, kitartani mellettük. Zenélni is megtanultam egyedül, pedig az nem kevés türelmet igényelt, meg se tudom hányszor akartam feladni, amikor sokadszorra is bénáztam.

Szerintem ne fogadd el ezt a tulajdonságod minden további nélkül, hanem dolgozz rajta. Lehet!

2019. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerk: meg se tudom *számolni*, hányszor akartam feladni
2019. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is türelmetlen vagyok, mégis a kézimunkázás az egyik hobbim, mert megnyugtat és kikapcsol. Az elején csak rövid, könnyen befejezhető munkákba vágtam bele, aztán, ahogyan jött a gyakorlat és a sikerélmény, úgy kezdtem nagyobb dolgokat készíteni. Szerintem az a titka az egésznek, hogy első körben ne legyenek túl nagy elvárásaid, aztán a többi jön magától.
2019. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 és mikor/mitől kezdted el érezni, hogy nyugodtabb vagy?

#4 teljes mértékben igazad van, ez egy 5 órás foglalkozás volt egy félórás szünettel, a végén egyre rosszabb voltam. Igaz, a napi teendőket, takarítást, főzést is ilyen nyugtalansággal csinálom és sokszor kapom magam, hogy akkor is suetek, ha nem is szorít semmilyen idő.

2019. okt. 22. 19:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Kellett hozzá olyan másfél-2 év év kőkemény önuralom, de utána már magától ment. Egyébként is, mi az a pár év egy élethez képest :)
2019. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 és hogy kell a gyakorlatban önuralmat tanulni? Eltervezted hogy ekkor és ekkor tényleg leülök és csinálom még ha fene fenét eszik, akkor is?
2019. okt. 22. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztosan találsz neked való alkotói munkát, hobbit! Olyannak próbálkozz, amiben egy kicsit jobb vagy! Sok sikert!
2019. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a varrás nagyon idegőrlő dolog. Ahhoz igazán nagy türelem kell. Sztem válassz más hobbit.
2019. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!